Mam wypowiedziane 2 kredyty, razem 60.000 zł (wypowiedziano mi je w tym miesiącu) będę pisała ugody tj. Skok Stefczyka który policzył sobie podwójnie bo wzięłam kredytu 20.000 zł oraz Credit Agricole.

Poza tym ma ok. 10 chwilówek przeterminowanych z tego powodu mam komornika na 4.500 zł.

Pracuję w budżetówce 3.000 zł netto gdyby nie komornik. Poza tym wynajmuję mieszkanie poza Warszawą za 1.700 zł miesięcznie (opóźnienia w spłacie ponad 3 miesiące) właścicielka może mnie wyrzucić, a nie mam gdzie mieszkać.

Mąż natomiast miał kiedyś firmę, brał 2 kredyty w PKO BP od 2014r.  komornik, dług sprzedany firmie Intrum Justicia do spłaty 24.000 zł wpis w BIG, mamy rozdzielność majątkową. Jak mi pomóc nie mamy nieruchomości. Monika


Wypowiedzenie kredytów i chwilówki

Jeśli masz wypowiedziane obie umowy kredytowe, to banki prawdopodobnie zażądają spłaty pozostałego kredytu w jednej racie, przynajmniej z takimi dotąd przypadkami się spotykałam, ale trzymam kciuki, aby w Twoim przypadku było inaczej.

Myślę, że musisz pozbyć się jak najszybciej ze swojego życia komornika, bo prawdopodobnie wszedł Ci na pensję i uniemożliwia spłatę kredytów, zajmując z pensji część wynagrodzenia.

Jeśli płacisz 1.700 zł miesięcznie czynszu, to zbyt wiele Ci nie zostaje z wypłaty prawda? czy rozważałaś zmianę mieszkania na mniejsze? nie wiem jak kształtują się ceny mieszkań pod Warszawą, ale wierzę, że można znaleźć coś taniej?

1.700 zł czynszu co miesiąc to strasznie dużo, biorąc pod uwagę wypłatę na poziomie 3.000 zł. jeśli nie chcesz wyprowadzać się z mieszkania, to może zdecyduj się na współlokatora? taki krok znacznie obniżył by Ci czynsz, oraz inne opłaty, które ponosisz co miesiąc.

Niestety ale radykalne sytuacje, wymagają radykalnych kroków. Przyjrzyj się swojemu budżetowi domowemu, czy przypadkiem nie uciekają Ci gdzieś pieniądze. Na czas kiedy rozpoczniesz proces wychodzenia z długów, warto zminimalizować koszty życia do absolutnego minimum.

Weź także pod uwagę wyprzedaż majątku. Jeśli posiadasz jakieś ruchomości bądź nieruchomości, np. działkę, to rozważ jej sprzedaż. To samo tyczy się przedmiotów, które posiadasz, jeśli mają one jakąś wartość, i nie są niezbędne Ci do życia, to sprzedaj je, aby pozyskać kapitał na spłatę długów.

Np. jeśli posiadasz/posiadacie samochód, to warto sprzedać go i zamienić na gorszy model (jeszcze zdążysz sobie kupić fajne auto, ale to dopiero kiedy wyjdziesz z długów).

Warto też w Twojej sytuacji, rozejrzeć się za dodatkową pracą, możesz wybrać jakieś zajęcie po godzinach, lub pracę na weekendy. Każda złotówka, którą uda Ci się pozyskać, przybliży Cię do dnia w którym będziesz wolna, będziesz bez długów.

Podsumowując, jesteś młodą, pełną życia i pomysłów kobietą, wierzę, że sobie poradzisz. Najważniejsze, że masz stały dochód, który będzie świetnym orężem do walki z zadłużeniem. Kwestia teraz zminimalizowania kosztów utrzymania do minimum i stałe, systematyczne wychodzenie z długów krok po kroku.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: