Mam kilku komorników, chciałbym się z nimi skontaktować i zacząć spłacać długi, ale nie mam żadnych kontaktów do nich, a chciałbym zadzwonić dogadać się na spłatę długów. Jak znaleźć kontakt do komornika?

Generalnie jest tak, że nie trzeba szukać kontaktu do komornika/komorników, bo to oni na pewno nawiążą kontakt z Tobą – prędzej czy później.

Jeśli jednak zależy Ci na czasie, to „po nitce do kłębka” uda Ci się ich znaleźć komornika, ale wtedy trzeba wykonać parę ruchów.

Jak znaleźć komornika?

Zarejestruj się w BIK-u (chyba, że znasz wszystkich swoich wierzycieli). Z BIK-u pobierz raport i poszukaj kolumny gdzie wymienione będą wszystkie Twoje zadłużenia.

Następnie skontaktuj się z każdym z wierzycieli, czyli z bankiem lub firmą pożyczkową i poproś o dane komornika który prowadzi Twoją sprawę.

Każdy szanujący się wierzyciel, wie kto obsługuje jego dłużników – to oczywiste.

Mając dane swoich komorników, może skontaktować się z nimi w dowolny przez siebie sposób. Zachęcam aby kontakt z komornikiem odbywał twarzą w twarz, nie zawsze i nie wszystko załatwimy przez telefon.

Koniecznie przeczytaj wpis dotyczący praw, obowiązków i uprawnień komornika, warto wiedzieć co może a czego nie.

Jeśli natomiast chcesz chronić swoje pieniądze przed komornikiem, to koniecznie zobacz czym jest konto bez komornika Skrill i VIABUY – warto znać te triki. Trzymam kciuki za powodzenie w negocjacjach z komornikiem, mam nadzieję, że trafisz na wyrozumiałego komornika!

Przeczytaj jeszcze tylko:

  1. Zajęcie komornicze – jak znaleźć komornika i gdzie trafiły długi
  2. Gdzie i jak sprawdzić czy mam długi? [PORADNIK]
  3. Ile komornik może zabrać z pensji w 2018?
  4. ILE może zabrać komornik z pensji, z konta, z emerytury, z renty
  5. Ile zabierze komornik z pensji 3 tys zł?