Podanie o pracę nauczyciela przedszkola WZÓR

Jak napisać podanie o pracę nauczyciela w przedszkolu? o pracę nauczyciela w przedszkolu można ubiegać się nie tylko w trakcie trwającej rekrutacji, ale również niezależnie od niej, czyli w dowolnym momencie w trakcie roku. Konieczne staje się wtedy złożenie dobrze przygotowanego podania o pracę w przedszkolu.

Wstęp

podanie-o-prace-nauczyciela-przedszkola-wzor-pdf-docJak przygotować takie pismo? dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór podania o pracę nauczyciela przedszkola, który pobierzesz w dalszej części niniejszego artykułu!

Podanie o pracę nauczyciela przedszkola wzór

podanie-o-prace-nauczyciela-przedszkola-wzor-pdf-doc

Podanie o pracę nauczyciela przedszkola wzór

Kiedy składa się podanie o pracę nauczyciela przedszkola?

Podanie o pracę w przedszkolu to nie to samo, co list motywacyjny dołączany do CV w trakcie rekrutacji pracowników, czy życiorys zawodowy, którego wymagają niekiedy pracodawcy, poszukujący nowych osób do zatrudnienia w swojej placówce.

Główna różnica pomiędzy tymi dokumentami polega na tym, że podanie o prace do przedszkola składa się w czasie, kiedy instytucja nie prowadzi akurat rekrutacji nowych pracowników. Kiedy warto więc przygotować takie pismo?

Podanie do pracy w przedszkolu można złożyć poza okresem rekrutacji na stanowisko nauczyciela, jeśli bardzo zależy nam na pracy oraz kiedy uważamy, iż mamy duże predyspozycje do jej wykonywania – doskonałe kompetencje miękkie i wysokie wykształcenie.

Złożenie podania świadczy w takiej sytuacji o dużej motywacji pracownika do podjęcia aktywności zawodowej w danej placówce oraz w danej roli.

Podanie o pracę nauczyciela przedszkola można złożyć również po to, aby potencjalny pracodawca pamiętał o danej osobie przy najbliższym procesie rekrutacyjnym. Jeśli pismo zapadnie mu w pamięć, być może skontaktuje się z daną osobą, zanim ogłosi nabór na wolne stanowisko lub po prostu poinformuje tę osobę o możliwości złożenia aplikacji.

Poza tym, podanie o przyjęcie do pracy w przedszkolu można złożyć również w czasie rekrutacji wtedy, kiedy nie ma się dużego doświadczenia zawodowego, ale pragnie się w ten sposób udowodnić swoje zaangażowanie i zaprezentować kompetencje miękkie.

Dobrze sporządzone pismo może skłonić pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną, nawet w sytuacji, kiedy taka możliwość byłaby wykluczona na podstawie CV.

Jak napisać podanie do dyrektora przedszkola?

Podanie o pracę w przedszkolu to dokument, który ma określoną, przyjętą na stałe strukturę. Musi zawierać więc konkretne elementy, rozmieszczone we właściwy dla tego typu pism sposób. Podanie o pracę nie obejdzie się więc bez:

  • określenia daty i miejsca sporządzenia dokumentu,
  • wskazania danych kandydata, czyli imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych,
  • wskazania danych adresata wraz z nazwą i adresem przedszkola,
  • tytułu, tj. „Podanie o pracę”,
  • treści podzielonej na trzy główne elementy, czyli wstęp, uzasadnienie oraz zakończenie,
  • zwrotu grzecznościowego z pozdrowieniem,
  • odręcznego podpisu autora podania,
  • ewentualnej listy załączników, np. CV.

Bardzo ważne jest zaadresowanie podania o pracę do konkretnej osoby, ponieważ zwiększa to szansę na rozpatrzenie dokumentu. Poza tym istotna jest także zwięzłość i rzeczowe formułowanie zdań. Z pisma powinno wynikać wyraźnie, iż dotyczy ono ubiegania się o pracę nauczyciela. Podanie należy także dobrze uzasadnić.

Pisząc o kompetencjach, motywacji i doświadczeniu, warto dopasować informacje do oczekiwań pracodawcy. W podaniu nie piszemy więc o wszystkim, lecz o rzeczach istotnych z punktu widzenia zatrudniającego nauczycieli dyrektora przedszkola.

Należy poznać więc sposób prowadzenia placówki, jej cele, założenia, priorytety. Do tych informacji można odnieść później swoje umiejętności i kwalifikacje. W podaniu dobrze jest pokazać, jak posiadana wiedza, doświadczenie czy umiejętności przełożą się na codzienną pracę.

Nie trzeba powstrzymywać się również przed uwzględnieniem kompetencji miękkich, bowiem są one niezwykle ważne w pracy nauczyciela, który obcuje na co dzień z młodymi ludźmi.

Podanie o pracę pomoc nauczyciela w przedszkolu

Podanie o pracę w roli pomocy nauczyciela w przedszkolu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają wykształcenia niezbędnego do podjęcia pracy nauczyciela, jednak mimo to chcą pracować na co dzień z dziećmi.

W piśmie poza podstawowymi danymi, niezbędnymi w każdym podaniu, należy skupić się przede wszystkim na podkreśleniu i dokładnym opisaniu swojego doświadczenia zawodowego i umiejętności. Bardzo ważne są kompetencje miękkie, niezbędne w pracy z dziećmi.

W podaniu o pracę pomocy nauczyciela można bez obaw pisać o takich cechach charakteru, jak otwartość, cierpliwość, kreatywność czy energiczność.

Podanie o pracę w przedszkolu jako woźna

Starając się o pracę jako woźna w przedszkolu, warto zadbać o ciekawe sformułowanie podania, które pozwoli kandydatowi wyróżnić się wśród innych chętnych do pracy osób. Poza opisaniem swojego doświadczenia na takim lub podobnym stanowisku dobrze jest odnieść się także do charakteru miejsca pracy.

Można wyjaśnić, dlaczego pragnie się pracować właśnie w tym przedszkolu i podkreślić jego zalety – dobra renoma, wysokiej jakości wyposażenie, które ułatwia pracę sprzątaczki.

           W dokumencie warto wymienić takie cechy charakteru, które będą istotne dla pracodawcy rekrutującego na stanowisko woźnej – staranność, sumienność, systematyczność.

Już samo złożenie takiego podania poza okresem rekrutacji będzie świadczyło o pozytywnym nastawieniu i motywacji przyszłego pracownika, dlatego pismo z pewnością zwiększy szanse na zatrudnienie, kiedy tylko pojawi się wolny etat.

Podobne tematy:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

2 komentarzy w “Podanie o pracę nauczyciela przedszkola WZÓR”
  1. Witam, jak napisać podanie o pracę nauczyciela przedszkola bez doświadczenia? myślałam, że sama dam radę, ale stanęłam przed ścianą i nie wiem jak dalej ruszyć, mam tylko jedną szansę na pracę w przedszkolu, jest to placówka położona bardzo blisko mnie. Chyba faktycznie pobiorę wzór podania o pracę przygotowany przez Państwa, nie mam siły dalej walczyć z wersją którą sama skleciłam…

  2. Nie ma dużo pracy w zawodzie nauczyciela w przedszkolu, ponieważ placówki nie powstają przecież jak grzyby po deszczu :/ czy dołączenie do podania listu motywacyjnego jest obligatoryjne? pracy z dziećmi miałam dużo w swoim życiu, ale nie mam jak tego udokumentować :/

Comments are closed.