Dzień dobry, mam pytanie: czy komornik może zabrać wózek dziecięcy??

Zajęcie wózka dziecięcego przez komornika jest absurdalne. Komornik nie ma prawa zająć ruchomości (rzeczy, przedmiotu), jeśli jest on potrzebna do funkcjonowania w codzienności.

Zabranie wózka dziecięcego przez komornika oznacza dla matki i dla dziecka „uziemienie”w domu, ponieważ nie da się iść na spacer, do apteki, do lekarza czy do parku bez pomocy wózka dziecięcego!

Nie owijając w bawełnę: Czy komornik może zająć wózek dziecięcy> NIE – nie może!

Jeśli mimo wszystko tak się stanie, to szybko złóż skargę na czynności komornika i sprawa powinna się szybko wyjaśnić.

Komornikowi nie wolno zająć rzeczy, które z mocy ustawy lub innych przepisów (art. 829 kodeksu postępowania cywilnego) nie podlegają egzekucji komorniczej, czyli czego na przykład?
  • urządzeń domowych niezbędnych dla dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków rodziny, (czyż wózek dziecięcy nie wpisuje się w ten przepis idealnie?!),
  • zapasów żywności i opału,
  • narzędzia niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika.

Mam nadzieję, że nie doświadczysz nigdy zajęcia przez komornika wózka dziecięcego, bo to po prostu byłoby niezgodne z prawem. Trzymam za Ciebie kciuki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień