Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór
Leszek N. zapytał 3 lata temu

Witam, chodzi o pismo w sprawie przyznania dodatku stażowego dla nauczyciela, mam skompletowane wszystkie dokumenty, które potwierdzają że pracowałem przez kilka lat, mając drugą pracę. Nie wiem jednak od czego zacząć i jak napisać wniosek o wyrównanie dodatku stażowego, na jakie przepisy się powołać w razie gdyby pracodawca nie chciał zaliczyć mi stażu w drugiej pracy?

11 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

w Pan przypadku zastosowanie znajdą oczywiście przepisy ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela.

Powołując się na niniejszy akt prawny, a dokładnie regulacje zawarte w art. 2 ustęp 3 wskazujące czym jest staż pracy:

To okres zatrudnienia nauczyciela w przedszkolach, szkołach i placówkach oraz innych jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 1 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, rozpoczętego i realizowanego w trybie i na zasadach określonych w przepisach rozdziału 3a, z tym że w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 9e ust. 1-3, równoważny z odbywaniem stażu jest odpowiednio okres zatrudnienia na tych stanowiskach lub czas urlopowania lub zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy

oraz zapis art. 31 ustęp 1 w brzmieniu:

Nauczycielom przysługuje dodatek za wysługę lat, w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, wypłacany w okresach miesięcznych poczynając od czwartego roku pracy, z tym że dodatek ten nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego

należy złożyć wniosek o zaliczenie do stażu pracy wcześniejszego zatrudnienia oraz wyrównania dodatku stażowego. Przedmiotowy wniosek nie musi być obszernym pismem. Należy sformułować go raczej w formie prośby, aby ułatwić Ci jego sporządzenie, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wyrównanie dodatku stażowego:

Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór

Podanie-o-wyrownanie-dodatku-stazowego-wzor-pdf-doc

Podanie o wyrównanie dodatku stażowego wzór

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające czas trwania stosunku pracy oraz wysokość etatu.
Podobne wątki:

Bartłomiej L. odpowiedział 3 lata temu

Witam Pani Katarzyno, właśnie zastanawiam się Jak napisać podanie o wyrównanie dodatku stażowego, nigdy nie pisałem takiego pisma więc bardzo proszę o pomoc w napisaniu i instruktaż. Do zaliczenia do stażu mam 3 lata, szkoda by więc było je zaprzepaścić, chyba jest jakiś termin na złożenie wniosku o wyrównanie dodatku stażowego? proszę o pomoc, pozdrawiam Bartłomiej L.
 

DD/ odpowiedział 3 lata temu

przyłączę się do prośby Bartka, u mnie chodzi o dodatek za wysługę lat dla nauczyciela wzór pisma bym potrzebował na którym będę mógł się wzorować, z góry dziękuję za pomoc.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Poniżej zamieszczam wzór podania o wyrównanie dodatku stażowego:

Podanie-o-wyrownanie-dodatku-stazowego-wzor-pdf-doc

Podanie o wyrównanie dodatku stażowego wzór

Adam D. odpowiedział 3 lata temu

Czy możliwe jest wyrównanie dodatku stażowego po ustaniu zatrudnienia?

Cerkwiańska odpowiedział 3 lata temu

Czy w każdym zawodzie pracodawca powinien wypłacić pracownikowi wyrównanie dodatku za wieloletnią pracę? czy dodatek stażowy należy się wyłącznie nauczycielom i dla pracowników samorządowych? Oczywiście mam świadomość, że wyrównanie dodatku za wieloletnią pracę musi nastąpić maksymalnie 3 lata wstecz, licząc od dnia ustania pierwszego zatrudnienia.

Nie wiedziałam, jak napisać podanie o wyrównanie dodatku stażowego, dlatego pobrałam Państwa wzór pisma. Mam jeszcze jedno pytanie, czy pracodawca ma obowiązek wyrównać dodatek stażowy za ponad 3 lata wstecz, jeśli doniosę stosowne dokumenty? po prostu wcześniej nie byłam w stanie ich skompletować, teraz mam całą dokumentację.

dd. odpowiedział 3 lata temu

ile jest dodatku stażowego dla pracowników samorządowych po 5 latach pracy?

Bartek odpowiedział 3 lata temu

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 4 ustawy o pracownikach samorządowych dodatek za wieloletnią pracę przysługuje po 5 latach pracy w wysokości wynoszącej 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego :-)

Marianna D. odpowiedział 3 lata temu

Czy na wyrównanie dodatku stażowego konieczny będzie wniosek pracownika? czy pracodawca z urzędu dolicza dodatek?

Kara odpowiedział 3 lata temu

Chodzi o Błędnie naliczony dodatek stażowy, czy ktoś na forum może mi pomóc?

Weronika odpowiedział 3 lata temu

Pismo o wyrównanie dodatku stażowego do działu księgowości. Czy znajdę u Państwa pismo dotyczące wyrównania dodatku stażowego, które musi sporządzić dział kadr i przekazać do działu księgowości? Pracownik przyniósł do działu kadr zaświadczenie o pobieraniu zasiłku (3 lata, 11 miesięcy), przez co przedłużył się staż pracy, który był błędnie naliczany.