Piszę w sprawie pożyczki. Mam niespłacony kredyt na 4000 zł i chwilówki, chce wszystko spłacić i mieć jedną ratę, prowadzę własną działalność gospodarczą, więc muszę to spłacić, aby mieć czyste konto, ale na raz wszystko spłacić nie jestem w stanie. Jak mogę to rozwiązać? jest już zajęcie komornicze co sprawia problemy.
Naprawdę chcę to wszystko spłacić, mam 28 lat i chce zacząć normalnie żyć, bez problemów. Jak połączyć kilka kredytów w jeden?
SPIS TREŚCI:
Jak kilka kredytów zamienić na jeden?
Jeśli chcesz kilka kredytów i pożyczek zamienić na jedną ratę, to z pewnością chodzi Ci o kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę konsolidacyjną. Ten rodzaj finansowania przydaje się szczególnie w sytuacjach takich jak Twoja, gdzie występuje potrzeba spłaty wszystkich zobowiązań od razu, a nie ma na to wystarczającej ilości pieniędzy.
Konsolidacja działa w ten sposób, że sumowane jest całe zadłużenie, a następnie dochodzi do spłaty wszystkich zobowiązań, gdzie po całej operacji pozostaje dłużnikowi jedynie jedna rata do spłaty.
Musisz pamiętać, że konsolidacja zadłużenia nie jest darmowym procesem, im na dłużej rozłożysz kwotę kredytu konsolidacyjnego, tym większe koszty finansowania poniesiesz, a więc zapłacisz więcej odsetek.
Dlatego tak ważnym jest, aby nie rozbijać kwoty kredytu konsolidacyjnego na zbyt długi okres zmniejszając przy tym miesięczną ratę.
Trzeba tak dobrać okres kredytu konsolidacyjnego, aby wysokość miesięcznej raty idealnie wpisywała się w Twoje możliwości finansowe.
Niedoszacowanie Twoich możliwości finansowych skutkować będzie zbyt niską ratą (zbyt długi okres kredytu konsolidacyjnego) co narazi Cię na niepotrzebne straty finansowe (odsetki), a zbyt wysoka rata kredytu konsolidacyjnego może narazić Cię na utratę płynności finansowej i wpadnięcie w jeszcze większe długi!
Dlatego dobranie wysokości raty konsolidacyjnej, jest kluczowym etapem w konsolidacji zadłużenia!
Warto zamieniać kilka rat w jedną ratę?
Zamieniając kilka rat w jedną ratę, z pewnością zminimalizujesz ryzyko wpadnięcia w pętlę zadłużenia, uchronisz także swój portfel przed ponoszeniem dodatkowych opłat na jakie narażasz się nie spłacając swoich kredytów, pożyczek i chwilówek na czas, jakie to koszty?
… sporo ich prawda?
Konsolidacja a komornik
Piszesz, że masz zajęcie komornicze. Zła wiadomość jest taka, że nie masz co liczyć na kredyt konsolidacyjny w banku, ale za to możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny pozabankowy, a więc kredyt którego udzielają firmy pożyczkowe, lub instytucje finansowe specjalizujące się w konsolidacji zadłużenia, czyli tzw. firmy oddłużeniowe.
Firmy pożyczkowe pozabankowe wciąż rozszerzają swoją ofertę dla klientów indywidualnych, dlatego w dzisiejszych czasach konsolidacja kredytów i pożyczek z komornikiem nie jest niczym nowym i niespotykanym.
Oczywiście musisz mieć na uwadze, że skonsolidowanie długów w firmie pożyczkowej będzie z pewnością droższe, niż konsolidacja za pomocą kredytu konsolidacyjnego. No ale skoro masz komornika, nic innego nie wchodzi w grę w tym momencie.
Większość firm pożyczkowych oferuje możliwość skonsolidowania zaciągniętych pożyczek i kredytów w jeden uszyty na miarę kredyt z ratą dostosowaną do możliwości finansowych klienta.
Kredyt konsolidacyjny z bonusem
Firma pożyczkowa lub bank w swojej hojnej „dobroci” prawdopodobnie zaproponuje Ci, że połączy Twoje długi w jeden, a oprócz tego przyzna Ci jakąś dodatkową kwotę gotówki na drobne życiowe wydatki…
Przestrzegam Cię przed przyjęciem takiej oferty, bo dobrana kwota rozejdzie się na tzw. duperele, a Ty zostaniesz z większym niż zakładałeś długiem do spłaty. Chcesz przecież wyjść z długów, a nie powiększać go dobierając dodatkową kwotę do kredytu konsolidacyjnego.
Wybierz właściwy kredyt konsolidacyjny!
Na pewno to wiesz, ale przed konsolidacją swojego zadłużenia dokładnie przestudiuj oferty co najmniej kilku banków, lub firm pożyczkowych. Decyzji o konsolidacji nie wolno podejmować pochopnie, bo wiążesz się z kredytem czy pożyczką konsolidacyjną na kilka lat! dlatego wszystko krok po kroku trzeba dokładnie przemyśleć.
Aby wybrać najlepszy i najtańszy kredyt konsolidacyjny, używaj:
- kalkulatorów,
- rankingów,
- lub porównywarek.
Bo tylko dzięki tym narzędziom, będziesz w stanie porównać oferty finansowe różnych firm. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?
- wysokość raty kredytu konsolidacyjnego,
- okres spłaty kredytu,
- RRSO (koszt kredytu konsolidacyjnego).
Pamiętaj: kilka kredytów zamienić na jeden nie jest trudno, trudno jest znaleźć właściwą ofertę, która pozwoli Ci w sposób najmniej kosztowy pozbyć się długów i zamienić je na jeden kredyt – kredyt konsolidacyjny.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek? [KALKULACJA]
- Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna – na czym polegają różnice?
- Konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem – wiele rat vs jedna rata
- Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać? [PORADNIK]
- Kto udzieli pożyczki z komornikiem? bank? firma pożyczkowa?