Wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego w innej placówce wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego w innej placówce wzór
Gosia zapytał 2 lata temu

Jak napisać wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego w innej placówce? Z tego co wyczytałam, każdy nauczyciel może kontynuować staż w innej szkole (jeśli jest taka potrzeba) niż ta, do której przyjął się jako pierwszej. Z tego co wiem – jest to możliwe jeśli podejmie się nową pracę w ciągu 3 miesięcy od ustania zatrudnienia w poprzedniej szkole i otrzyma się pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

Zatem jeśli interesuje mnie kontynuacja stażu w innej szkole i spełniam dwa powyższe warunki, mogę złożyć wniosek o kontynuację stażu w nowej szkole? do której mam znacznie bliżej?

Czy ewentualnie mogę prosić o wzór wniosku o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego? i czy będzie to darmowy wzór wniosku o przeniesienie stażu do innej szkoły? Oczywiście zapłacę jeśli będzie trzeba, ale fajnie jak pismo było darmowe :)

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,

tak masz rację, zmiana szkoły jest Twoim prawem, z którego możesz w każdej chwili skorzystać. Niemniej skoro jesteś dopiero na początku swojej kariery pedagogicznej, radzę Ci zapoznać się z regulacjami ustawy karta nauczyciela.

Jest to akt prawny, który reguluje prawa i obowiązki nauczycieli. Stanowi również o kolejnych progach awansów nauczycielskich.

Dziś jednak to, co najbardziej Cię interesuje, to możliwość kontynuowania stażu, dlatego należy sięgnąć do zapisów art. 10 ustęp ustawy zgodnie, z którym do okresu zatrudnienia nauczyciela stażysty wlicza się umowy o pracę na czas określony, o których mowa w ust. 12, zawarte na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 3 miesięcy.

Zatem tak jak zwróciłaś uwagę, pisząc do nas, zmieniając szkołę, musisz pamiętać, by przerwa pomiędzy jedną a drugą umową nie przekroczyła wspomnianych trzech miesięcy. Gdzie najlepiej będzie dla Ciebie, jeśli uda Ci się płynnie przejść z jednego zatrudnienia do drugiego.

Dodam, że jeśli obie szkoły leżą w tej samej gminie, nie powinnaś mieć większych problemów z „dogadaniem się”  z organem nadzorującym w kwestii przeniesienia.

Najlepiej zrobisz jeśli w pierwszej kolejności udasz się na rozmowę z wójtem/burmistrzem/prezydentem miasta, a dopiero w następnym czasie, wiedząc, na czym stoisz, złożysz wniosek na piśmie, którego wzór zamieszczam poniżej:

Wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego w innej placówce wzór

wniosek-o-kontynuacje-stazu-na-nauczyciela-mianowanego-w-innej-placowce-wzor

Wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego w innej placówce wzór

Powodzenia!

Podobne wpisy:

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

kontynuacja-stazu-w-innej-szkole

Ela Dobieszek odpowiedział 2 lata temu

Pobrałam wzór wniosku, dziękuję za pomoc!
Ela Dobieszek

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Pani Elu, cieszę się, że mogliśmy pomóc :)