Jak sprawdzić BIK za darmo? [PORADNIK] 2019 roku! • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak sprawdzić BIK za darmo? [PORADNIK] 2019 roku!

Dzień dobry, chcę zapytać o poradę, mianowicie jak sprawdzić BIK za darmo? gdzieś czytałem, że można pobrać darmowy raport BIK, ale nie wiem czy nadal jest to aktualne? czy trzeba płacić za wygenerowanie takiego raportu? jeśli tak to ile? chcę sprawdzić swoje zadłużenie, bo ostatnio starając się o pożyczkę, Pani w banku powiedziała, że mam złą historię kredytową w BIK-u i pożyczki nie dostanę, stąd potrzeba sprawdzenia tego rejestru.


Jak sprawdzić BIK za darmo?

Na wstępie szybko dodam, że otrzymuję od Was sporo zapytań na temat BIK-u i możliwości uzyskania raportu BIK za darmo. Owszem, można było kiedyś pobrać darmowy raport BIK który nosił nazwę „informacja ustawowa”, jednak sytuacja nieco się skomplikowała, gdy od 25 maja 2018 roku zaczęło w Polsce obowiązywać RODO.

Finał sytuacji wygląda tak, że teraz zamiast „informacji ustawowej” mamy „kopię danych” którą można pobrać z BIK-u. A więc możliwość pobrania darmowego raportu BIK wciąż istnieje, tylko znajduje się on pod inną nazwą, czyli jako: „kopia danych”.

Jak sprawdzić siebie w BIK za darmo?

Wniosek o bezpłatne udostępnienie naszych danych (kopia danych), które BIK przetwarza można złożyć na 3 sposoby:

 1. Rejestracja na stronie BIK-u (otrzymasz raport BIK w formacie .pdf).
 2. Wysyłając pismo do Centrum Obsługi Klienta BIK (otrzymasz raport BIK w formie papierowej).
 3. Osobiście odwiedzając Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie (otrzymasz raport BIK także w formie papierowej).

Darmowy raport BIK można dostać, jeśli aplikujemy o jego wydanie nie częściej niż 1 raz na pół roku!

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r.

„Za wszelkie kolejne kopie, o które zwróci się osoba, której dane dotyczą, administrator może pobrać opłatę w rozsądnej wysokości wynikającej z kosztów administracyjnych.”

Jak sprawdzić BIK za darmo krok po kroku?

Tak jak pisałam, o „kopię danych” możesz aplikować na 3 sposoby, najłatwiejszym sposobem oczywiście będzie pobranie raportu elektronicznie, a więc poprzez wcześniejszą rejestrację na portalu BIK.

O tym jak zarejestrować się w BIK-u <– pisałam w tym poradniku, zajrzyj tam lub od razu przejdź do rejestracji jeśli wiesz jak to zrobić.

Po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu nowo założonego konta BIK, zaloguj się i przejdź do zakładki „Kontakt” która znajduje się w ikonce koperty.

jak-sprawdzić-bik-za-darmo

Następnie Twoim oczom ukarze się zakładka „Skontaktuj się z nami”, którą należy uzupełnić:

jak-pobrać-bik-za-darmo

Z listy „Temat wiadomości” wybierz: „Inny temat”

jak-pobrać-raport-bik-za-darmo

W polu „Treść” wpisujesz prośbę o darmowy raport BIK o treści:

Zgodnie z Artykułem 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE proszę o udostępnienie mi kopii moich danych przetwarzanych w Państwa systemie

i klikasz niebieski przycisk „Wyślij”, po prawidłowym wysłaniu zapytania o darmowy raport BIK Twoim oczom powinien ukazać się taki komunikat:

bik-jak-sprawdzić-siebie-za-darmo

… i to  by było na tyle. Raport zwany teraz „kopia danych” powinien pojawić się w Twoim panelu w ciągu 30 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości.

Gdy otrzymasz maila, że darmowy raport jest gotowy, logujesz się do swojego konta w BIK-u i przechodzisz do zakładki „Moje konto” a następnie do zakładki „Pliki do pobrania”.

bik-darmowy-raport

Myślę, że udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie dość szczegółowo. Sprawdzenie BIK za darmo jest jak najbardziej możliwe, niestety oczekiwanie na darmowy raport może wynieść nawet 4 tygodnie, więc radzę uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli jednak chciałbyś otrzymać raport z BIK-u od ręki, to zawsze możesz po rejestracji na stronie BIK-u, przejść do płatności i wybrać jeden z dwóch dostępnych pakietów:

raport-z-bik-u

Raport BIK

Wiadomo, że najbardziej opłaca się pakiet 12 raportów, bo wychodzi wtedy najtaniej, ale czy rzeczywiście potrzebujesz aż 12 raportów które musisz wykorzystać w ciągu jednego roku? decyzja którą opcje wybierzesz należy do Ciebie.

Gdybyś chciał aktualizować dane które BIK przetwarza, lub gdybyś chciał te dane całkowicie z BIK-u usunąć, to możesz użyć poniższych wzorów pism:

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Patryk G.

  Witam, gdzie jeszcze można sprawdzić czy ma się długi? sprawdziłem BIK ale tam nic nie ma a nie mogę dostać pożyczki, jakie rejestry warto jeszcze w takim razie sprawdzić? nie przypominam sobie żebym miał gdzieś kiedyś jakieś długi, dziwne…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Patryk, z pewnością wartym uwagi jest rejestr KRD, gdzie też można pobrać raport za darmo, o tym jak sprawdzić czy jest się w KRD <-- pisałam w tym poradnik, zajrzyj tam. Rejestracja jest bardzo prosta i intuicyjna. Pozdrawiam!

 2. Sławomir

  Czy po otrzymaniu raportu BIK będą tam zawarte informacje na temat długu i skąd je mam ? i jak zapłacić należną kwotę długu? I jak mam się starać o wymazanie mnie z bazy danych BIK?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Raport BIK będzie zawierał kwotę długu i nazwę wierzyciela.

 3. Wanda

  Chodzi o wyjaśnienie nieprawidłowości egzekucji komorniczej z raportem BIK. Pobrałam swój raport BIK w którym niektóre zadłużenia są pod nazwą „Odzyskany” a komornik w dalszym ciągu potrąca mi z emerytury te kwoty. Na moje pytanie dlaczego tak się dzieje, dostałam pismo od komornika, że dług będzie umorzony. Chociaż już rok temu takie pismo o umorzeniu dostałam. Jak mam to wyjaśnić? Czekam na odpowiedź, dziękuję z góry.

 4. Wanda

  Wyciągnęłam swój raport BIK w którym część długów jest umorzona lub odzyskana, jednak komornik dalej ściąga mi z emerytury większość kwot. Prawnik który starał mi się pomóc dowiedział się, ze jest ich aż 16 i chce niektóre długi zakwestionować. Jak mam to zrobić? Informuje ze nie mam już żadnych nakazów zapłaty, nawet nie pamiętam czy takie były i kto jest wierzycielem…

NAPISZ KOMENTARZ