Gdzie mógłbym sprawdzić ile zostało mi do spłaty?

Witam. Gdzie mógłbym sprawdzić, ile zostało mi do spłaty rat? i w jakim banku oraz innych firmach pożyczkowych? mam problem z długami i trochę pogubiłem się gdzie i komu winien jestem pieniądze


Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty?

Żeby sprawdzić, ile masz jeszcze zadłużenia, konieczna będzie rejestracji w dwóch największy rejestrach w Polsce, pierwszym z nich będzie:

BIK

Sprawdzenie swojego zadłużenia jest bardzo proste. Należy zarejestrować się w którymś z rejestrów, aby poznać swoje zadłużenie. Na początek polecam rejestrację w BIK-u. Rejestracja jest oczywiście darmowa.

Następnie należy zweryfikować swoje konto, czyli potwierdzić, że my to my, a nie ktoś inny, jak to zrobić? wystarczy przesłać na e-mail BIK-u, skan lub zdjęcie dowodu osobistego.

Po zweryfikowaniu się otrzymasz dostęp do raportu BIK, jest on darmowy i można go pobrać raz na pół roku, nosi nazwę: Informacja Ustawowa.

Można też zamówić bardziej szczegółowy raport dotyczący naszego zadłużenia i sytuacji punktowej, czyli dowiesz się wtedy, jak widzą Cię banki, i jak oceniają one Twoją sytuację finansową. Taki raport w BIK-u kosztuje około 40 zł.

KRD

Kolejnym wartym rozważenia rejestrem, w którym warto się sprawdzić, jest Krajowy Rejestr Długów. Rejestrując się w KRD, dowiesz się, czy ktoś nie wpisał Twoich danych na listę dłużników KRD. Mogło do tego dojść, jeśli Twoje zadłużenie wobec wierzyciela, przekraczało 200 zł, lub 500 zł w przypadku firm.

Podsumowanie

Oba wspomniane rejestry spokojnie powinny dać sobie radę, by odpowiedzieć na Twoje pytania o stan zadłużenia.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile zostało Ci do spłaty, to zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem i poprosić o bilans/podsumowanie zobowiązania, jakie u niego masz.

Koniecznie przeczytaj o:

  1. Gdzie i jak sprawdzić, czy mam długi? [PORADNIK]
  2. Jak sprawdzić Rejestr Dłużników Niewypłacalnych – skutki, wniosek
  3. Gdzie i jak mogę sprawdzić, czy mój partner ma długi
  4. Jak sprawdzić wysokość zadłużenia całkowitego?
  5. Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze