Czy warto? decydować się na kredyt konsolidacyjny Santander Bank?

Witam, chodzi o kredyt konsolidacyjny Santander Bank. Mam w tym banku dwie pożyczki, niestety zarabiam teraz mniej i nie wyrabiam z płaceniem wszystkich rat na czas. Jedna rata kredytu to 1200 zł/Msc, a druga rata kredytu 1500 zł na miesiąc.

Wiem, że bank Santander ma w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, czy warto na taką konsolidację decydować się? czy lepiej zaciągnąć pożyczkę w innym banku i spłacić obie te pożyczki, z którymi zaczynam mieć zaległości? jak dokładnie działa konsolidacja kredytów?


Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że zaciągasz kredyt na spłatę innych kredytów i pożyczek, które już masz i których nie jesteś w stanie już terminowo spłacać. A więc jest to kredyt na spłatę wszystkich dotychczasowych Twoich zobowiązań.

Kwota kredytu konsolidacyjnego to kwota, która stanowi sumę wszystkich Twoich zobowiązań, które pozostały Ci do spłaty. Oczywiście decydując się na kredyt konsolidacyjny, nie musisz konsolidować wszystkich swoich zobowiązań, a jedynie np. ich część, czyli np. te zobowiązania, które stwarzają Ci najwięcej problemów.

Przykład konsolidacji

Konsolidacja to zamiana wielu rat w jedną mniejszą ratę. Skoro więc co miesiąc masz do płacenia dwie raty:

 1. 1200 zł
 2. 1500 zł

… to miesięcznie do zapłaty masz 2700 zł rat (1200 zł + 1500 zł).

Zaciągając kredyt konsolidacyjny w Santander, zaciągasz kredyt w wysokości kwoty, która pozostała Ci do spłaty z obu kredytów, po czym negocjujesz z bankiem:

 • wysokość miesięcznej raty,
 • oraz okres kredytu konsolidacyjnego.

UWAGA: im dłuższy okres konsolidacji wybierzesz, tym więcej zapłacisz odsetek od kredytu, to samo jeśli chodzi o wysokość raty kredytu konsolidacyjnego. Im rata będzie mniejsza, tym dłużej ten kredyt będziesz spłacać!

Należy więc tak dobrać wysokość raty i okres kredytowania, aby spłacić konsolidację jak najszybciej, nie narażając się przy tym na ryzyko utraty płynności finansowej.

Policz dokładnie, ile masz wydatków i ile dochodu i ustal kwotę, którą co miesiąc będziesz mógł płacić, spłacając zaciągnięty kredyt konsolidacyjny w Santander Bank.

Kredyt konsolidacyjny Santander – warto go zaciągać?

santander-kredyt-konsolidacyjny

Santander bank opisuje swoją ofertę kredytową dość atrakcyjnie, chwaląc się, że RRSO kredytu konsolidacyjnego, to jedyne 19,06%.

santander-kredyt-konsolidacyjny-2
Kredyt konsolidacyjny Santander Bank

Jednak trzeba pamiętać, że jest to oprocentowanie nominalne, a więc dokładne RRSO kredytu konsolidacyjnego poznasz dopiero wtedy, gdy dostarczysz do banku wymagane dokumenty dotyczące Twoich dochodów i kwoty zadłużenia, którą chcesz skonsolidować.

Jakie długi można skonsolidować w Santander Bank?

Przeglądając ofertę Santanderu, dochodzę do wniosku, że skonsolidować można naprawdę wszystko – to bardzo dobra wiadomość.

Skonsolidować można więc:

 • pożyczkę i kredyt gotówkowy,
 • kredyt konsumencki na zakup usług i towarów,
 • kredyt i pożyczkę hipoteczną,
 • kredyt samochodowy,
 • kartę kredytową,
 • limit w ROR,
 • a nawet inny kredyt konsolidacyjny!

Jak przebiega konsolidacja kredytów w Santanderze?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przygotowanie dokumentów, które wymaga bank, oto co musisz przygotować:

 1. Dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, karta pobytu)
 2. Dokumenty potwierdzające kwotę Twojego zadłużenia:
  1. umowy kredytowe
  2. umowy pożyczkowe
  3. wyciąg z konta bankowego
  4. historia spłat w formie zestawienia
  5. harmonogram spłat zobowiązań itd.
 3. Zaświadczenie o dochodach:
  1. umowa zatrudnienia + ewentualnie promesa zatrudnienia
  2. zaświadczenie o przyznaniu renty lub emerytury
  3. zaświadczenie z US o wysokości osiąganych dochodów (DG)
  4. w przypadku gospodarstw rolnych – zaświadczenia z KRUS, deklaracje VAT-7, VAT-7K itd.

Santander kredyt konsolidacyjny a maksymalna kwota konsolidacji

Z tego, co widzę, suma wszystkich zobowiązań, które bank będzie mógł skonsolidować, wynosi maksymalnie 50 000 zł.

Źródło:

santander-kredyt-konsolidacyjny-e

Dodatkowo klikając tutaj <— możesz pobrać tabelę opłat i prowizji

Kredyt konsolidacyjny w Santander opinie

Poszukując opinii na temat tego kredytu konsolidacyjnego, niestety nie spotkałem się z żadnymi opiniami, jednak mam nadzieję, że opinie na temat tego kredytu pojawią się wkrótce pod artykułem i poznamy zdanie, jakie klienci mają na temat tego produktu finansowego.

Podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny Santander to oferta myślę godna uwagi, jednak decyzja o zdecydowaniu się na taką pomoc finansową, może finalnie być podjęta dopiero wtedy, gdy Santander Bank przedstawi Ci konkretną ofertę na podstawie dokumentów, jakie im dostarczysz (zestawienie dochodów i kwoty zadłużenia).

Jeśli oba kredyty, o których piszesz, zaciągnięte masz w tymże właśnie banku, to kwestia uzyskania kredytu konsolidacyjnego będzie jeszcze szybsza i prostsza, ponieważ Santander przygotował specjalne ułatwienia dla swoich klientów.

konsolidacja-kredytu-santander

Jeśli natomiast chodzi o samą w sobie opłacalności konsolidacji kredytów bądź pożyczek, to na pewno musisz się liczyć z tym, że kwota Twojego zadłużenia powiększy się o odsetki kredytu konsolidacyjnego, a więc do spłaty będziesz mieć więcej, niż masz w tej chwili. Jednak skoro nie jesteś już w stanie terminowo spłacać rat swoich zobowiązań, to decyzja o ratowaniu się kredytem konsolidacyjnym jest wg mnie ok.

Zamiana dwóch rat na jedną mniejszą ratę pozwoli Ci złapać trochę oddechu w tej finansowej zadyszce, którą właśnie zacząłeś łapać. A co groziłoby Ci, jeśli zaprzestałbyś całkowicie spłacać swoje kredyty? To wyglądałoby mniej więcej tak:

 • Wypowiedzenie kredytów (30 dni na spłatę całej pozostałej kwoty).
 • Działania windykacyjne (naliczenie dodatkowych kosztów).
 • Przekazanie sprawy do sądu i nakaz zapłaty.
 • Postępowanie egzekucyjne (kolejne naliczenie kosztów, tym razem egzekucyjnych).

A więc tak czy inaczej, nie spłacając kredytów w ogóle i tak poniósłbyś dodatkowe koszty w postaci monitów, kosztów windykacyjnych i komorniczych. Dodatkowo zostałbyś wpisany do rejestru dłużników, a w BIK-u pojawiłby się wpis o zaległościach, który uniemożliwiłby Ci zaciąganie innych zobowiązań na przynajmniej parę lat do przodu (kiepska historia kredytowa). W obliczu takich konsekwencji kredyt konsolidacyjny w Santander Bank jest dobrym wyborem, bo zawsze należy wybierać mniejsze zło!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

2 komentarzy w “Czy warto? decydować się na kredyt konsolidacyjny Santander Bank?”
 1. Mamy z mężem 80 tys kredytu, chcielibyśmy obniżyć raty tych kredytów, płacimy 2600 zł jest to strasznie dużo, czy da się coś z tym zrobić, by zmniejszyć ratę kredytu? by łatwo było spłacać i mniejszą kwotę? w zasadzie chodzi nawet o konsolidację, czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? strasznie nam to ciąży, budżet jest strasznie obciążony, mąż zarabia 3 tys złotych.

 2. Witam, mam 5-ciu komorników, zostaje mi z wypłaty 1500 zł. Większość dokumentów zginęła, a w BIK-u też nie mogę nic sprawdzić, do spłaty mam 50 tysięcy mniej więcej. Jest jakiś bank, który mi może pomóc spłacić zadłużenia? kredyt konsolidacyjny już miałem i też nie został spłacony. Odsetki wciąż jakoś rosną i nie wiem, co już mamy robić, a mamy małe dziecko do tego. Czy pieniądze socjalne komornik może mi zabrać, jeśli zakład go powiadomi?

Comments are closed.