Straciłem pracę przez nękanie przez firmę windykacyjną BEST

Kategoria: WindykacjaStraciłem pracę przez nękanie przez firmę windykacyjną BEST
MPA.S zapytał 2 lata temu

Przez firmę windykacyjną BEST straciłem pracę. Za dług w wysokości 70 zł z roku 2000 po nękaniach mnie i mojej rodziny przez windykację BEST doszło do tego, że wydzwaniając do mnie kiedy byłem w pracy, szef postanowił mnie zwolnić, bo nie pracuję w telekomunikacji ani nie chce u siebie w firmie jakichś zadłużonych ludzi, do których co chwila wydzwaniają wierzyciele, komornicy czy lichwiarze, bo słyszał część rozmowy z windykatorem.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj,

rozumiem, że windykacja prowadzona przez firmę windykacyjną BEST była uciążliwa i męcząca, a telefonów w ciągu dnia było wiele. Myślę, jednak, że nie mógł to być główny lub jedyny powód zwolnienia z pracy.

Jeśli pracowałeś w ramach umowy o pracę, szef nie miał prawa zwolnić Cię za nieuregulowane długi, czy przez fakt, że firma windykacyjna wykonywała do Ciebie telefony po kilka razy w ciągu jednego dnia. Wydaje mi się, że możesz żądać przywrócenia do pracy.

Odnosząc się jednak do działania samej windykacji, to fakt nękania przez firmę windykacyjną możesz zgłosić na Policję i do Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta.

Uważam jednak, że trudno będzie Ci wykazać związek pomiędzy utratą pracy a telefonami z BEST.

Natomiast, aby wstrzymać windykację długu sprzed blisko 20 lat, należy przesłać do firmy windykacyjnej pismo z żądaniem zaniechania dalszej windykacji przedawnionego długu pod rygorem podjęcia konkretnych działań prawnych – tak jak napisałam powyżej: skarga do UOKiK i zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

W tym celu pobierz poniższy wzór pisma:

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Skarga na firmę windykacyjną i wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Twoja odpowiedź