Miałem długi i otworzyłem działalność gospodarczą. Teraz mam jeszcze większe długi. Zostałem bez rodziny i dzieci i już nie mam sił żyć…

Nie ma znaczenia jakie masz długi, w jakiej wysokości i jak bardzo ciągną Ciebie na dno, Ciebie i Twoją rodzinę. W brew pozorom, pieniądze to bardzo ważna rzecz w życiu każdej rodziny.

Długi bardzo często sprawiają, że rodziny niegdyś wspólnie żyjące rozpadają się. To dlatego, że wiele rzeczy zaczyna się nagle psuć, członkowie rodziny przeżywają rozczarowanie… przecież nie tak miało być??!

Odzyskanie rodziny i zaufania

Słuchaj, rozumiem, że jest Ci teraz ciężko, ale co da załamywanie rąk? nic prawda? musisz zacząć walczyć z losem jaki Cię spotkał. Na pewno pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić, to powstrzymać ekspansję wroga!

Czytasz z niedowierzaniem? tak, zatrzymaj wroga którym są Twoje pogłębiające się długi, długi które pogrążają Cię coraz bardziej, nie zaciągaj teraz żadnych kolejnych pożyczek, jakie tanie one by nie były…

Pod żadnym pozorem nie możesz się więcej zadłużać! Samo to, że zatrzymasz dalsze zadłużanie się i zaczniesz choćby spłacać swoje bieżące raty, będzie znaczyło, że pomału zaczynasz wygrzebywać się dołka.

Najlepiej wyciągnij z portfela wszystkie swoje karty kredytowe i potnij je nożyczkami a później obserwuj jak płoną… lub po prostu jak cywilizowany człowiek wyrzuć je do kosza :-).

Radykalność Cię ratuje!

Jeśli masz ciężką sytuację finansową, to tylko radykalne ruchy są w stanie wyciągnąć się z tego bagna, wież mi, wiem o czym piszę. Bardzo ciekawie i inspirująco, problem długów opisała Iwona Wendel w poradniku Jak Wyjść z Długów <— koniecznie przeczytaj!

Kolejno przeczytaj jak opracować plan na wyjście  długów, jest to wpis który powinieneś na pewno przeczytać!

Zawszę radzę, aby zacząć wychodzenie z długów od spłaty najdroższej pożyczki, zwykle jest to chwilówka z wysokim RRSO!? Spłacenie takiego zadłużenia pozwoli Ci ograniczyć straty w budżecie domowy i dodatkowo, zmotywuje Cię do spłaty kolejnych długów.

Zrób sobie taką listę, gdzie będziesz miał jak na dłoni, które pożyczki są najdroższe, zacznij wychodzenie z długów właśnie od tych pożyczek! z każdą spłaconą pożyczką będzie Ci coraz łatwiej!

lista-długów

Lista długów

Trzymam za Ciebie mocno kciuki, trzymam kciuki za powodzenie w walce z zadłużeniem jakie obecnie masz! Namawiam Cię też do przeczytania tych artykułów: