[HALLO] ale JAK znaleźć kontakt do komornika??

Mam kilku komorników, chciałbym się z nimi skontaktować i zacząć spłacać długi, ale nie mam żadnych kontaktów do nich, a chciałbym zadzwonić, dogadać się na spłatę długów.

Może Pani poradzić jak znaleźć komornika? no i jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika? trzeba złożyć jakiś wniosek?


Na ogół jest tak, że nie trzeba szukać kontaktu do komornika/komorników, bo to oni na pewno nawiążą kontakt z Tobą – prędzej czy później.

Jeśli jednak zależy Ci na czasie, to „po nitce do kłębka” uda Ci się ich znaleźć komornika, ale wtedy trzeba wykonać parę ruchów.

Jak znaleźć komornika?

Zarejestruj się w BIK-u (chyba że znasz wszystkich swoich wierzycieli). Z BIK-u pobierz raport i poszukaj kolumny, gdzie wymienione będą wszystkie Twoje zadłużenia.

Następnie skontaktuj się z każdym z wierzycieli, czyli z bankiem lub firmą pożyczkową i poproś o dane komornika, który prowadzi Twoją sprawę.

Każdy szanujący się wierzyciel wie, kto obsługuje jego dłużników – to oczywiste.

Mając dane swoich komorników, może skontaktować się z nimi w dowolny przez siebie sposób. Zachęcam, aby kontakt z komornikiem odbywał twarzą w twarz, nie zawsze i nie wszystko załatwimy przez telefon.

Koniecznie przeczytaj wpis dotyczący praw, obowiązków i uprawnień komornika, warto wiedzieć co komornik może a czego nie.

Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika

Jeśli chcesz sprawdzić, ile masz do spłaty u komornika, to po jego odnalezieniu, wyślij do komornika pisemny wniosek, wniosek możesz też zanieść osobiście do kancelarii komorniczej.

Zgodnie z art. 763 Kodeksu Cywilnego – komornik ma obowiązek zawiadomić dłużnika o każdej dokonanej czynności, o której terminie nie był zawiadomiony i przy której nie był obecny, i na jego żądanie udziela wyjaśnień o stanie sprawy (Ustawa z dn. 17.11.1964 r., Dz. U. z 2018 r., poz. 1360).

Jeśli więc jako strona postępowania egzekucyjnego, możesz żądać od komornika wyjaśnień dotyczących salda Twojego zadłużenia.

Wielu komorników niestety ignoruje własnoręczne sporządzone przez dłużników pisma, ponieważ zawierają one ubytki i błędy, dlatego postanowiliśmy wzór pisma do komornika o stan zadłużenia dla Was przygotować:

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o stanie postępowania egzekucyjnego i stanie zadłużenia

wzór-pisma-do-komornika-o-stan-zadłużenia

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o dokonanych wpłatach i stanie zaległości

Jeśli natomiast chcesz chronić swoje pieniądze przed komornikiem, to koniecznie zobacz: czym jest konto bez komornika Skrill i VIABUY – warto znać te triki. Trzymam kciuki za powodzenie w negocjacjach z komornikiem, mam nadzieję, że trafisz na wyrozumiałego komornika!

PS. Pamiętaj, że możesz poprosić komornika o wgląd do akt komorniczych, na podstawie których prowadzi on przeciwko Tobie egzekucję komorniczą. Wystarczy pobrać poniższy formularz:

Wniosek o wgląd do akt komorniczych

Przeczytaj jeszcze tylko:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze