Jak uzyskać informacje o moim zadłużeniu?!

rejestracja-w-bik

Nie wiem ile posiadam długów, jestem w BIK-u . W jaki sposób mogę uzyskać jakieś dokumenty, by poznać kwoty na które jestem zasłużona?


W zasadzie, każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z pożyczkami, kredytami, kartami płatniczymi, ratami za sprzęt AGD, czy czymkolwiek innym związanym z finansami – znajduje się w bazie BIK-u i to naprawdę nie jest nic złego…

Wręcz przeciwnie, jeśli mamy dobrą historię w BIK-u, to bank, czy firma pożyczka, widząc to, szybciej udzieli Nam kredytu czy pożyczki, niż osobie, której w BIK-u nie ma w ogóle!

Jak uzyskać informacje o zadłużeniu?

To banalnie proste, wystarczy właśnie zarejestrować się w BIK-u, zweryfikować swoją tożsamość, wysyłając na adres mailowy BIK – zdjęcie dowodu osobistego lub skan i pobrać raport.

Jak się zarejestrować w BIK-u?

rejestracja-w-bikrejestracja-w-bik

…teraz kliknij przycisk „Zarejestruj się” i przejdź do wypełniania danych osobowych, z resztą już sobie sama poradzisz.

rejestracja-w-bik Jeśli będziesz już zweryfikowana, to raz na pół roku będziesz mogła pobrać darmowy raport z BIK, nosi on nazwę Informacja Ustawowa.

Mając raport na komputerze, przejdź do sekcji w której znajdują się wszystkie Twoje zobowiązania. Tam znajdziesz wszelkie potrzebne Tobie informacje na temat zadłużenia.

Pamiętaj, że niektóre chwilówki z prywatnych firm pożyczkowych, mogą nie być uwzględniane w systemie BIK, dlatego dodatkowo przejrzyj umowy pożyczkowe, aby upewnić się co do całkowitej kwoty zadłużenia.

Jeśli posiadasz więcej długów, to radzę Ci również zweryfikować się w którymś z rejestrów dłużników, np. w KRD. Trafiają tam dłużnicy, którzy mając niespłacane długi wobec wierzycieli, zostali przez nich wpisani na listy dłużników.

Dla pewności więc, sprawdź także rejestry dłużników, lub chociaż jeden z nich.

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych przez BIK

Koniecznie przeczytaj też o:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *