Jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę? POMOCY!

Witam, jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę? mam komornika już jakoś 1,5 roku i zgubiłam korespondencje od niego.

Chciałabym się z nim skontaktować w celu uzyskania wiadomości, jaka kwota została spłacona, a ile zostało do spłaty! Jak znaleźć swojego komornika?


Jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę?

Nie jest to z pozoru takie trudne zadanie. Jeśli tak jak pisałaś, od półtora roku spłacasz dług u tego komornika, to najprawdopodobniej zajął on, albo Twoje konto bankowe, albo Twoje wynagrodzenie, jakieś świadczenie czy emeryturę?

Wystarczy teraz, abyś zapytała swojego pracodawcę, ZUS, pracownika banku (w zależności jaki składnik majątku zajął komornik), aby udzielili Ci informacji na temat komornika, któremu przekazują część Twojego wynagrodzenia, świadczenia czy innego prawa majątkowego.

Taką informację na pewno uzyskasz od danej instytucji. Albo, jeśli komornik zajął Ci przykładowo zwrot podatku, to możesz zadzwonić do Urzędu Skarbowego i poprosić o namiary na tego komornika.

Jest jeszcze jedna opcja, aby sprawdzić, jaki komornik prowadzi egzekucję komorniczą, jeśli zdarzyło się w przeszłości, że samodzielnie wpłacałaś na konto komornika jakieś sumy na poczet spłaty zadłużenia, to zajrzyj do historii swojego konta bankowego i tam sprawdź, na jakie dane wychodziły przelewy.

Kontakt z wierzycielem

Jak jeszcze sprawdzić dane komornika, który prowadzi egzekucję? udaj się do swojego wierzyciela. Wierzyciel skoro złożył wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej na Tobie, to na pewno ma on pełne dane komornika.

Jeśli masz dług w banku, to Twoim wierzycielem jest bank, jeśli masz dług w firmie pożyczkowej, to Twoim wierzycielem jest firma pożyczkowa, jeśli masz niespłacone raty za jakiś sprzęt AGD kupiony w MediaMarkt, to zadzwoń na infolinię MediaMarkt i tam zapytaj o dane komornika, któremu market zlecił wyegzekwowanie od Ciebie należności.

Jeśli masz zamiar złożyć u komornika wniosek o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości <– to wzór takiego pisma znajdziesz tutaj. Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia należy poprawnie sformułować, aby komornik uznał takie pismo, więc zachęcam Cię do ściągnięcia gotowego wzoru, który należy tylko wydrukować, wypełnić i wysłać do komornika.

Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia

wzór-pisma-do-komornika-o-stan-zadłużenia

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o dokonanych wpłatach i stanie zaległości

Tak na marginesie, to wiele osób pyta jak napisać pismo do komornika, odnośnie tego ile długu zostało spłacone, często komornicy wykazują się opieszałością w udzielaniu takich informacji, dlatego tym bardziej trzeba zadbać o właściwą formę takiego wniosku, aby nie zostać zignorowanym.

Artykuły warte przeczytania:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze