Jak napisać wypowiedzenie umowy z przedszkolem?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wypowiedzenie umowy z przedszkolem?
Kert44 zapytał 3 lata temu

Dzień dobry mam pytanie. Jak napisać wypowiedzenie umowy z przedszkolem od konkretnej daty? Mój syn ma przyznane kształcenie specjalne i wczesne wspomaganie rozwoje, bo ma Autyzm. Obecnie syn jest w przedszkolu niepublicznym z oddziałami integracyjnymi.

Chcieliśmy tam chodzić jeszcze rok, ale sugerują nam zmianę przedszkola i zrobienie testu inteligencji syna, bo nie ma postępów, znaczy są, ale bardzo bardzo małe. Teraz Pani dyrektor doliczyła do faktury opłatę wyprawkową w kwocie 300 zł. A ja nie chce jej opłacać, bo nie wiem, czy syn będzie tu chodził nadal, bo szukam innej placówki.

Pani dyrektor oznajmiła mi, że ona skreśli Syna z listy wyprawowej, jak napiszę rezygnacje z przedszkola wypowiedzenie i złożę jej do podpisu. Chciałabym, żeby syn tam jeszcze pochodził te 5 miesięcy, bo tam ma zajęcia. Moje pytanie jest takie:

Jak napisać wypowiedzenie umowy z przedszkolem, żeby syn był skreślony z listy przedszkolaków, ale od 01.09.2021 roku. Pozdrawiam

4 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

wspominasz, że syn uczęszcza do przedszkola niepublicznego, dlatego trudno mi zakładać, w jaki sposób została ukształtowana umowa, która łączy Cię z placówką. Dokładnie mam na myśli terminy wypowiedzenia umowy i ewentualne konsekwencje finansowe rozwiązania umowy.

Wiem, że większość przedszkoli stosuje miesięczne terminy wypowiedzenia. Aby potwierdzić tę okoliczność, zachęcam Cię do przejrzenia umowy, która wiąże Cię z przedszkolem. Ewentualnie możesz rozmawiać z Panią dyrektor. Jeśli termin wypowiedzenia jest miesięczny, ja na Twoim miejscu nie śpieszyłabym się ze złożeniem rezygnacji. Uważam, że najlepiej będzie jeśli najpierw znajdziesz nowe przedszkole, a dopiero złożysz rezygnację/wypowiedzenie.

wypowiedzenie-umowy-z-przedszkolem-w-trybie-natychmiastowym-wzor-pdf-doc

Wypowiedzenie umowy z przedszkolem wzór

Natomiast co do opłaty wyprawkowej, to jeśli ta nie zostanie wydatkowana, dyrektor placówki będzie zobowiązana dokonać jej zwrotu. Niemniej jednak jest to przedszkole prywatne, więc możesz próbować rozmawiać z Panią dyrektor, by ta „poszła Ci na rękę”. Wiem, że wiele decyzji należy do osób zarządzających przedszkolem, dlatego spróbuj jeszcze raz poruszyć tę kwestię z Panią dyrektor.

Jeśli jednak się uprzesz, to oczywiście możesz już dziś złożyć oświadczenie, podając, że rezygnujesz z usług przedszkola od dnia 1 września 2021 roku. Myślę jednak, że Pani dyrektor nie będzie chciała takiego oświadczenia przyjąć, wskazując na krótsze terminy wypowiedzenia. Ale tak jak napisałam na wstępie – jeśli wypowiedzenie umowy wynosi 1 miesiąc, znajdź najpierw nową placówkę, a potem myśl o rozwiązaniu umowy z przedszkolem.

Od siebie dodam tylko, że przed podjęciem decyzji o zmianie przedszkola, radzę Ci porozmawiać z kompetentnym psychologiem lub psychiatrą (takim, który pracuje z dziećmi z autyzmem). Obecne przedszkole sobie chwalisz, dodatkowo jest to placówka z oddziałami integracyjnymi, dlatego może dalej prowadzić Twojego syna.

Natomiast posłanie dziecka do przedszkola wyłącznie dla dzieci autystycznych niekoniecznie musi okazać się właściwym krokiem. Znam wielu rodziców dzieci z autyzmem i ich zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że zapisanie dziecka do placówki dla dzieci autystycznych ograniczyło jego kontakt z rówieśnikami zdrowymi, co wpłynęło niekorzystnie na jego dalszy rozwój, w tym zachowania społeczne. Przemyśl więc swoją decyzję, a co najważniejsze skonsultuj ją ze specjalistami.

Podobne:

Weronika Dobiesz odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, jak wypowiedzieć umowę ze żłóbkiem? problem polega na tym, że oboje z mężem chodzimy do pracy i musieliśmy skorzystać z usługi żłobka dla naszego rocznego dziecka, po kilku miesiącach okazało się, że z dzieckiem może jednak zostać babcia, która mieszka bardzo blisko nas. Nie chcemy więc już oddawać dziecka do żłóbka, skro mamy babcię, a żłobek kosztuje dość sporo, proszę o przygotowanie wzoru wypowiedzenia umowy ze żłobkiem, z góry dziękuję, pozdrawiam.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Weroniko, wzór pisma rozwiązującego umowę ze żłobkiem pobierzesz poniżej:

Wypowiedzenie umowy żłobek prywatny wzór

wypowiedzenie-umowy-zlobek-prywatny-wzor-doc-pdf

Wypowiedzenie umowy żłobek prywatny wzór

KTB odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, zapisałam dziecko do przedszkola prywatnego, ponieważ w państwowym nie było miejsc. Dziecko jeszcze nie zaczęło uczęszczać do placówki – miało zacząć od 1.09. Umowa z przedszkolem prywatnym podpisana 12.08, jeszcze nie wniosłam opłaty wpisowego ani czesnego. Czy jeśli ja wypowiem umowę z przedszkolem (dziecko dostało się do państwowej placówki), to muszę zapłacić wpisowe (które jest bezzwrotne, czesne lub koszt administracyjny zapisu dziecka)? Zaznaczam, że są i były miejsca w tym przedszkolu – wiec zapisując moje dziecko, żadnego miejsca nie przyblokowałam. Z góry dziękuję za pomoc.