Wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu
Klauze zapytał 11 miesięcy temu

Byłem w szpitalu przez kilka dni i mam wykupione dodatkowe ubezpieczenie, niestety gdy złożyłem wniosek do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu, otrzymałem decyzję odmowną. Przysługuje mi odwołanie, czy mogę prosić o wskazówki jak takie odwołanie napisać i na co się powołać, aby ubezpieczyciel wypłacił mi należne odszkodowanie? i ostatnie pytanie: czy ewentualnie możecie przygotować dla mnie wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

już na wstępie muszę napisać, że mam za mało szczegółów, by móc właściwie odnieść do Twojej sytuacji (nie podałeś podstaw odrzucenia wniosku o wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu).

Z doświadczenia jednak wiem, że w sprawach podobnego typu dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania z uwagi na brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za dane zdarzenie, np. jednostka chorobowa wyłączona jest z ubezpieczenia lub pobyt w szpitalu był za krótki.

Jeśli i w Twoim przypadku ubezpieczyciel powoływał się na brak odpowiedzialności, należy sięgnąć do dokumentu pod nazwą Ogólne Warunki Ubezpieczenia (dalej OWU). Dokument ten stanowi załącznik do umowy ubezpieczenia i jeśli nie został Ci wydany, należy zwrócić się do ubezpieczyciela o jego nadesłanie lub doręczenie w formie elektronicznej.

Następnie należy znaleźć zapisy traktujące o odpowiedzialności ubezpieczyciela (dana jednostka chorobowa, liczba dni w szpitalu, wykonany zabieg itp.).

Natomiast na poparcie, że taka „sytuacja” miała miejsce w Twojej sprawie, należy dołączyć dokumentację lekarską.

Podsumowując: W odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela należy podać podstawę odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej zgodnie z OWU, a na potwierdzenie stanu faktycznego do pisma należy dołączyć dokumentację medyczną.

Na koniec dodam, że jeśli będziesz mieć trudności z przygotowaniem odwołania, napisz do mnie, podając więcej szczegółów. Wówczas postaram się szerzej odnieść do Twojej sprawy.

Dla ułatwienia zamieszczam poniżej odwołanie od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu:

odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela-wzor-pdf-doc-word

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela wzór

Podobne tematy: