Praca na umowę zlecenie - ile zajmie komornik na 1/2 etatu? • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Praca na umowę zlecenie – ile zajmie komornik na 1/2 etatu?

Witam, pracuję na umowę zlecenie i mam minimalne wynagrodzenie na 1/2 etacie. Ile komornik może zabrać w 2018 roku z takiej pensji?

Jednorazowe wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia nie jest w świetle prawa (Kodeksu Pracy), odbierane jako typowe wynagrodzenie za pracę. Takie wynagrodzenie wtedy nie podlega ochronie przed zajęciem komorniczym.

Jeśli natomiast wynagrodzenie otrzymujesz systematycznie co miesiąc, to wtedy już zatrudnienie na umowę zlecenie podlega ochronie przed potrąceniem komorniczym.

Limity dopuszczalnych potrąceń z wynagrodzenia określa art. 87 § 3 i 4 Kodeksu Pracy.

Powtarzalne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę może być zajęte przez komornika do 50% wysokości pensji. Jeśli masz minimalne wynagrodzenie (2100 brutto, 1530 netto) na umowie zlecenie, to komornik nie zabierze Tobie nic!

Ponieważ, zawsze wolna od potrąceń komorniczych, jest kwota wynagrodzenia pracownika, w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

Jeśli komornik ściąga zadłużenie alimentacyjne, to ma on prawo z wynagrodzenia na umowie zlecenie, zająć aż 3/5 jego wysokości.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
możesz dodać do koszyka kolejny formularz lub przejść do finalizacji transakcji
0.00 zł Zapłać

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

[mc4wp_form id="5323"]

2 Comments

  1. Majka39

    Pracuje na pół etatu i komornik zabrał mi całość od pracodawcy czyli 748 zł, czy komornik może zabrać całość wynagrodzenia umowy zlecenie?

NAPISZ KOMENTARZ