Jak się dogadać z Providentem? raty tygodniowe na raty miesięczne?

pożyczki-z-provident-raty-tygodniowe-raty-miesieczne

Witam. Mam problem ze spłacaniem co tydzień rat w Providencie. Tygodniowo powinnam płacić 350 zł, czyli miesięcznie 1400 zł. Czy jest możliwość płacenia rat miesięczne? czy można się dogadać z Providentem?


Jak się dogadać z Providentem?

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą: Provident oferuje pożyczki z miesięczną ratą, oraz pożyczki z tygodniową ratą. Każda z tych dwóch opcji, niesie za sobą pewne plusy i minusy.

Pożyczka z tygodniową ratą

 • Pożyczka maksymalnie do 10 000 zł.
 • Tygodniowe małe raty, które są łatwiejsze do spłaty.
 • Szybka decyzja i dostarczenie gotówki (jeden dzień).
 • Elastyczność trwania pożyczki – od 30 tygodni do 90 tygodni.
 • Minimum formalności.
 • Proste i jasne zasady.

Pożyczka z miesięczną ratą

 • 0 zł kosztów przy spłaceniu pożyczki w ciągu miesiąca RRSO 160,50%.
 • Maksymalna kwota pożyczki to nawet 15 000 zł.
 • Wygodne spłacanie – raty miesięczne.
 • Elastyczność okresu trwania pożyczki – od 3 do nawet 24 miesięcy.
 • Pożyczkę otrzymujemy w gotówce i spłata pożyczki również gotówką.
 • Pożyczka online na konto bankowe spłata pożyczki dokonywana również przelewami.

Czy można zamienić raty tygodniowe w Providencie na raty miesięczne?

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie, ponieważ nigdy nie korzystałam z Providenta. Wczytałam natomiast na ich stronie internetowej, że gdy mamy problem ze spłaceniem rat w terminie, to należy szybko skontaktować się ze swoim doradcą klienta.

Jest też dostępna w Providencie taka opcja jak okresowa przerwa w spłacie pożyczki. Czyli masz możliwość skorzystania z odroczenia spłaty rat, które przewiduje harmonogram spłaty.

Jeśli chodzi o pożyczkę z ratą tygodniową, to możesz poprosić o przerwę w spłacie na 1 do 4 rat lub w przypadku pożyczki z miesięczną ratą, odroczyć spłatę na okres 1 miesiąca, czyli jednej raty i to wszystko oczywiście bez podania przyczyny.

Warto też wspomnieć, że z okresowej przerwy w spłacie pożyczki, można skorzystać dopiero od 5 tygodnia po zaciągnięciu pożyczki i po spłaceniu co najmniej 4 rat pożyczki (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach tygodniowych) bądź 2 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach miesięcznych).

Tygodniowa czy miesięczna spłata rat pożyczki?

Pamiętam, że w czasach kiedy ja zaciągałam pożyczki, jedynie do wyboru była spłata miesięczna, teraz firmy pożyczkowe zrobiły zwrot w kierunku komfortu klienta i wprowadziły na rynek raty tygodniowe.

Wydaje mi się, że jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, mierząc siły na zamiary, powinniśmy zdecydować o wyborze rat tygodniowych lub rat miesięcznych i być pewni tego, że sprostamy takim wydatkom i takiemu harmonogramowi.

Bowiem harmonogram spłat pożyczki, bardzo rzadko jest zmienialny. Tak może być i w przypadku pożyczki zaciągniętej w Providencie. Wyczytałam na stronie www Providenta, w dziale FAQ jedno z częściej zadawanych przez klientów Providenta pytań:

Czy mogę zmienić wcześniej zadeklarowany termin spłaty?

Niestety nie ma takiej możliwości, przygotowany dla Ciebie harmonogram spłat jest stały i pozostaje niezmienny.

Wnioskuję po tym, że raczej nie będzie możliwe przejście z rat tygodniowych na raty miesięczne, skoro masz już z góry ustalony harmonogram spłat.

Kolejna sprawa to, że nawet gdyby Provident udostępniał taką opcję, to niewiele by Ci ona dała, ponieważ suma miesięcznych wydatków na raty w Providencie, i tak nie ulegnie żadnej zmianie.

Wydaje mi się, że tygodniowe raty łatwiej jest spłacać, ponieważ są to mniejsze kwoty i łatwiej wtedy zarządzać budżetem domowym.

Czy można się dogadać z Providentem?

Na pewno musisz jak najprędzej skontaktować się ze swoim opiekunem lub nawiązać kontakt telefoniczny z biurem obsługi klienta Provident.

Uprzedź ich o tym, że masz trudności w spłacaniu rat terminowo (i tak już to pewnie zauważyli), ale liczy się sam kontakt z Twojej strony, Twoja inicjatywa. Zanim jednak skontaktujesz się z Providentem, dokładnie przekalkuluj, na jakie raty jest Cię stać i jaką kwotę możesz zaproponować.

Kolejnym Twoim zadaniem, jakie przed Tobą stoi, będzie zwiększanie dochodów i jednoczesne obniżenie kosztów życia do minimum. Musisz w jakiś sposób nadrobić powstałe zaległości w spłacie rat pożyczek w Providencie.

Przede wszystkim rozważ znalezienie pracy (jeśli nie pracujesz) lub znalezienie nowej lepszej pracy, jeśli jesteś już zatrudniona. Pomyśl także o nadgodzinach, jeśli to możliwe, warto także poszukać pracy dodatkowej po pracy lub w weekendy. A może poprosisz szefa od podwyżkę?

Wiedz, że każda dodatkowa złotówka w Twoim domowym budżecie, jest teraz na wagę złota – dosłownie. Ponieważ za wszelką cenę nie możesz dopuścić do wypowiedzenia umów pożyczkowych i windykowania długu a później egzekucji komorniczej.

Aby nadrobić zaległości w płaceniu rat za pożyczki w Providencie, koniecznie rozważ wyprzedaż majątku. Jeśli posiadasz jakieś przedmioty, które mają jakąś wartość i nie są Ci niezbędne do życia, to zastanów się nad ich sprzedażą, uzyskaną w ten sposób gotówkę, przeznaczysz na spłatę rat zaległych pożyczek.

Ostatnia deska ratunku, gdy Provident nie będzie chciał rozłożyć Twoich zaległości na więcej mniejszych rat, to spłacanie każdej z pożyczek symbolicznymi kwotami, np. 50 czy 100 zł co tydzień, jeśli masz raty tygodniowe.

W ten sposób odwleczesz w czasie oddanie długu do firmy windykacyjnej. Wiedz, że kontakt z niektórymi windykatorami nie należy do przyjemnych przeżyć, kilka dni temu pisałam, jak jedna z firm windykacyjnych zastraszyła dłużniczkę (mam nadzieję, że sprawa została zgłoszona do prokuratury) <— KONIECZNIE O TYM PRZECZYTAJ!

Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz z długami, których nazaciągałaś dość sporo. Tak naprawdę, już, kiedy pojawiły się pierwsze oznaki, że Twój budżet domowy może nie zdołać harmonogramowi spłaty pożyczek, powinnaś zacząć działać, a nie dopiero teraz, kiedy Provident grozi wypowiedzeniem umowy pożyczki.

Mimo wszystko mam nadzieję, że dasz radę przez to przejść i że nauczy Cię to jednego: że nie wolno zadłużać się bardziej, niż nas na to stać!

Wybrałam dla Ciebie do przeczytania jeszcze:

Imię:
Ilona

Oceń nasz artykuł:
5 komentarzy w “Jak się dogadać z Providentem? raty tygodniowe na raty miesięczne?”
 1. Avatar

  Poszukuję firmy która pomaga wyjść z długów ewentualne zawrzeć porozumienie. Mam dług firmie Provident, dopóki pracowałam i dostawałam wynagrodzenie tygodniowe, było ok, teraz także pracuję, ale wynagrodzenie jest miesięczne i zrobił się problem ze spłatą tygodniowych rat w Providencie.

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Z tego co wiem, to nie jest możliwa zmiana harmonogramu spłaty już podpisanej umowy pożyczki. Zawsze jednak możesz dodatkowo zadzwonić na infolinię Providenta i dopytać, możesz też zapytać swojego przedstawiciela terenowego.

 2. Avatar

  Witam, też zaciągnęłam pożyczkę i płacę raty tygodniowe, już teraz wiem, że to był błąd, bo nie dość że co tydzień przyjeżdża pracownik Providenta by pobierać ratę, to jeszcze jest to dla mnie źle dobrany schemat spłaty pożyczki, bo przecież wypłatę mam co miesiąc. Nie wiem dlaczego zdecydowałam się na raty tygodniowe… czy ktoś mógłby potwierdzić, że udało mu się zamienić raty tygodniowe na raty miesięczne? Rata Providenta wynosi 300 zł tygodniowo. Na początku miesiąca jest ok, ale pod koniec juz jest kiepsko, bo wiadomo, człowiek różne ma wydatki i to właśnie pod koniec miesiąca zawsze mam problem z spłatą raty tygodniowej, czy da się to jakoś załatwić?

 3. Avatar

  Witam, jestem klientem Provident, spłacam raty tygodniowo, choć nie całe, bo mam zaległości, ale co tydzień wpłacam kwotę w wysokości min. 100 zł. Za 3 tyg. wyjeżdżam za granicę, jak mogę spłacać należność? można poprosić Providenta o zmianę płatności np.: na konto? bo teraz do domu przychodzi pracownik z Providenta. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki, jak poradzić sobie z tym problemem.

 4. Avatar
  Urszula Ch.

  Witam serdecznie. Czy mogę wpłacać raty pożyczki sama na konto bankowe firmy pożyczkowej, jeśli nie mogę dogadać się z przedstawicielem Providenta? mam kłopoty z dogadaniem się z przedstawicielem, bo co się umówię, to nigdy nie dojeżdża, a już mam bardzo duże zaległości. A chciałabym to spłacić. Proszę o pomoc, chciałabym to spłacać sama na konto w ratach miesięcznych. Pozdrawiam Urszula Ch.

Comments are closed.