Wzór najprostsza umowa najmu garażu

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór najprostsza umowa najmu garażu
Krzysztof Puchalski zapytał 2 lata temu

Potrzebny mi wzór najprostsza umowa najmu garażu. Posiadam garaż samochodowy na wynajem, znalazł się najemca na cały rok jak na razie, może przedłuży umowę za rok na kolejny rok. Niestety nie posiadam formularza umowy najmu garażu i sami musimy go sporządzić, a zależy mi na czasie, żeby najemca “nie uciekł” gdzieś indziej.

Czy moglibyście przygotować dla mnie taki wzór? garaż jest duży, murowany, ma 27 m2, podłączone jest oświetlenie, jest kanał, garaż jest suchy i dobrze zadbany. Pozdrawiam

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Panie Krzysztofie, umowę najmu garażu trzeba tak sporządzić, aby zabezpieczała ona interesy obu stron, czyli wynajmującego (Pana) jak i najemcy. W umowie powinno znaleźć się kilka niezbędnych elementów – dzięki którym umowa spełni wszystkie formalne wymagania, aby ułatwić Panu sporządzenie takiej pełnoprawnej umowy, poniżej zamieszczam gotowy do wypełnienia wzór umowy:

wzor-najprostsza-umowa-najmu-garazu

Wzór – najprostsza umowa najmu garażu

W umowie powinno znaleźć się oświadczenie wynajmującego, że garaż jest jego własnością, okazując stosowny dokument, a także oświadczenie najemcy, że nie będzie on wykorzystywał garażu w sposób niezgodny z umową (szczegóły w umowie), lub że nie będzie podnajmował go bez zgody właściciela garażu (szczegóły w umowie).

Jest to krótka umowa najmu garażu, która zawiera wszystkie niezbędne elementy, które w tego typu umowie powinny się znaleźć…

Umowę należy sporządzić w dwóch egzemplarzach (należy ją wydrukować w dwóch kopiach) i wypełnić, a następnie powinna zostać podpisana przez obie strony.

*UWAGA: jeśli w garażu przechowuje Pan wartościowe przedmioty, a więc np. elektronarzędzia, koniecznie należy do umowy najmu dołączyć listę tych rzeczy, tak na wszelki wypadek!

Podobne wzory pism:

Greg odpowiedział 2 lata temu

Witam, mnie też potrzebna jest krótka i prosta umowa wynajmu garażu, czynsz został ustalony co miesiąc, najemca chce podpisać umowę na dwa lata z góry, czyli na czas ustalony.

Mam też pytanie, czy aby wynajmować garaż murowany, trzeba go samemu ubezpieczyć? bo co jeśli coś stanie się z autem najemcy? pożar, zalanie, kradzież itd.? czy ja powinienem ubezpieczyć garaż, czy to leży po stronie najemcy?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

@Greg, poruszyłeś bardzo ważną kwestię, o której sam zapomniałem wspomnieć.

A więc tylko właściciel garażu może wykupić jego ubezpieczenie, natomiast nie ma do tego prawa najemca garażu.

Dodam, że jeśli nie chcesz ładować się w koszty ubezpieczeniowe, możesz w umowie najmu garażu zawrzeć stosowny zapis, który wyłączy Twoją odpowiedzialność za szkody powstałe w okresie jego wynajmu.

W przygotowanym przez nas wzorze, który możesz pobrać u góry, znajduje się taka klauzula, dlatego zachęcam Cię do pobrania tego wzoru.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Umowa-najmu-garazu-powinna-byc-stworzona-w-dwoch-identycznych-egzemplarzach