Wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu
Klauze zapytał 3 lata temu

Byłem w szpitalu przez kilka dni i mam wykupione dodatkowe ubezpieczenie, niestety gdy złożyłem wniosek do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu, otrzymałem decyzję odmowną. Przysługuje mi odwołanie, czy mogę prosić o wskazówki jak takie odwołanie napisać i na co się powołać, aby ubezpieczyciel wypłacił mi należne odszkodowanie? i ostatnie pytanie: czy ewentualnie możecie przygotować dla mnie wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

już na wstępie muszę napisać, że mam za mało szczegółów, by móc właściwie odnieść do Twojej sytuacji (nie podałeś podstaw odrzucenia wniosku o wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu).

Z doświadczenia jednak wiem, że w sprawach podobnego typu dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania z uwagi na brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za dane zdarzenie, np. jednostka chorobowa wyłączona jest z ubezpieczenia lub pobyt w szpitalu był za krótki.

Jeśli i w Twoim przypadku ubezpieczyciel powoływał się na brak odpowiedzialności, należy sięgnąć do dokumentu pod nazwą Ogólne Warunki Ubezpieczenia (dalej OWU). Dokument ten stanowi załącznik do umowy ubezpieczenia i jeśli nie został Ci wydany, należy zwrócić się do ubezpieczyciela o jego nadesłanie lub doręczenie w formie elektronicznej.

Następnie należy znaleźć zapisy traktujące o odpowiedzialności ubezpieczyciela (dana jednostka chorobowa, liczba dni w szpitalu, wykonany zabieg itp.).

Natomiast na poparcie, że taka „sytuacja” miała miejsce w Twojej sprawie, należy dołączyć dokumentację lekarską.

Podsumowując: W odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela należy podać podstawę odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej zgodnie z OWU, a na potwierdzenie stanu faktycznego do pisma należy dołączyć dokumentację medyczną.

Na koniec dodam, że jeśli będziesz mieć trudności z przygotowaniem odwołania, napisz do mnie, podając więcej szczegółów. Wówczas postaram się szerzej odnieść do Twojej sprawy.

Dla ułatwienia zamieszczam poniżej odwołanie od decyzji ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu:

odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela-wzor-pdf-doc-word

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela wzór

Podobne tematy: