Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Gdzie lepiej spłacać do komornika czy bezpośrednio do wierzyciela?

Mam problem ze spłatą długów, jeżeli płacę do komornika pieniądze, dzieli na dwie części, gdzie lepiej spłacać zadłużenie bezpośrednio do firmy pożyczkowej (banku), czy do komornika? bo komornik pobiera jakieś swoje opłaty po naliczane za licytacje mieszkania itp, a nie zmniejsza się moje zadłużenie, więc gdzie lepiej wpłacać? Jeśli pomoc jest odpłatna to bardzo dziękuję nie skorzystam.

Moja pomoc dla dłużników jest darmowa, więc bez obaw, że zaraz na maila przyjdzie Ci faktura do opłacenia :-)

Zapewne chodzi Ci o spłatę zadłużenia z pominięciem komornika

Wedle Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucjach, komornik podejmuje czynności egzekucyjne wobec dłużnika odpłatnie. Art. 49 powyższej ustawy jasno określa wysokość opłat jakie komornik od Ciebie pobierze.

Ile więc dłużnika będą kosztować czynności komornika?

Komornik pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 15% wartości ściąganego długu, jednak nie mniej niż 1/15 całkowitego długu i nie więcej niż 30-krotny odpowiednik miesięcznej wypłaty.

Jeśli masz zamiar nie płacić tych opłat komornikowi i postanowisz uniknąć postępowania egzekucyjnego, to musisz wtedy zawrzeć ugodę z wierzycielem <– wzór.

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel

Podstawą tejże ugody z wierzycielem, będzie dobrowolna spłata zadłużenia wobec niego, a pieniądze będą trafiać wprost do rąk wierzyciela, lub na jego konto bankowe. Wtedy właśnie nastąpi spłata zadłużenia z pominięciem komornika.

Jaki jest kolejny etap ugody?

Teraz, wierzyciel musi wnieść o umorzenie postępowania egzekucyjnego do komornika zajmującego się jego sprawą. Ale to i tak nie koniec opłat jakie pobierze od Ciebie komornik…

Jeśli wierzyciel wniesie o umorzenie postępowania egzekucyjnego, to i tak, dłużnik zostanie obciążony opłatami, które finalnie otrzyma komornik, jednak nie będzie to 15% zadłużenia, a jedynie 5%!

Co gdy, spłacisz wierzyciela a ten nie wystąpi o umorzenie postępowania egzekucyjnego?

Wtedy do gry wchodzi art. 49 powyższej ustawy i mówi on, że: jeśli wierzyciel nie umorzy postępowania, a Ty spłacisz dług bezpośrednio do wierzyciela, to komornik nie pobierze od Ciebie żadnej opłaty od kwoty, która nie została przez niego wyegzekwowana…

Po prostu komornik nie ma prawa żądać opłaty od wyegzekwowanej kwoty, skoro żadnej kwoty od Ciebie nie wyegzekwował.

Czy warto spłacić zadłużenie z pominięciem komornika?

Oczywiście, że warto, obniżymy wtedy prowizję którą pobiera komornik z 15% do 5%. A przy większych sumach zadłużenia, to naprawdę potrafią być poważne kwoty. Spłata zadłużenia z pominięciem komornika jest opłacalna.

Skontaktuj się z wierzycielem, podpisz ugodę na spłatę dobrowolną i spłacaj swoje długi bezpośrednio na konto wierzyciela.

Źródło: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji

Koniecznie przeczytaj teraz o:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. Magda

    A co jeśli zarabiam najniższą średnią krajową, dobrowolnie spłaciłam komornika na jego konto, a ten policzył mi 15% opłat len nawet korespondencji nie potrafił wysłać na właściwy adres, ani do mnie ani do pracodawcy, należność główna 3,93 zł a kosztów wszelakich aż 674 zł to jedna wielka lichwa :-\

NAPISZ KOMENTARZ