SPŁACONY dług u komornika – kiedy otrzymam zaświadczenie o spłacie długu?

Witam. Potrzebujemy zaświadczenie od komornika o spłacie długu. Mój mąż pod koniec 2017 roku otrzymał pismo z firmy windykacyjnej o tym, że ma do spłacenia dług za telewizję NC+. Nasłali na niego komornika, ale mąż ustalił z nim, że będzie spłacać w ratach po 200 zł pod koniec każdego miesiąca. Na szczęście udało się spłacić dług wcześniej.

Komornik i sama firma windykacyjna telefonicznie potwierdziły, że dług został spłacony. Mamy czekać na pismo od komornika o zakończeniu egzekucji, które idzie do nas już 2 tygodnie?

Firma windykacyjna poinformowała mojego męża, że z listy dłużników BIG mogą go wypisać, dopiero kiedy też otrzymają zaświadczenie od komornika o spłacie długu. Niestety dzwoniąc do komornika, słyszymy, że pismo już w drodze i tak dalej, a nadal ani mój mąż, ani firma windykacyjna żadnego dokumentu nie otrzymaliśmy.

Jest to dla nas dosyć pilne, ponieważ wpis do BIG blokuje możliwość wzięcia nawet najmniejszej pożyczki. Bardzo proszę o radę co mamy zrobić, żeby przyspieszyć zaświadczenie od komornika o spłacie długu? ile czasu ma komornik na wystawienie zaświadczenia?


Zaświadczenie od komornika o spłacie długu

Gratuluję, że spłata komornika w całości nastąpiła szybciej, niż zakładaliście. Niestety musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z tego, co wiem, komornik nie ma przez prawo nadanego żadnego ścisłego terminu, kiedy musi dłużnikowi dostarczyć zaświadczenie o spłacie zadłużenia.

Jeśli minie kolejny tydzień, abo dwa i wciąż nie otrzymacie od komornika potwierdzenia spłaty długu, to możecie złożyć skargę na opieszałość komornika <— zajrzyj do tego wpisu. Taka skarga na pewno zmotywuje komornika do wywiązania się z jego obowiązków względem dłużnika.

Niestety wielokrotnie otrzymuję maile, w których osoby, które spłaciły swój dług wobec komornika, narzekają na opieszałość komornika w uzyskaniu potwierdzenia spłaty długu. Co ciekawe, komornik nie wykazuje tej opieszałości, gdy chodzi o egzekwowanie długu… wtedy każdy termin ze strony dłużnika musi być dotrzymany co do godziny.

Szkoda, że Polskie prawo daje komornikowi tyle przywilejów, a nie nakłada przy tym na niego, tej samej ilości obowiązków względem wierzyciela czy dłużnika.

Jeszcze raz gratuluję szybkiej spłaty długu u komornika i mam nadzieję, że pismo od komornika o spłacie zadłużenia wkrótce do Was dotrze! Postarajcie się tak zarządzać budżetem domowym, abyście nie musieli więcej żadnych pożyczek już zaciągać. Życie na kredyt jest bardzo drogie i do tego stresujące! Życzę Wam wszystkiego dobrego.

Skarga na czynności komornika

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Pismo do komornika o spłacie zadłużenia – wzór

pismo-do-komornika-o-spłacie-zadłużenia

Pismo do komornika o spłacie zadłużenia wzór

Wybrałam dla Ciebie pewne artykuły do przeczytania:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze