Podanie o zmianę stanowiska pracy na wyższe WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPodanie o zmianę stanowiska pracy na wyższe WZÓR
Jerzy zapytał 3 lata temu

Dzień dobry! jak napisać podanie o zmianę stanowiska pracy na wyższe? od ponad 3 lat jestem na tym samym stanowisku, mimo że zdobyłem doświadczenie u poprzedniego pracodawcy. Przy zatrudnianiu mnie obiecano mi szybki awans, minęły 2 lata, a ja nie ruszyłem się z miejsca.

Czy w ogóle możliwe jest przeniesienie na inne stanowisko pracy na wniosek pracownika? czy moja prośba może być źle odebrana? i czy składając wniosek o zmianę stanowiska pracy uzasadnienie też trzeba pisać? czy tylko wystosować samą prośbę, a resztę opowiedzieć przy spotkaniu z szefem?

Nie ukrywam, że mam mały żal do firmy, że obiecano mi awansowanie, a dalej jestem na tym samym stanowisku.

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry,

uważam, że podanie o zmianę stanowiska pracy czy też zakresu obowiązków powinno przybrać formę pisemnej oficjalnej prośby. Należy więc przygotować pismo kierowane do przełożonego i nazwać je prośbą o zmianę stanowiska na zgodne z posiadanym wykształceniem i doświadczeniem. Gotowy do pobrania wzór podania o zmianę stanowiska pracy na wyższe pobierzesz poniżej:

Podanie o zmianę stanowiska pracy na wyższe wzór

podanie-o-zmiane-stanowiska-pracy-na-wyzsze-wzor-doc-pdf

Podanie o zmianę stanowiska pracy na wyższe – wzór

W treści pisma należy odnieść się do wykształcenia, wskazując na ukończone kierunki. Następnie należy przejść do doświadczenia, czyli opisać staż pracy, a w dalszej kolejności do kompetencji – odbytych kursów, szkoleń, posiadanych umiejętności.

Dalej możesz starać się wyjaśnić, że wraz z podjęciem obecnej pracy liczyłeś na szansę rozwoju, bowiem podczas rekrutacji wspominano o przeniesieniu Cię na inne stanowisko niż aplikowałeś – jednakże pomimo upływu ponad trzech lat wykonujesz te same obowiązki.

Możesz napisać, że przez cały ten czas cierpliwie i sumiennie wykonywałeś swoje obowiązki. Niemniej jesteś osobą ambitną, która nie chce stanąć w miejscu, lecz pragnie rozwijać zawodowo i życiowo.

Na koniec możesz napisać, że zapewniasz, iż skierowanie Cię do pracy na stanowisko odpowiadające Twoim kompetencjom będzie dobrą decyzją dla obu stron, gdyż dajesz gwarancję pracowitości, rzetelności i uczciwości.

Dodam, że przygotowują prośbę o przeniesienie na inne stanowisko, nie możesz używać argumentów przez które możesz zostać negatywnie oceniony. Odpadają więc wszelkiego rodzaju roszczenia, czy argumenty, że brak awansu skutkować będzie rezygnacją z pracy.

Musisz raczej starać się wykazać, że jesteś kompetentny, by pracodawca Ci zaufał i dał szansę awansu, na który czekałeś przez ponad trzy lata, sumiennie wypełniając powierzone obowiązki.

Powodzenia!

Podobne tematy:

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Dlaczego składając podanie o awans, warto wykorzystać nasz wzór pisma? niestety napisanie formalnie prawidłowego pisma jest trochę skomplikowane, szczególnie że podanie takie powinno charakteryzować się nienaganną strukturą i zamieszczeniem prawidłowych i niezbędnych w tego typu pismach informacji. Dlatego przygotowując podanie o przeniesienie na inne stanowisko pracy, wzór który przygotowaliśmy – przyda się tutaj bardzo, bo ułatwi Ci on przygotowanie skutecznego i zgodnego ze sztuką – pisma.

K.G. odpowiedział 2 lata temu

Proszę Państwa, a jak umotywować wniosek o przeniesienie na inny dział w pracy?