Jak uzyskać informacje o moim zadłużeniu?!

Nie wiem, ile posiadam długów, jestem w BIK-u. W jaki sposób mogę uzyskać jakieś informacje i dokumenty, by poznać kwoty, które jestem zadłużona? Jak sprawdzić wszystkie swoje długi?


W zasadzie każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z pożyczkami, kredytami, kartami płatniczymi, ratami za sprzęt AGD, czy czymkolwiek innym związanym z finansami – znajduje się w bazie BIK-u i to naprawdę nie jest nic złego…

Wręcz przeciwnie, jeśli mamy dobrą historię w BIK-u, to bank, czy firma pożyczka, widząc to, szybciej udzieli nam kredytu czy pożyczki, niż osobie, której w BIK-u nie ma w ogóle!

Jak uzyskać informacje o zadłużeniu?

To banalnie proste wystarczy właśnie zarejestrować się w BIK-u, zweryfikować swoją tożsamość, wysyłając na adres mailowy BIK – zdjęcie dowodu osobistego lub skan i pobrać raport.

Jak się zarejestrować w BIK-u?

rejestracja-w-bikrejestracja-w-bik

…teraz kliknij przycisk “Zarejestruj się” i przejdź do wypełniania danych osobowych, z resztą już sobie sama poradzisz.

rejestracja-w-bik Jeśli będziesz już zweryfikowana, to raz na pół roku będziesz mogła pobrać darmowy raport z BIK, nosi on nazwę Informacja Ustawowa.

Mając raport na komputerze, przejdź do sekcji, w której znajdują się wszystkie Twoje zobowiązania. Tam znajdziesz wszelkie potrzebne Tobie informacje na temat zadłużenia.

Pamiętaj, że niektóre chwilówki z prywatnych firm pożyczkowych, mogą nie być uwzględniane w systemie BIK, dlatego dodatkowo przejrzyj umowy pożyczkowe, aby upewnić się co do całkowitej kwoty zadłużenia.

Jeśli posiadasz więcej długów, to radzę Ci również zweryfikować się w którymś z rejestrów dłużników, np. w KRD. Trafiają tam dłużnicy, którzy mając niespłacane długi wobec wierzycieli, zostali przez nich wpisani na listy dłużników.

Dla pewności więc sprawdź także rejestry dłużników lub chociaż jeden z nich.

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych przez BIK

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Koniecznie przeczytaj też o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze