Pożyczka dla bezrobotnego – czy [MASZ] jakieś szanse?

Witam. Jestem osobą bezrobotną, czy mam szansę otrzymać pożyczkę w firmie pożyczkowej? jeśli nie, to czy warte uwagi są te pożyczki prywatne dla bezrobotnych? takich ogłoszeń jest naprawdę dużo, oferują pożyczkę w ciągu godziny, nie sprawdzają baz takich jak KRD czy BIK.

Proszę o szybką poradę, potrzebuję pożyczki na zakup auta, wtedy będę mógł łatwiej znaleźć pracę. Jeśli chodzi o moje wpływy, to będę otrzymywał zasiłek dla bezrobotnych przez pół roku…


Wszyscy się chyba ze mną zgodzą, że problemy finansowe i dodatkowy problem bezrobocia może spaść na każdego z nas jak grom z jasnego nieba, a więc w najmniej odpowiednim dla nas momencie…

Szczególnie uciążliwe staje się bezrobocie, gdy dodatkowo nie kwalifikujemy się na zasiłek dla bezrobotnych, Ty na szczęście ten zasiłek otrzymujesz. Oczywiście sam pomysł zakupu auta, aby szybciej znaleźć pracę, wydaje się naprawdę dobrym pomysłem…

Pożyczka dla bezrobotnych – opłacalność

Będąc bezrobotnym, bardzo łatwo można wpaść w jeszcze większe tarapaty finansowe, między innymi dlatego, że pożyczki dla bezrobotnych nie są zbyt opłacalne przez dość wysokie RRSO.

Są to drogie pożyczki głównie dlatego, że pożyczkodawca (firma pożyczkowa) musi w jakiś sposób zrekompensować sobie ryzyko poniesienie strat na wskutek niewypłacalności bezrobotnego pożyczkobiorcy.

Ryzyko niewypłacalności jest większe, niż w przypadku pożyczkobiorców mających stałe źródło dochodu, wtedy taka oferta pożyczkowa jest dużo bardziej atrakcyjniejsza (mniejsze RRSO).

Do banku po kredyt czy pożyczkę nie masz co iść, bo banki mają dość mocno wyśrubowane wymagania wobec pożyczkobiorców i nie mając pracy, nie jesteś w stanie uzyskać w banku żadnego finansowania.

Nawet jeśli przyświeca temu dobry strategicznie cel, czyli zakup auta, aby szybciej znaleźć zatrudnienie.

Co innego, jeśli chodzi o pożyczki prywatne i instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek i chwilówek. One też oczywiście mają jakieś wymagania, aby pożyczka dla bezrobotnych została przyznana, jednak wymagania te są znacznie niższe niż w przypadku wymagających banków.

Na rynku pożyczek i chwilówek jest bardzo wiele podmiotów, które umożliwiają otrzymanie pożyczki jedynie na pisemne oświadczenie o dochodach. Twoim dochodem aktualnie jest zasiłek dla bezrobotnych, a więc teoretycznie masz szansę na uzyskanie pożyczki.

Wystarczy, że w oświadczeniu o dochodach wymienisz kwotę, którą co miesiąc otrzymujesz z tytułu zasiłku dla bezrobotnych.

Kto dostanie pożyczkę jako osoba bezrobotna?

Nie jest chyba tajemnicą, że będąc bezrobotnym i tak można mieć dochody i z łatwością otrzymać pożyczkę. Kto otrzyma pożyczkę?

 • pożyczkę dla bezrobotnych otrzyma osoba, która mimo braku zatrudnienia otrzymuje zasiłek dla bezrobotnych z Urzędu Pracy,
 • osoba, która wynajmuje mieszkanie i z tego tytułu co miesiąc trafia do niej jakaś stała kwota za wynajem,
 • stypendysta, który nie pracując, co miesiąc otrzymuje stypendium w stałej kwocie,
 • osoba pracująca na czarno, bez umowy, mimo że nie jest w stanie udokumentować swoich dochodów – posiada je,
 • osoba, która co miesiąc otrzymuje zapomogę od rodziny,
 • osoba uzyskująca dochody z pracy dorywczej,
 • osoba, która otrzymuje świadczenia w stałej kwocie (alimenty, 500 plus, inne świadczenia). Tutaj polecam przeczytanie artykułu: Czy istnieją pożyczki na 500 plus?

Pożyczka dla osób bezrobotnych – jakie warunki muszę spełnić?

Parabanki i firmy pożyczkowe szeroko otwierają się na różnorodność sytuacji, w jakiej znajdują się pożyczkobiorcy. Nie chodzi tu jedynie o sytuację finansową, ale i życiową.

Firma pożyczkowa, której szukasz, to podmiot niewymagający zaświadczenia od pracodawcy o dochodach, a jedynie oświadczenia o dochodach.

Warto też poszukać takiej firmy pożyczkowej, która dla swoich pierwszych klientów przewidziała liczne promocje i ułatwienia. Mowa tu oczywiście o pierwszej pożyczce za darmo lub za symboliczną opłatę.

Najczęstsze wymagania w firmie pożyczkowej

 1. Ukończone 18 lat
 2. Obywatelstwo Polskie
 3. Ważny dowód tożsamości

Nie są to zbyt wygórowane wymagania i na pewno im sprostasz…

Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć pożyczkę dla osoby bezrobotnej, której jedynym dochodem jest zasiłek dla bezrobotnych, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki, spróbuj zwiększyć swoje dochody, zwiększając tym samym swoją zdolność kredytową.

Aby dostać pożyczkę bez dochodów, warto także zadbać o swoją historię kredytową w BIK-u, bo parametr ten jest dość często sprawdzany przez firmy pożyczkowe.

Pamiętaj: Im z lepszej strony jako pożyczkobiorca się pokażesz, tym łatwiej i szybciej otrzymasz pożyczkę na zakup samochodu.

Co, jeśli nie dostanę pożyczki dla osoby niepracującej?

Jeśli Twoje poszukiwania pożyczki dla niepracujących spełzły na niczym, to jeszcze nie koniec świata, oto inne sposoby zdobycia pieniędzy:

 1. Pożyczka od rodziny – często zapominamy, że być może ktoś z rodziny będzie w stanie pożyczyć nam potrzebną kwotę i wcale nie będziemy zmuszeni szukać finansowania wśród firm pożyczkowych! Na spokojnie przemyśl, czy ktoś z członków Twojej rodziny udzieli Ci pożyczki, a jeśli nie znajdziesz takiej osoby w rodzinie, spróbuj poprosić o pożyczkę u przyjaciela…
 2. Pożyczka pod zastaw – ten rodzaj zdobywania finansowania polega na tym, że pożyczkobiorca zastawia jakiś wartościowy przedmiot, w zamian za otrzymanie pożyczki. Może to być biżuteria, ruchomości lub nieruchomość. Pożyczki pod zastaw są opłacalne pod względem niedużych kosztów około pożyczkowych (np. małe RSSO). Pożyczkodawca zabezpiecza swoje interesy w pełni, stając się chwilowym właścicielem danego przedmiotu, aż do czasu spłaty zobowiązania.
 3. Pożyczka z poręczycielem (żyrantem) – polega na znalezieniu osoby, która poświadczy, że przejmie odpowiedzialność za spłatę zadłużenia w przypadku, gdy Ty jako pożyczkobiorca przestaniesz ją spłacać.
 4. Pożyczka pod zastaw samochodu – wiem, że właśnie poszukujesz pożyczki na zakup samochodu, ale być może kogoś z czytających ten artykuł, zainteresuje taka forma pożyczania pieniędzy.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że wszystko dokładnie Ci wyjaśniłam i wiesz już jak szukać pożyczki dla bezrobotnego. Pamiętaj, że zapożyczając się i nie mając stałego źródła dochodu w postaci stałego wynagrodzenia za pracę, narażasz się na wpadnięcie w jeszcze większe długi, co może spowodować pętlę zadłużenia, z której bardzo ciężko się wychodzi.

Zaciągnij maksymalnie taką kwotę pożyczki, jaką będziesz w stanie spłacić w trakcie wypłacania zasiłku dla bezrobotnych z Urzędu Pracy. Bo nie chcesz przecież zostać z niespłaconą pożyczką, gdy zasiłek dla bezrobotnych skończy się prawda?

Zaciągając pożyczkę dla osoby bezrobotnej, zwróć szczególną uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), aby nie zaciągnąć zbyt drogiej pożyczki, której spłata może okazać się niemożliwa przy obecnej wysokości Twoich dochodów! (im mniejsze RRSO – tym tańsza będzie pożyczka).

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze