Jak napisać wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej?

Witam. Mam w firmie pożyczkowej dług. Wierzyciel przekazał dług do komornika o zajęcie mieszkania (egzekucja z nieruchomości). Jak napisać wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej?

Czy komornik może zabrać mieszkanie jak mam małe dzieci? Czy da się coś z tym zrobić?


Wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej

Pamiętaj, że komornik działa tylko i wyłącznie na zlecenie wierzyciela (firma pożyczkowa) i tylko w zakresie, jaki wierzyciel wskazał we wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej przeciwko Tobie, tak wygląda przykładowy wniosek o wszczęcie egzekucji:

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

Egzekucja z nieruchomości jest więc jak najbardziej możliwa. Jeśli tak jak piszesz, komornik rozpoczął wobec Ciebie egzekucję z nieruchomości, to masz 2 tygodnie na spłacenie całości zobowiązania, bo inaczej egzekucja ruszy z kopyta.

Źródło:

Art. 923. Wezwanie dłużnika do zapłaty długu pod rygorem przystąpienia do opisu i oszacowania nieruchomości.

Wskutek wniosku wierzyciela o wszczęcie egzekucji z nieruchomości wymienionej we wniosku komornik wzywa dłużnika, aby zapłacił dług w ciągu dwóch tygodni pod rygorem przystąpienia do opisu i oszacowania.

Jak zatrzymać egzekucję komorniczą?

W Twoim przypadku egzekucja może być zatrzymana jedynie przez komornika, na wniosek wierzyciela. A więc jeśli chcesz powstrzymać całą procedurę, by uniknąć licytacji mieszkania, to powinnaś jak najszybciej nawiązać kontakt z wierzycielem, wysyłając mu wniosek o odstąpienie od egzekucji komorniczej.

Od razu odpuść sobie jakiekolwiek ugody i próby negocjacji z komornikiem, bo komornik nie ma prawa negocjować żadnych warunków spłaty zadłużenia, tutaj przychodzi czas na negocjacje z wierzycielem!

Warto więc spróbować wypracować z nim jakąś ugodę.

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel

Umowa-ugody-dluznik-wierzyciel-wzor-doc-pdf

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

Jeśli nie masz żadnej karty przetargowej (totalny brak dochodów i pieniędzy), to przygotuj się na to, że wierzyciel prawdopodobnie nie pójdzie Ci na rękę i nie odwoła egzekucji mieszkania. Zacznij negocjować spłatę długu, tylko jeśli masz sensowną kartę przetargową…

Niestety nie napisałaś, ile wynosi dług, ani czy masz jakiekolwiek dochody, takie informacje byłyby przydatne, abym coś więcej mogła Ci doradzić. Jeszcze odnośnie do Twojego pytania: Czy komornik może zabrać mieszkanie jak mam małe dzieci? odpowiedź brzmi: tak.

Komornik niestety nie ma obowiązku zwracać uwagi na takie sprawy, mało tego, komornik nie ma nawet obowiązku znaleźć rodzinie wyrzuconej z mieszkania lokalu zastępczego…

Mam nadzieję, że uda Ci się zatrzymać egzekucję komorniczą przez negocjacje z firmą pożyczkową. Od Twoich zdolności negocjacyjnych i sytuacji finansowej zależą teraz losy Twojego mieszkania. Trzymam za Ciebie kciuki.

Wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej

Wniosek-do-wierzyciela-o-zawieszenie-odstąpienie-od-egzekucji-komorniczej-wzor-pdf-doc

Wniosek do wierzyciela o zawieszenie/odstąpienie od egzekucji komorniczej

Artykuły, które także MUSISZ przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

3 komentarzy w “Jak napisać wniosek do wierzyciela o odstąpienie od egzekucji komorniczej?”
  1. Witam, szukam info jak napisać pismo do wierzyciela o odstąpienie od komornika, bo wierzyciel zlecił komornikowi odzyskanie swoich pieniędzy przez zajęcie mojego konta bankowego, chcę jednak umorzyć egzekucję, podpisując z wierzycielem ugodę, gdzie sama mam zamiar spłacać dług bezpośrednio do wierzyciela, z pominięciem komornika, bo po co płacić komornikowi dodatkowo? to jest bez sensu. Sama nie rozumiem ludzi, co mają egzekucję na głowie i nie dogadują się z wierzycielem…

    Ugoda z wierzycielem to bardzo dobre posunięcie moim zdaniem.

  2. Dzięki za wzór pisma do wierzyciela o wstrzymanie egzekucji – tylko nie wiem, czy to pismo wysłać do komornika, czy do wierzyciela?

    1. Witaj Kuba, pismo wysyłamy do wierzyciela, który na podstawie wniosku podejmie dalsze czynności, czyli kontynuacja egzekucji komorniczej lub umorzenie jej na wniosek wierzyciela.

Comments are closed.