Jak napisać odwołanie od decyzji PZU? [gotowe WZORY pism]

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU? Jeśli doszło do sytuacji, że nie zgadzasz się z wysokością odszkodowania z PZU, lub gdy PZU nie przyznało odszkodowania w ogóle – możesz napisać odwołanie, domagając się wypłacenia kwoty odszkodowawczej lub jej podwyższenia.

Gotowe wzory odwołań od decyzji

W poniższym poradniku podpowiem Ci, jak krok po kroku dochodzić swoich praw i co zrobić, żeby skutecznie i szybko wyegzekwować odszkodowanie, które Ci się należy.

wzor-pismaMało tego, przygotowałem dla Ciebie 3 dedykowane i gotowe wzory odwołań od decyzji PZU, które pomogą Ci w najczęściej spotykanych sytuacjach i będą to:

Odwołanie od decyzji PZU uszczerbek na zdrowiu

Odwołanie-od-decyzji-PZU-uszczerbek-na-zdrowiu-wzor-pdf-doc

Odwołanie od decyzji PZU uszczerbek na zdrowiu

Odwołanie od decyzji PZU operacja chirurgiczna

Odwołanie-od-decyzji-PZU-operacja-chirurgiczna-wzor-pdf-doc

Odwołanie od decyzji PZU operacja chirurgiczna

Odwołanie od decyzji PZU skręcenie stawu skokowego

Odwołanie-od-decyzji-PZU-skrecenie-stawu-skokowego-wzor-pdf-doc

Odwołanie od decyzji PZU skręcenie stawu skokowego

Odwołanie wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić swoimi danymi oraz napisać stosowne uzasadnienie.

4 kluczowe wskazówki

 1. Odwołanie do PZU możesz złożyć w ciągu 3 lat od daty wystąpienia zdarzenia.
 2. PZU na rozpatrzenie Twojego odwołania ma 30 dni, jeśli sprawa jest skomplikowana, termin ten Ubezpieczyciel może wydłużyć do 60 dni.
 3. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela możesz złożyć na 3 sposoby:
  1. Ustnie,
  2. Pisemnie (forma preferowana),
  3. Drogą elektroniczną.
 4. Jeśli firma ubezpieczeniowa nie uzna Twojej reklamacji pozytywnie, masz jeszcze prawo do:
  1. Wystąpienia z powództwem do sądu powszechnego,
  2. Złożenia odwołania do sądu polubownego,
  3. Skorzystania z pomocy Rzecznika Finansowego,
  4. Skorzystania z możliwości mediacji.

1Jeśli z jakichś przyczyn jako klient PZU zostałeś/zostałaś poszkodowana, a zaproponowane przez PZU zadośćuczynienie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące, masz prawo by odwołać się od decyzji firmy ubezpieczeniowej PZU!

Reklamację do PZU na wysokość wypłaconego odszkodowania, lub jego braku może zgłosić każdy, kto jest stroną w sprawie. Nikt i nic nie odbierze Ci tego prawa. Tu zupełnie ten sam rodzaj reklamacji, co reklamacja towaru w sklepie z telewizorami czy butami…

Jak zgłosić odwołanie do PZU?

ffAby odwołanie przyniosło efekt, przede wszystkim musi być napisane profesjonalnie, należy więc operować nie tylko liczbami, ale też warto powołać się na konkretne akty prawne (podstawę prawną).

W ten sposób przekonasz pracownika PZU, który będzie rozpatrywać Twoją reklamację, że ma on do czynienia z klientem zdeterminowanym i co najważniejsze – zorientowanym w prawie konsumenckim, możesz więc choćby powołać się na ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego.

Jak złożyć przygotowane już odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? możesz zanieść pismo osobiście do lokalnej placówki PZU (tu znajduje się wyszukiwarka placówek: https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/znajdz-oddzial-lub-agenta), lub możesz też wysłać je pocztą polską listem poleconym na adres:

PZU
ul. Postępu 18 a
02-676 Warszawa

Jeśli dysponujesz dokumentami, które mogą pomóc ubezpieczycielowi przychylniej spojrzeć na Twoje odwołanie, zrób ich kopie i dołącz je do odwołania jako załączniki.

poczta-polskaDlaczego odwołanie od decyzji PZU najlepiej wysyłać pocztą polską? ponieważ korzystając z usług operatora pocztowego, będziesz mieć dowód, że nadesłałeś/nadałaś odwołanie w terminie, a oprócz dowodu nadania pisma, będziesz mieć także dowód odebrania odwołania przez PZU (pod warunkiem oczywiście, jeśli odwołanie wyślesz listem poleconym za potwierdzeniem odbioru). Powodzenia!

czy-warto-skladac-odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela

Koniecznie przeczytaj:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze