Jak sprawdzić BIK za darmo? [PORADNIK] 2022 roku!

Dzień dobry, chcę zapytać o to, jak sprawdzić BIK za darmo? gdzieś czytałem, że można pobrać darmowy raport BIK, ale nie wiem, czy nadal jest to aktualne? czy trzeba płacić za wygenerowanie takiego raportu? jeśli tak to ile?

Chcę sprawdzić swoje zadłużenie, bo ostatnio starając się o pożyczkę, Pani w banku powiedziała, że mam złą historię kredytową w BIK-u i pożyczki nie dostanę, stąd potrzeba sprawdzenia tego rejestru.


Jak sprawdzić BIK za darmo?

raport-bik-za-darmo

Na wstępie szybko dodam, że otrzymuję od Was sporo zapytań na temat BIK-u i możliwości uzyskania raportu BIK za darmo.

Owszem, można było kiedyś pobrać darmowy raport BIK, który nosił nazwę „informacja ustawowa”, jednak sytuacja nieco się skomplikowała, gdy od 25 maja 2018 roku zaczęło w Polsce obowiązywać RODO.

Finał sytuacji wygląda tak, że teraz zamiast „informacji ustawowej” mamy „kopię danych”, którą można pobrać z BIK-u. A więc możliwość pobrania darmowego raportu BIK wciąż istnieje, tylko znajduje się on pod inną nazwą, czyli jako: „kopia danych”.

Jak sprawdzić siebie?

Jak sprawdzić siebie w BIK za darmo? Wniosek o bezpłatne udostępnienie naszych danych (kopia danych), które BIK przetwarza, można złożyć na 3 sposoby:

 1. Rejestracja na stronie BIK-u (otrzymasz raport BIK w formacie .pdf).
 2. Wysyłając pismo do Centrum Obsługi Klienta BIK (otrzymasz raport BIK w formie papierowej).
 3. Osobiście odwiedzając Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie (otrzymasz raport BIK także w formie papierowej).

Darmowy raport BIK można dostać, jeśli aplikujemy o jego wydanie nie częściej niż 1 raz na pół roku!

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r.

„Za wszelkie kolejne kopie, o które zwróci się osoba, której dane dotyczą, administrator może pobrać opłatę w rozsądnej wysokości wynikającej z kosztów administracyjnych.”

Jak sprawdzić BIK za darmo krok po kroku?

Tak jak pisałam, o “kopię danych” możesz aplikować na 3 sposoby, najłatwiejszym sposobem oczywiście będzie pobranie raportu elektronicznie, a więc poprzez wcześniejszą rejestrację na portalu BIK.

O tym, jak zarejestrować się w BIK-u <— pisałam w tym poradniku, zajrzyj tam lub od razu przejdź do rejestracji, jeśli wiesz jak to zrobić.

Po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu nowo założonego konta BIK zaloguj się i przejdź do zakładki “Kontakt” która znajduje się w ikonce koperty.

jak-sprawdzić-bik-za-darmo

Następnie Twoim oczom ukaże się zakładka “Skontaktuj się z nami”, którą należy uzupełnić:

jak-pobrać-bik-za-darmo

Z listy “Temat wiadomości” wybierz: “Inny temat”

jak-pobrać-raport-bik-za-darmo

W polu “Treść” wpisujesz prośbę o darmowy raport BIK o treści:

Zgodnie z Artykułem 15 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE proszę o udostępnienie mi kopii moich danych przetwarzanych w Państwa systemie

i klikasz niebieski przycisk “Wyślij”, po prawidłowym wysłaniu zapytania o darmowy raport BIK Twoim oczom powinien ukazać się taki komunikat:

bik-jak-sprawdzić-siebie-za-darmo

… i to  by było na tyle. Raport zwany teraz „kopia danych” powinien pojawić się w Twoim panelu w ciągu 30 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości.

Gdy otrzymasz maila, że darmowy raport jest gotowy, logujesz się do swojego konta w BIK-u i przechodzisz do zakładki “Moje konto” a następnie do zakładki “Pliki do pobrania”.

bik-darmowy-raport

Myślę, że powyższą instrukcją odpowiedziałam na Twoje pytanie: jak pobrać raport BIK za darmo. Sprawdzenie BIK-u za darmo jest jak najbardziej możliwe, niestety oczekiwanie na darmowy raport może wynieść nawet 4 tygodnie, więc radzę uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli jednak chciałbyś otrzymać raport z BIK-u od ręki, to zawsze możesz po rejestracji na stronie BIK-u, przejść do płatności i wybrać jeden z dwóch dostępnych pakietów:

raport-z-bik-u
Raport BIK

Wiadomo, że najbardziej opłaca się pakiet 12 raportów, bo wychodzi wtedy najtaniej, ale czy rzeczywiście potrzebujesz aż 12 raportów, które musisz wykorzystać w ciągu jednego roku? decyzja, którą opcje wybierzesz, należy do Ciebie.

Gdybyś chciał aktualizować dane, które BIK przetwarza, lub gdybyś chciał te dane całkowicie z BIK-u usunąć, to możesz użyć poniższych wzorów pism:

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Podsumowanie

Wiesz już jak sprawdzić BIK za darmo. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, to warto poświęcić te 39 zł i mieć raport z BIK-u w ciągu 15 minut. A dlaczego w ogóle warto pobrać darmowy raport z BIK-u?

 • Poznasz na wylot całą swoją historię kredytową.
 • Być może dowiesz się o zobowiązaniach, o których nie masz pojęcia?
 • Realnie ocenisz swoje szanse na otrzymanie kredytu bądź pożyczki.
 • Sprawdzisz, czy nie padłaś ofiarą wyłudzenia pożyczki lub kredytu.
 • Sprawdzisz, jak wyglądasz w oczach firm pożyczkowych i banków.

„Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” – kompendium praktycznych porad, dzięki którym pozbędziesz się zadłużenia raz na zawsze

Wpaść w długi jest łatwo. Wyjść z nich – znacznie trudniej. Czujesz, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia? Myślisz, że już nie da się nic zrobić? Nieprawda! Możesz wyjść z długów i odzyskać równowagę w życiu. Jak? Odpowiedź znajdziesz w praktycznym poradniku przygotowanym przez Iwonę Wendel – osobę, która przeszła przez dokładnie to samo, co Ty i wygrała walkę z długami.

Poradnik „Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” to:

 • 12-stopniowy, autorski program, który pozwoli Ci krok po kroku przejąć kontrolę nad swoim życiem,
 • do bólu praktyczne porady i gotowe rozwiązania – takie, które z łatwością zastosujesz u siebie,
 • praktyczne wskazówki napisane przystępnym językiem, z perspektywy osoby, która była w Twojej sytuacji – dowiesz się z nich, jak bronić się przed negatywnymi konsekwencjami długów i pozbyć się i raz na zawsze.

Tylko teraz poradnik Iwony Wencel kupisz w promocyjnej cenie – 50% taniej. Zyskujesz podwójnie, ponieważ dodatkowo otrzymasz:

 • aż 4 bonusy gratis – arkusze, dzięki którymi zaplanujesz swoje finanse i wyjście z długów,
 • 30-dniowy, nieograniczony dostęp do wzorów pism przydatnych osobom zadłużonym,
 • Możliwość bezpłatnej konsultacji e-mail.

Promocja jest ograniczona. Nie zwlekaj i już teraz sięgnij po gotowe rozwiązanie swoich finansowych problemów!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , , ,

O autorze

14 komentarzy w “Jak sprawdzić BIK za darmo? [PORADNIK] 2022 roku!”
 1. Witam, gdzie jeszcze można sprawdzić czy ma się długi? sprawdziłem BIK ale tam nic nie ma a nie mogę dostać pożyczki, jakie rejestry warto jeszcze w takim razie sprawdzić? nie przypominam sobie żebym miał gdzieś kiedyś jakieś długi, dziwne…

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Patryk, z pewnością wartym uwagi jest rejestr KRD, gdzie też można pobrać raport za darmo, o tym jak sprawdzić czy jest się w KRD <-- pisałam w tym poradnik, zajrzyj tam. Rejestracja jest bardzo prosta i intuicyjna. Pozdrawiam!

 2. Czy po otrzymaniu raportu BIK będą tam zawarte informacje na temat długu i skąd je mam ? i jak zapłacić należną kwotę długu? I jak mam się starać o wymazanie mnie z bazy danych BIK?

  1. Janina Gołębiecka

   Raport BIK będzie zawierał kwotę długu i nazwę wierzyciela.

 3. Chodzi o wyjaśnienie nieprawidłowości egzekucji komorniczej z raportem BIK. Pobrałam swój raport BIK w którym niektóre zadłużenia są pod nazwą “Odzyskany” a komornik w dalszym ciągu potrąca mi z emerytury te kwoty. Na moje pytanie dlaczego tak się dzieje, dostałam pismo od komornika, że dług będzie umorzony. Chociaż już rok temu takie pismo o umorzeniu dostałam. Jak mam to wyjaśnić? Czekam na odpowiedź, dziękuję z góry.

 4. Wyciągnęłam swój raport BIK w którym część długów jest umorzona lub odzyskana, jednak komornik dalej ściąga mi z emerytury większość kwot. Prawnik który starał mi się pomóc dowiedział się, ze jest ich aż 16 i chce niektóre długi zakwestionować. Jak mam to zrobić? Informuje ze nie mam już żadnych nakazów zapłaty, nawet nie pamiętam czy takie były i kto jest wierzycielem…

 5. Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć co ile jest aktualizacja w biku? ponieważ spóźniłem się 13 dni ze spłatą pożyczki i jestem w rejestrze, a już uregulowałem ten dług w piątek – ile muszę czekać na pozytywny BIK? ponieważ tylko raz spóźniłem się ze spłatą a chciałbym mieć dalej pozytywną kartę.

 6. Od kiedy to rzeczowniki piszemy wielką literą? Odnoszę się do: “Zgodnie z Artykułem 15 Rozporządzenia (…)”. “Artykuł” powinien być pisany małą literą.

   1. Bardzo przydatny artykuł. Zastanawia mnie jednak czy można uzyskać darmowy BIK i BIG ( np. KRD) za darmo w jednym czasie, czy nie nakładają się one tytułem tego że przysługują raz na pół roku? Chciałabym uzyskać raport z obu tych źródeł bo nigdy wcześniej nie korzystałam z takiej opcji, ale nie wiem czy użycie za darmo jednego nie blokuje mu darmowego użycia drugiego jeśli odbywa się to w tym samym czasie.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

 7. Po jakim czasie mam dostęp do konta? Przelew zrobiony, zdjęcie z dopiskiem “kopia dla BIK”, SMS też dotarł, ale nie ma żadnej informacji. Nie dostałam żadnej informacji na e-mail oprócz “Jesteś w trakcie rejestracji w portalu BIK. Twoje dane z formularza rejestracji zostały zapisane w systemie.”

 8. Kilka dni temu podczas próby zawarcia umowy kredytowej w banku dowiedziałem się, że mam w BIKu zaległość kredytową. Nigdzie nie brałem kredytu, a z karty kredytowej zrezygnowałem rok temu wypowiadając umowę. Nigdzie nie mogę dowiedzieć się kto umieścił mnie na liście dłużników BIK. Dlaczego bank w którym mam ROR nie jest w stanie mi tego wyjaśnić?

  Czy w państwie prawa każdy komu się spodoba może umieścić innego na liście dłużników? A ja aby się o tym dowiedzieć muszę miesiącami czekać na odpowiedź z BIKu i udostępniać dziesiątki swych danych osobowych wrażliwych celem zalogowania się do portalu? W ten sposób kto nadepnie mi na odcisk pożałuje…. To jakieś chore ?

 9. Witam. Chciałbym się dowiedzieć, kto mnie wpisał do Biku. Z tego, co pamiętam, to nie mam nigdzie żadnego długu. Chciałam sama sprawdzić, ale wszędzie chcą kasę. Czy jest możliwość sprawdzić Bik za darmo. Chciałam wziąć kredyt na mieszkanie, bo brakuje mi jeszcze mała kwota i odmówiono mi w banku. proszę o odpowiedź.

  1. BIK pod pretekstem RODO przestał udzielać w łatwy sposób darmowych raportów. Co jest oczywiście niezgodnie z prawem, ale oni staja ponad nim, więc mają na to wywalone. Musisz dokładnie przejść procedurę opisaną w tym artykule.

Comments are closed.