Ile komornik może zabrać z umowy zlecenie? + [ WZÓR WNIOSKU]

Witam. Problemem, który mnie męczy, jest moja umowa zlecenie a komornik. Komornik zajął mi całe wynagrodzenie z umowy zlecenie i nie zostawił kwoty wolnej od zajęcia w wysokości minimalnej krajowej… przez co nie mam na życie.

Jak to jest w tym roku? ile komornik może zabrać z umowy zlecenie? jak mam negocjować z komornikiem? nie dostałam żadnego powiadomienia, co zrobić, żeby komornik przestrzegał kwoty wolnej od zajęcia z wynagrodzenia przy umowie zlecenie? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Umowa zlecenie a komornik

umowa-zlecenie-a-komornik
Umowa zlecenie a komornik – czy dłużnika chronią jakieś prawa?

Ogólna zasada jest taka, że wynagrodzenie otrzymywane z tytułu umów cywilno-prawnych (umowa zlecenie)  – nie podlega ochronie przed potrąceniami komorniczymi, więc komornik ma prawo zająć całą kwotę, jaką zarobiłaś.

Jednorazowe wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, w świetle prawa nie jest traktowane jako typowe wynagrodzenie w ustawie Kodeksu Pracy.

Dlatego wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, nie jest w żaden sposób chronione przed zajęciem komorniczym.

Chyba że:

Powtarzalne wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia

Jeśli Twoje wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia charakteryzuje się powtarzalnością, czyli kiedy pieniądze otrzymujesz systematycznie co miesiąc, to takie wynagrodzenie podlega wtedy ochronie o potrąceniach komorniczych.

W takim przypadku Twój pracodawca/zleceniodawca nie może przekazać całej kwoty komornikowi a jedynie jej część.

Sąd Najwyższy orzekł dnia 17 grudnia 1981, że:

„Kwoty pobrane z tytułów wymienionych w art. 833 § 2 k.p.c. podlegają egzekucji z ograniczeniem wynikającym z odpowiedniego zastosowania art. 829 pkt 5 k.p.c.”

Ile komornik może potrącić z umowy zlecenia?

Komornik jest uprawniony do tego, aby zająć nie więcej niż połowę wynagrodzenia, a jeśli zalega się z alimentami, komornik może wtedy zająć maksymalnie 3/5 wynagrodzenia.

UWAGA: Jedynie komornik może wyłączyć z zajęcia część wynagrodzenia, które otrzymujesz. Zleceniodawca/pracodawca zobowiązany jest przekazać komornikowi całe Twoje wynagrodzenie, jeśli w piśmie od komornika nie ma żadnej wzmianki o wyłączeniu danej części wynagrodzenia.

Galimatias

W sprawach o zajęcie komornicze bardzo często dochodzi do pomyłek i niedomówień, wszystko tutaj leży w rękach komornika, który jak wszyscy wiemy, nie zawsze postępuje fair i nie zawsze właściwie wykonuje swoje obowiązki!

Np. bardzo często do pracodawcy wysyłane jest przez komornika niewłaściwe pismo, np. o zajęcie wynagrodzenia za pracę, podczas gdy wykonujesz umowę zlecenie. Komornik w Twoim przypadku powinien wysłać zajęcie wierzytelności (w trybie art. 896 Kodeksu postępowania cywilnego).

Niestety bardzo często okazuje się, że komornik obsługujący nasz dług, nie zna charakteru stosunku prawnego łączącego Ciebie i pracodawcę.

… podsumowując:

Ile może zabrać komornik na umowie zlecenie?

Jeśli umowa ma charakter ciągły, otrzymujesz wynagrodzenie co miesiąc, to komornik może zabrać Ci 50% wynagrodzenia.

Jeśli Twoje długi mają charakter alimentacyjny, to komornik może zabrać 75% wynagrodzenia.

Jak nawiązać kontakt z komornikiem?

Oczywiście zalecam, abyś kontakt z komornikiem nawiązała jak najszybciej! Skoro Twój pracodawca przekazał Twoje wynagrodzenie w całości komornikowi, to znaczy, że komornik na pewno kontaktował się z kadrami bądź szefem firmy, celem uzyskania Twojego wynagrodzenia.

Z pewnością komornik nie mógł zabrać Ci całej pensji z umowy zlecenie, jeśli ma ona charakter ciągły i jest Twoim jedynym źródłem utrzymania. Poproś pracodawcę o kontakt do komornika, aby wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie. Bo lada dzień kolejny miesiąc i wielce prawdopodobne, że komornik znów przejmie Twoje wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia w całości!

Ważne też, abyś napisała oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie, która łączy Cię z pracodawcą, to jedyne i powtarzalne źródło dochodu. Wzór takiego oświadczenia znajdziesz w dziale wzory pism i wniosków lub możesz od razu pobrać go stąd:

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu – wzór

oswiadczenie-dla-komornika-ze-umowa-zlecenie-to-jedyne-i-powtarzalne-zrodlo-dochodu-wzor-pdf-doc

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu

Jeśli natomiast komornik nie będzie chciał stosować kwoty wolnej od zajęcia, to masz prawo złożyć na komornika skargę, wzór skargi na komornika znajdziesz poniżej:

Skarga na czynności komornika – wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Przeczytaj także:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

41 komentarzy w “Ile komornik może zabrać z umowy zlecenie? + [ WZÓR WNIOSKU]”
 1. Witam, mam zajęcie wierzytelności z umowy zlecenia, jest to moja jedyna praca i jedyne źródło dochodu, czy mam rozumieć, że musze wysłać komornikowi oświadczenie ze nie mam innych prac? póki co komornik potrącił mi z umowy zlecenie całą kwote, ale nie panikuję, wiem, że to można odzyskać, posłuże się wzorem oświadczenia które Pani zamieściła. Pozdrawiam!

  1. Witam, mam taka sama sytuacje… cala pensja poszła do komornika… mam pytanie: czy udało się odzyskać połowę pensji od komornika i ile to trwa bo jestem bez środków do życia ;/ i w praktyce ile się czeka? wie ktoś?

 2. Dokładnie, zajęcie komornicze z umowy zlecenia może wynosić 100%, ale tylko wtedy kiedy jest to dodatkowe źródło dochodu dłużnika. W innym wypadku na wniosek dłużnika, komornik musi te środki odblokować jeśli są jedynym źródłem dochodu. Jak komornik nie odblokuje wierzytelności z umowy zlecenie, to składamy wtedy u komornika skargę na niego samego.

 3. A ja chcę zapytać o to kiedy komornik dowie się o umowie zlecenie? ciąży na mnie egzekucja komornicza, miesiąc temu podjąłem pracę na zlecenie, czy komornik się o niej dowie? jeśli tak, to kiedy? kiedy mogę spodziewac się zajęcia?

  1. Janina Gołębiecka

   Znam przypadki gdzie komornik na takiej pensji nie pojawił się nawet przez rok, wszystko zależy ile pracy ma dany komornik i jak mocno angażuje się w swój fach :)

 4. Nikt Ci dokładnie nie powie kiedy komornik dowie się, że pracujesz na umowę zlecenie, to zależy od samego komornika i jego obrotności i zdeterminowania. Na pewno prędzej czy później się dowie, wystarczy przecież że komornik odpyta ZUS lub Urząd Skarbowy i już będzie wiedział, że jesteś zatrudniony, szczególnie jeśli chodzi o ZUS. Jak komornika ma wiele spraw na głowie, to ie będzie za Tobą ganiał przez jakiś czas, jeśli jednak komornik czasu ma sporo, to pewnie sprawdza od czasu do czasu dłużników u których windykuje dług.

 5. Umowa zlecenie a komornik.

  Komornik zabrał mi pensję z umowy zlecenie, wiem, że muszę wysłać do niego wniosek czy oświadczenie podpierając się przepisami kodeksu pracy i kodeksu postępowania cywilnego. Wiem również, że jak pensja z umowy zlecenie jest cykliczna np. co miesiąc i nie jest dochodem dodatkowym a głównym, to komornik takie wynagrodzenie musi traktować jak umowa o pracę czy tak? Czy wystarczy jeśli powołam się na:

  Art. 833 kpc

  § 1. Wynagrodzenie ze stosunku pracy podlega egzekucji w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy.

  § 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do uposażeń posłów i senatorów, należności członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych i ich domowników z tytułu pracy w spółdzielni, wynagrodzeń członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania.

  ???

 6. Daria - Poznań

  czy z umowy zlecenie komornik może zająć nawet 550 zł? które nawet nie sięga minimalnej krajowej która jest jednakowo kwota wolną od zajęcia? dodam, że mam drugą pracę na umowę o pracę, czy komornik może zająć tak małe wynagrodzenie z umowy zlecenia? będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli nie jest Twoje jedyne źródło dochodu, to komornik je zajmie choćbyś otrzymywała jedynie nawet 100 złotych miesięcznie.

 7. Syn podjął pracę mając 18 lat. Od urodzenia niepełnosprawny. Od 5 lat ściga go komornik. Ma umowę zlecenie na początek. Nic nie brał na raty itp. Sprawa toczy się w prokuraturze o stalking. Zamawianie towarów. Usług. Czy z umowy zlecenia komornik może coś zabrać? Słyszałam, że jak jest umowa cykliczna to podlega pod umowę pod pracę?

  1. Janina Gołębiecka

   Niestety niepełnosprawność nie wypływa na wysokość zajęcia egzekucyjnego. Ale to co piszesz o cykliczności umowy zlecenie to prawda, jeśli jest to stała praca oraz jedyne źródło dochodu dłużnika, to rzeczywiście przez komornika powinno to być potraktowane jak umowa o pracę. A więc wtedy komornik powinien zastosować kwotę wolną od zajęcia w wysokości 1530 zł/msc. Jest to kwota wolna na 2018 rok. Często bywa tak, że komornik z automatu zajmuje całe wynagrodzenie z umowy zlecenie, wtedy trzeba na ręce komornika złożyć oświadczenie, że wynagrodzenie które otrzymujemy z tytułu umowy zlecenie ma charakter ciągły i jest to nasz jedyne źródło dochodu. Wzór takiego oświadczenia znajdziesz w dziale WZORY PISM. Pozdrowienia!

 8. stały czytelnik

  Droga Pani – ile komornik może zabrać z umowy zlecenia jeśli oprócz tego wynagrodzenia mam pracę stałą? jest to pierwszy miesiąc mojej pracy na zlecenie i widzę, że komornik zajął mi całą wypłatę? długu u komornika mam 36000 zł i jeśli komornik będzie zabierał mi wszystko ze zlecenia, to jaki jest sens dodatkowo pracować? pisała Pani żeby poszukiwać dodatkowych źródeł dochodu, ale po co mi to skoro komornik zajął każdą złotówkę z umowy zlecenia? czy można negocjować z komornikiem wysokość zajęcia komorniczego? Pozdrawiam!

 9. nieszczęśliwa

  Umowa zlecenie a zajęcie komornicze. Mój problem polega na tym, że przed podjęciem pracy na umowę zlecenie pytałam się komornika czy zabierze mi coś z tego wynagrodzenia, bo chciałabym dobrowolnie spłacać jakąś kwotę, komornik się zgodził. Ale kiedy dostałam pierwszą wypłatę, to tak naprawdę nie dostałam ani złotówki, wszyscy pracownicy otrzymali już wypłaty, ale nie ja, podejrzewam, że komornik zajął całe wynagrodzenie.

  Czy komornik miał do tego prawo? skoro zgodził się na dobrowolne wpłaty? jeśli podjęłabym inną pracę, to kiedy komornik dowie sie o umowie zlecenie? czy jest jakaś metoda żeby uchronić się przed takim zajęciem?

 10. Krystyna W.

  Bez sensu są te potrącenia z umowy zlecenia, bo dłużnik chce zarabiać więcej i samemu spłacić swoje długi, a komornik bezczelnie wchodzi na to wynagrodzenie i zajmuje je bez żadnych skrupułów :/

 11. Od listopada 2017 pracuje na umowie zlecenie. Jest to praca u tego samego pracodawcy, ale umowa zlecenie jest wystawiana co miesiąc. Komornik zakwestionował iż nie jest to tzw. “umowa powtarzalna”, gdyż umowa taka powinna być wystawiona przynajmniej na kilka miesięcy. Moje pytanie, czy “umowa powtarzalna” to również umowa zlecenie, która jest powtarzana co miesiąc?

 12. Czy to oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu – wzór to ma być opłacone od razu po zakupie? nie umiem płacić przez te szybkie płatności DOTPAY, czy mogę zapłacić tradycyjnym przelewem? oświadczenie potrzebuję, bo komornik zabrał mi całą kwotę wynagrodzenia z umowy zlecenie a to moja jedyna praca i jedyne źródło dochodu, muszę szybko to oświadczenie komornikowi wysłać, żeby nie zabrał kolejnego wynagrodzenia na kolejny miesiąc :((((

 13. Umowa zlecenie jako jedyne źródło dochodu a zajęcie komornicze. Piszecie wyraźnie, że komornik nie może zabrać powtarzalnego wynagrodzenia a jednak zajmuje? to jak to jest? komu tu wierzyć? Wam czy komornikowi? czyli co mam teraz zrobić? pobrać to oświadczenie i zanieść komornikowi czy tak? dlaczego w ogóle komornik robi sobie co chce? kto sprawuje władzę nad komornikiem? czy tylko sąd dla którego komornik pracuje? dług jest tak naprawdę nie mój, bo pożyczkę zaciągnęłam dla kogoś a nie dla siebie i ten ktoś przestał ją spłacać, teraz ja mam komornika na głowie i zostałam pozbawiona środków do życia…

  1. Janina Gołębiecka

   Droga Eleno, komornik nie ma prawa zając wynagrodzenia dłużnika które wynika z umowy zlecenie i które jednocześnie jest jedynym źródłem dochodu dłużnika i ma charakter powtarzalny. Niestety komornik bardzo często łamiąc pewne granice, takie wynagrodzenie zajmuje. Nie ma co się nad tym rozżalać, tylko szybko trzeba podjąć kroki, by te zajęte z umowy zlecenie wynagrodzenie – szybko odzyskać. Jedyną metodą jest wysłanie komornikowi oświadczenia które zawarłam w powyższym artykule.

   Potrącenia z umowy zlecenia zdarzają się bardzo często i tak jak pisałam, trzeba się skupić na szybkim działaniu i dostarczeniu komornikowi powyższego oświadczenia. Oświadczenie o jedynym źródle dochodu dla komornika to sposób na odzyskanie zajętego wynagrodzenia i uchronienie przyszłych wypłat przed zajęciem komorniczym. Pozdrawiam serdecznie.

 14. Czy komornik ma prawo udzielić pracodawcy, u którego pracuję na powtarzalną umowę zlecenie, informacji z jakiego tytułu jest zajęcie komornicze? Komornik to uczynił, bo mój pracodawca zadzwonił do niego. Obawiam się że to wpłynie na stosunek pracodawcy do mnie.

 15. Zacznę od tego, że od niedawna pracuję w sklepie i jestem na umowie zlecenie do 31 grudnia 2018 roku i w piątek dowiedziałam się, że komornik zajął mi konto bankowe – tak mi powiedzieli w banku, bo dzwoniłam tam do nich. Pytałam się na różnych forach, ale słyszałam różne odpowiedzi. Jedni mówili że bez względu na jakiej umowie jestem, komornik może mi zabrać pieniądze dopiero powyżej kwoty 1575 zł, a inni ze jeśli mam umowę zlecenie, to komornik może mi zabrać wszystko.

  Jak to jest naprawdę? W piątek dostałam przelew w kwocie 160 zł i to był jedyny przelew jaki miałam za miesiąc wrzesień. Na dzień dzisiejszy jestem bez grosza. Co zrobić?

  1. Janina Gołębiecka

   Musisz pamiętać, że należy rozgraniczyć zajęcie przez komornika rachunku bankowego i egzekucja z wynagrodzenia, jeśli komornik zablokował Ci konto bankowe, to zasady egzekucji z wynagrodzenia na umowę zlecenie nie mają tu nic do rzeczy. Przy egzekucji z rachunku bankowego, komornik musi pozostawić dłużnikowi co miesiąc 1575 zł i jest to kwota odnawiana co miesiąc.

 16. U mnie sytuacja wygląda następująco. Jestem Zleceniodawcą. W styczniu 2018 otrzymałem zajęcie komornicze Zleceniobiorcy. Odpisałem oczywiście w wymaganym terminie, że jest to zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia, że wynagrodzenie wypłacane jest do 15 następnego miesiąca oraz przedstawiłem wynagrodzenia za ostatnie 2 miesiące, bo od 2 miesięcy trwała umowa. Niestety nie napisałem do kiedy umowa jest zawarta. A zawarta jest na 12 miesięcy z płatnościami miesięcznymi.

  Przez 11 miesięcy dokonywałem potrąceń w wysokości 50% kwoty netto zgodnie z art. 833 par.2 kpc oraz oświadczeniem Zleceniobiorcy. Także komornik miał świadomość, że wynagrodzenia są wypłacane miesięcznie.

  Po 11 miesiącach otrzymałem wezwanie od komornika z żądaniem uzupełnienia brakujących kwot. Ponieważ on uważa, że potrącenia powinny być w wysokości 100%. Środki te muszę uzupełnić z własnej kasy.
  Czy jest jakiś sposób żebym mógł uniknąć zapłaty kwoty, której domaga się komornik?

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli wynagrodzenie miało charakter powtarzalny, a miało w tym wypadku i było to jedyne źródło dochodu zleceniobiorcy (a było?), to komornik w takim wypadku nie może zajmować całej pensji z tytułu umowy zlecenie. Generalnie powinieneś przekazać całą wypłatę komornikowi, a już dopiero na dłużniku leży decyzja, czy dłużnik się sprzeciwi i będzie w stanie komornikowi udowodnić, że jest to jego jedyne źródło dochodu i że ma ono charakter powtarzalny Marku.

   1. Dziękuję za odpowiedz.

    Czyli Komornik ma prawo domagać się teraz ode mnie uzupełnienia tych kwot za 11 miesięcy? Odpisałem mu na wezwanie opisując całą sytuację. Przedstawiając kopie oświadczenia Zleceniobiorcy, podpierając się orzeczeniami sądowymi, ale nie wiem czy to odniesie skutek. Jak Pani myśli co powinienem zrobić w tej sytuacji? Chodzi o kilkanaście tysięcy złotych. Jeżeli je wpłacę, to Zleceniobiorca będzie mógł złożyć wniosek o ich odzyskanie?

    1. Janina Gołębiecka

     Ciężko powiedzieć. Poczekajmy na decyzję komornika, daj znać co Ci odpisze.

   2. Jeżeli już się stało jak stało, to czy faktycznie komornik może mnie zmusić do zapłaty brakującej wg niego kwoty? Skoro bezsprzecznie jest tak jak opisałem. W jednym z artykułów znalazłem informację, że komornik powinien z urzędu poinformować o tym, że zajęcie może być ograniczone zgodnie z art. 833 par. 2? Proszę o pomoc w wybrnięciu z tej sytuacji. Jest to spora kwota jak na moje możliwość.

 17. Dzień dobry, mam zajęcie komornicze i straciłem prace na umowie o prace, szybko znalazłem nową ale na umowę zlecenie. Czy teraz pracodawca całe wynagrodzenie będzie przelewał na konto komornika i komornik przeleje mi kwotę wolna od zajęcia? I czy komornik musi mi zwrócić kwotę wolna od zajęcia jak przeleje mu pracodawca? czy nie ma takiego obowiązku ?

  1. Janina Gołębiecka

   Komornik z pewnością będzie próbował zająć Ci całą wypłatę z umowy zlecenia, jeśli do tego dojdzie, musisz do komornika wysłać szybko oświadczenie, że to wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie jest Twoim jedynym i powtarzalnym dochodem, wzór oświadczenia znajdziesz w powyższym artykule. Jeśli Twoje wynagrodzenie rzeczywiście jest jedyne jakie masz i jest powtarzalne (wypłata np. co miesiąc), to komornik to wynagrodzenie musi potraktować jak normalne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, czyli komornik MUSI zastosować kwotę wolną od zajęcia w kwocie minimalnej krajowej.

   1. tak ale jeśli już komornik zajął i ja przesłałam takie oświadczenie to to oświadczenie tyczy się przyszłości (mojej wypłaty za miesiąc), czy też obecnej która została zajęta kilka dni temu (komornik zwróci mi cześć zajęcia, która odpowiada kwocie wolnej od zajęcia?

 18. Jak mam komornika i ledwie wiążę koniec z końcem i mam na utrzymaniu dwie osoby, czy komornik jest w stanie mi zabrać całe wynagrodzenie z tytułu umowa zlecenie? komornik zabrał mi już pięć wypłat, a ja się zapożyczam a dalej nie mam odpowiedzi od niego, chciałem się dogadać z komornikiem ale dalej nie mam odpowiedzi od niego, wciąż czekam na odpowiedź.

 19. Od paru lat pracuje w tej samej firmie na umowę zlecenie, wpadłam w długi przed podjęciem pracy miałam 8 komorników zostało mi 3, od ponad roku jestem bez wypłaty, odebrano mi w tym roku rodzinne, fundusz alimentacyjny nie płaci alimentów i odebrano mi 500+ – wychowuje sama dziecko mieszkam z rodzicami i dzięki nim mamy co jeść i dach nad głową.

  Nie jestem wstanie utrzymać siebie ani dziecka, bo komornicy zabierają mi całą wypłatę. Jest jakaś deska ratunku na mój przypadek i sytuację? Proszę o pomoc

 20. Witam. Umowa zlecenie na okres próbny a komornik. Pracowałem przez miesiąc na umowie zlecenie. Jest to mój jedyny dochód, komornik zabrał całą wypłatę czy jest jakaś możliwość, aby odzyskać chociaż część wypłaty? Wg prawa muszę przez kilka miesięcy otrzymywać dochód, aby ubiegać się zwrotu części lecz w tym wypadku nie jest to możliwe. Pozdrawiam

 21. Komornik zajął mi całe wynagrodzenie z umowy zlecenie na rzecz funduszu alimentacyjnego. Czy mogę pisać o częściowy zwrot pieniędzy, gdyż komonrik pozostawił mnie bez środków do życia. Napisałem już oświadczenie, że umowa zlecenie to moje jedyne źródło utrzymania i żeby mi nie zabierał całej wypłaty. Teraz chodzi mi o to czy mogę odzyskać jakoś cześć pieniędzy z wypłaty, która zajął mi całą.

 22. Witam, mam umowę zlecenie powtarzalnie płatne co miesiąc, komornik zajął połowę wynagrodzenia, teraz dostałem pismo z urzędu skarbowego o zajęciu wynagrodzenia. Czy w takiej sytuacji US może zabrać drugą połowę wynagrodzenia? Czy mogę wnioskować do Urzędu o rozłożenie długu na raty? Co mogę zrobić w tej sytuacji? jest to nasze jedyne źródło dochodu, nie licząc rodzinnego i +500.

 23. Witam, czy komornik może zająć wynagrodzenie z umowy o pracę zlecenie? jak się przed tym chronić? co bym mogła zrobić? Proszę o pomoc, bo to jedyny mój dochód a mam córkę na utrzymaniu. Jak mam komornika i tata chce mnie dopisać do swojego konta, czy komornik też ma prawo zajęć mu konto? Pozdrawiam.

 24. Witam, mam pytanie: chciałabym podjąć pracę, umowa będzie na zlecenie i będzie to stała praca, co miesiąc na pewno, będzie kolejna umowa zlecenie, mam komornika, z którym jestem dogadana na spłaty, czy może zająć mi wynagrodzenie za tę pracę? czytałam gdzieś, że jak się będzie pracować więcej niż miesiąc na zlecenie, to komornik nie może nic zabrać czy to prawda?

 25. Witam, komornik zajął rachunek bankowy i wynagrodzenie. Czy może on zabrać całe wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie? Na umowie mam wpisane 14,70 brutto. Ile komornik może mi z tego zabrać? Proszę o szybką odpowiedź i poradę. Jest to moja jedyna praca, a komornik nie odpisuje na moje pisma. Mam nadzieję, że pomożecie… co mogę zrobić w tej sytuacji?

 26. witam serdecznie, moja sprawa wygląda tak, że kiedyś dla kogoś wziąłem pożyczkę i ta osoba nie spłacała jej, pismo w 2015 r. przyszło z sądu, pismo nie ja odebrałem, więc nie miałem o niczym pojęcia. Teraz komornik zajął moją pensję 50%, ale z rachunków widoczne jest, że zarabiam 800+ ponieważ jest to umowa zlecenie, czy komornik może zająć moją pensję, skoro nie przekracza ona minimalnej krajowej?

 27. Czy komornik może zabrać mi całą wypłatę na umowę zlecenie, jeżeli tylko ze zlecenia mam dochód? i nie mam żadnego innego dochodu? Nie pobieram znikąd innego dochodu, nie mam majątku, ani samochodów, nie mam stałego adresu zameldowania, nie mam kontaktu z rodziną, rodzice moi nie żyją, mieszkam u znajomych, proszę o odpowiedź na mojego meila.

 28. Komornik zajął moje wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie. Jest to umowa powtarzająca się. Dodatkowo poprosiłam komornika o rozłożenie zadłużenia na raty. Zgodził on się na to tylko co z tego, jeśli pracodawca dostał już pismo o zajęciu wynagrodzenia, a z komornikiem skontaktować się nie mogę, bo nigdy go nie ma w kancelarii….

Comments are closed.