Umowa przedwstępna usługi WZÓR [jak napisać]

Forum prawneKategoria: Wzór pismaUmowa przedwstępna usługi WZÓR [jak napisać]
Andrzej Dermała zapytał 3 lata temu

Dzień dobry! Potrzebna mi jest umowa przedwstępna usługi, którą zmierzam podpisać z firmą budowlaną. Znalazłem ekipę budowlaną, ustaliliśmy cenę, termin i zakres robót budowlanych. Chcę sobie zarezerwować tę ekipę, bo remont dopiero za kilka miesięcy będzie.

Właściciel firmy budowlanej i ja chcemy podpisać umowę przedwstępną na wykonanie usługi wzór takiej umowy bym potrzebował, czy możecie przygotować dla mnie takie pismo? Z góry dziękuję za pomoc.

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Poniżej zamieszczam ogólny wzór umowy przedwstępnej na wykonanie różnych usług, wzór umowy należy jedynie pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie podpisać.

Umowa przedwstępna usługi – wzór

umowa-przedwstepna-uslugi-wzor-pdf-doc

Umowa przedwstępna usługi – wzór

Umowa przedwstępna o świadczenie usług, nie została zawarta w Kodeksie cywilnym jako umowa nazwana. Życie jednak pokazuje, że dość często zachodzi konieczność sporządzenia takiej umowy. Umowa o świadczenie usług jest bardzo podobna do umowy zlecenia, a jej treść w głównej mierze odnosi się do zakresu i terminu wykonania danej usługi przez zleceniobiorcę.

Kodeks cywilny w swoim katalogu umów zawiera różne umowy, jednak nie znajdziemy tam umowy jaką jest umowa o świadczenie usług. W Kodeksie cywilnym można m.in. znaleźć takie umowy jak:

 • umowa zlecenie,
 • umowa o dzieło,
 • umowa agencyjna,
 • umowa o roboty budowlane itd.

Jednak tak jak mówi Kodeks cywilny, w Polsce obowiązuje swoboda umów, a więc można zawierać umowy o dowolnej treści, których przedmiotem mogą być różne usług:

 • roboty budowlane,
 • usługa sprzątania,
 • usługi stolarskie,
 • usługi ogrodnicze,
 • usługi transportowe,
 • usługi krawiecki,
 • usługi dekarskie itd.

Sporządzając umowę przedwstępną na wykonanie usługi, można wzorować się na umowie zleceniu.

Czym jest umowa o świadczenie usług? umowa taka sporządzana jest pomiędzy dwoma niepowiązanymi ze sobą stronami (zlecający i zleceniobiorca). Umowę nawiązać mogą podmioty które jeszcze ze sobą nie współpracowały oraz takie, które już mają za sobą współpracę.

Czym jest umowa przedwstępna usługi? umowa taka pełni funkcję gwarancyjną zawarcia w określonym terminie umowy przyrzeczonej, która w obecnej chwili z różnych powodów nie może być podpisana, umowa przedwstępna na wykonanie usługi powinna zawierać istotne i najważniejsze postanowienia przyszłej umowy na daną usługę.

W umowie przedwstępnej można więc zamieścić:

 • termin wykonania usługi,
 • wynagrodzenie,
 • zakres prac,
 • dane stron umowy,
 • podpisy stron.

Podsumowując: do zawarcia umowy przedwstępnej usługi dochodzi przeważnie wtedy, kiedy do wykonania usług pozostało jeszcze sporo czasu, lub kiedy zleceniodawca, lub zleceniobiorca potrzebują dodatkowego czasu do przygotowania się do przystąpienia do wykonania usługi.

Podpisanie umowy przedwstępnej na wykonanie np. usługi budowlanej jest zobowiązanie stron do zawarcia w danym terminie umowy przyrzeczonej, a więc umowy końcowej na wykonanie usługi.

Koniecznie przeczytaj:

Jerzy B. odpowiedział 3 lata temu

umowa przedwstępna wykonania usługi pobrana dziękuję i pozdrawiam!

Tomasz odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, potrzebuję wzór umowy na wykonanie usługi budowlanej. Czy mogę pobrać wasz wzór umowy, jeśli usługą jest wykonanie budowy wiaty garażowej? mam zlecenie, ale inwestor chce koniecznie podpisać umowę w której określimy zakres prac itp., proszę o szybką odpowiedź, czy ten wzór umowy nadaje się i dla mnie? pozdrawiam Tomasz

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Tomku, tak, jest to standardowy wzór umowy, zatem również i Ty będziesz mógł go wykorzystać. Polecam w kwestii wiat garażowych przeczytać ten poradnik: Zgłoszenie budowy wiaty garażowej wzór

Krzysiek G. odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,

potrzebuję podpisać umowę przedwstępną na wykonanie usługi remontowej. Remont ma odbyć się dopiero za 4 miesiące, ale chcę zarezerwować sobie ekipę remontową i dodatkowo zabezpieczyć się, żeby nie poszli gdzieś indziej.

Po krótkiej rozmowie zgodzili się na podpisanie umowy przedwstępnej usługi remontowej, ale umowę to ja mam im przywieść do podpisania. Czy wzór umowy, który można kupić u góry, będzie nadawał się pod remont mieszkania za 4 miesiące? uzgodniliśmy cenę, termin, zakres prac, generalnie wszystko, pozostaje tylko kwestia przygotowania umowy przedwstępnej.