Jak napisać do wierzyciela wniosek, aby wstrzymał egzekucję komorniczą?

Witam. Mam w firmie pożyczkowej dług. Wierzyciel przekazał to do komornika o zajęcie mieszkania (egzekucja z nieruchomości). Jak napisać do wierzyciela wniosek, aby wstrzymał egzekucję komorniczą? Czy komornik może zabrać mieszkanie jak mam małe dzieci? Czy da się coś z tym zrobić?


Pamiętaj, że komornik działa tylko i wyłącznie na zlecenie wierzyciela (firma pożyczkowa) i tylko w zakresie jaki wierzyciel wskazał we wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej przeciwko Tobie, tak wygląda przykładowy wniosek o wszczęcie egzekucji:

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

Egzekucja z nieruchomości jest więc jak najbardziej możliwa. Jeśli tak jak piszesz, komornik rozpoczął wobec Ciebie egzekucję z nieruchomości, to masz 2 tygodnie na spłacenie całości zobowiązania, bo inaczej egzekucja ruszy z kopyta.

Źródło:

Art. 923. Wezwanie dłużnika do zapłaty długu pod rygorem przystąpienia do opisu i oszacowania nieruchomości.

Wskutek wniosku wierzyciela o wszczęcie egzekucji z nieruchomości wymienionej we wniosku komornik wzywa dłużnika, aby zapłacił dług w ciągu dwóch tygodni pod rygorem przystąpienia do opisu i oszacowania.

Jak zatrzymać egzekucję komorniczą?

W Twoim przypadku, egzekucja może być zatrzymana jedynie przez komornika, na wniosek wierzyciela. A więc jeśli chcesz powstrzymać całą procedurę, by uniknąć licytacji mieszkania, to powinnaś jak najszybciej nawiązać kontakt z wierzycielem.

Od razu odpuść sobie jakiekolwiek ugody i próby negocjacji z komornikiem, bo komornik nie ma prawa negocjować jakichkolwiek warunków spłaty zadłużenia, tutaj przychodzi czas na negocjacje z wierzycielem!

Nie ma jak dotąd żadnego wzoru pisma jaki można by wysłać do wierzyciela, tutaj do sprawy trzeba podejść indywidualnie. Mianowicie, powinnaś udać się do firmy pożyczkowej osobiście, bądź też zadzwonić i próbować umówić się na comiesięczne raty.

Jeśli nie masz żadnej karty przetargowej (totalny brak dochodów i pieniędzy), to przygotuj się na to, że wierzyciel prawdopodobnie nie pójdzie Ci na rękę i nie odwoła egzekucji mieszkania. Zacznij negocjować spłatę długu, tylko jeśli masz sensowną kartę przetargową…

Niestety nie napisałaś ile wynosi dług, ani czy masz jakiekolwiek dochody, takie informacje byłyby przydatne, abym coś więcej mogła Ci doradzić. Jeszcze odnośnie Twojego pytania:  Czy komornik może zabrać mieszkanie jak mam małe dzieci? odpowiedź brzmi: tak. Komornik niestety nie ma obowiązku zwracać uwagi na takie sprawy, mało tego, komornik nie ma nawet obowiązku znaleźć rodzinie wyrzuconej z mieszkania lokalu zastępczego…

Mam nadzieję, że uda Ci się zatrzymać egzekucję komorniczą przez negocjacje z firmą pożyczkową. Od Twoich zdolności negocjacyjnych i sytuacji finansowej zależą teraz losy Twojego mieszkania. Trzymam za Ciebie kciuki.

Wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej

Wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej

Wniosek do wierzyciela o zawieszenie/odstąpienie od egzekucji komorniczej

Artykuły, które także MUSISZ przeczytać:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *