Jak znaleźć NAJTAŃSZY kredyt lub pożyczkę? kalkulator + porównywarka + ranking • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak znaleźć NAJTAŃSZY kredyt lub pożyczkę? kalkulator + porównywarka + ranking

Bez względu na to, ile powstało już poradników traktujących o tym jak pożyczać pieniądze by nie zadłużyć się ponad miarę i jak nie wpaść w pętlę zadłużenia, w Polsce wciąż panuje boom pożyczkowy i kredytowy. Mam tu na myśli popyt na wszelkie produkty finansowe takie jak:

 • kredyty hipoteczne,
 • kredyty gotówkowe,
 • pożyczki,
 • chwilówki.

Z raportów finansowych jasno wynika, że my Polacy rocznie pożyczamy w bankach i firmach pożyczkowych ponad 80 miliardów złotych, a pieniądze te wydajemy na cele konsumpcyjne. Skoro więc zapożyczanie się jest tak bardzo rozpowszechnione, to przynajmniej róbmy to z głową!?

Zaciągając kredyty i pożyczki nieroztropnie, narażasz się na daleko idące konsekwencje. Przepłacanie w pożyczkach i kredytach jest irracjonalnym zachowaniem i grozi to prędzej czy później wpadnięciem w pętlę zadłużenia z której strasznie ciężko jest wyjść…

Z raportu BIK wynika, że od stycznia do czerwca 2018 roku, same tylko banki pożyczyły 3,6 milionom konsumentom aż 42 miliony złotych i jest to aż 8% więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Ale dość już o statystykach, podzielę się teraz z Wami sposobami na to, jak nie przepłacać zaciągając kredyty i pożyczki i jak pożyczać, aby płacić jak najmniejsze raty!

Kalkulator gotówkowy i kredytowy

Żeby zadłużyć się rozsądnie, przemyślanie i racjonalnie, trzeba wiedzieć ile wyniesie oprocentowanie zaciąganej pożyczki czy kredytu, trzeba także znać wysokość raty i RRSO zobowiązania. Bez tej elementarnej wiedzy prawdopodobnie trafisz na niezbyt atrakcyjną ofertę pożyczkową czy kredytową, a nie chcesz przecież być złowioną/złowionym w sidła przebiegłej firmy pożyczkowej czy banku?

Korzystanie z kalkulatorów kredytowych jest bardzo proste, szczególnie w dobie internetu, gdzie w mig można obliczyć szczegóły pożyczki czy kredytu i wybrać tę ofertę, która cechuje się najtańszą ofertą, bo jak wiadomo nie chodzi o to żeby pożyczyć ale o to, żeby pożyczyć jak najtaniej!

W dzisiejszych czasach jest tyle banków i tyle firm pożyczkowych, że naprawdę nie łatwo być z nimi wszystkimi na czasie i wiedzieć która z firm pożyczkowych w danym momencie ma najniższe RRSO pożyczki czy kredytu.

Kalkulator pożyczkowy/kredytowy po wpisaniu kwoty jaką potrzebujemy i okresu na jaki się zadłużamy, obliczy nie tylko wysokość raty pożyczki, ale i finalny koszt całego zobowiązania, oraz wskaże nam RRSO (oprocentowanie) tego zobowiązania.

Korzystając z kalkulatora kredytowego czy pożyczkowego trzeba pamiętać, że często nie uwzględniają one prowizji za udzielenie kredytu czy jego ubezpieczenia. Musisz pamiętać o tym, że kalkulator kredytowy ma służyć jako narzędzie porównawcze i pomocnicze, a nie jako wyrocznia…

O dziś więc, kalkulator kredytu gotówkowego to Twoje podstawowe narzędzie przy wyborze firmy pożyczkowej czy banku!

kalkulator-pożyczkowy

Kalkulator pożyczkowy

Porównywarka pożyczek i kredytów

Jak porównać pożyczkę czy kredyt i wybrać tę najbardziej odpowiednią ofertę? tutaj z pomocą przyjdzie Ci porównywarka kredytów i pożyczek, żeby właściwie ocenić atrakcyjność wszystkich ofert, warto zebrać je wszystkie w jednym miejscu i po prostu porównać.

Porównywarki kredytowe najczęściej wskażą i porównają między sobą poniższe parametry:

 • Wysokość raty
 • Oprocentowanie nominalne
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
 • CKZ lub CKK (całkowita kwota do zapłaty) i (całkowity koszt kredytu)
porównywarka-pożyczkowa

Porównywarka pożyczek poza bankowych

Ranking pożyczek i kredytów

Trzecim sposobem nad przejęciem kontroli nad tym gdzie i ile zapożyczamy się, są rankingi firm pożyczkowych i banków oraz ich ofert obowiązujących w danym dniu. Rankingi wyglądają mniej więcej w ten sposób:

ranking-chwilówek

Ranking chwilówek

Często rankingi zawierają nie tylko szczegóły ofert, ale też i opinie klientów którzy korzystali już z danej oferty. Jest to o tyle pomocne, że jeśli dana oferta jest z jakiegoś powodu nieciekawa i nie warto się na nią decydować, to zapewne ktoś o tym napisze, przestrzegając Cię.

Polecamy sprawdzić ten ranking pożyczek chwilówek

Podsumowanie

W dzisiejszym poradniku za cel wzięłam sobie zadbanie o to, abyście zaciągając pożyczkę czy kredyt mieli jak największą świadomość tego co robicie, na co się decydujecie, i co poniektórym uświadomić, że jest kilka sposobów, by znaleźć być może tańszą firmę pożyczkową z tańszymi pożyczkami czy bank, w którym kredyty gotówkowe są mniej oprocentowane niż te w banku z którego zawsze korzystacie…

Jako pożyczkobiorcy musicie umieć odróżnić tańszą pożyczkę od droższej i tańszy kredyt od kredytu droższego, w tym zadaniu pomogą Wam:

 1. Kalkulator gotówkowy.
 2. Porównywarka pożyczek i kredytów.
 3. Ranking pożyczek kredytów.

Im lepsze i obszerniejsze porównywarki i rankingi pożyczek i kredytów znajdziecie, tym więcej ofert między sobą porównacie, wtedy szansa na znalezienie najtańszej pożyczki czy najtańszego kredytu znacząco wzrosną. Przepłacanie przy zaciąganiu zobowiązań to marnotrawienie pieniędzy i zwiększanie ryzyka popadnięcia w pętlę długów.

Niestety nie mogę polecić Wam żadnej porównywarki pożyczek, bo moglibyście uznać to za reklamę, a nie taki jest charakter i misja jaką ten blog pełni.

… zamieszczę teraz:

4 szybkie porady które zawsze MUSISZ przestrzegać:

Korzystanie z kalkulatorów pożyczkowych, porównywarek i rankingów to jedno, oprócz tych 3 narzędzi, musisz jeszcze przestrzegać poniższych wytycznych:

 1. Zawsze kieruj się wskaźnikiem RRSO – jest to stopa oprocentowania uwzględniająca wszystkie koszty przy zaciąganiu zobowiązania, a więc im niższe RRSO tym lepiej. Niestety wskaźnik ten nie uwzględnia ubezpieczenia i prowizji za udzielenie kredytu czy pożyczki.
 2. Pośpiech zawsze szkodzi – zdecydowanie się na pierwszą napotkaną ofertę pożyczkową, czy pierwszy kredyt znaleziony w internecie, to lekko mówiąc nierozsądne, daj sobie czas i zacznij porównywać pożyczki i kredyty, by „wyłowić” ten najbardziej dla Ciebie opłacalny.
 3. Uważaj na dobieranie kwoty pożyczki – firm pożyczkowe i banki widząc, że Twoja zdolność kredytowa jest dobra, będą oferować Ci zaciągnięcie większej kwoty pożyczki czy kredytu niż ta którą obecnie potrzebujesz. Nie daj się ubrać w większą niż potrzebujesz pożyczkę!
 4. Przedłużenie i refinansowanie pożyczki. Przed podpisaniem umowy pożyczkowej warto się dowiedzieć, czy w razie problemów ze spłatą raty na czas, możliwe będzie przedłużenie lub rozłożenie zobowiązania na więcej rat, a nawet refinansowanie go. Już teraz warto pomyśleć o tym, co robić, gdy będziesz mieć problem z płynnością finansową!

Kalkulatory kredytowe, porównywarki i rankingi pożyczek

Wykorzystując 3 powyższe narzędzia, uda Ci się uniknąć zaciągania pożyczek i kredytów, które w porównaniu z innymi firmami są mało atrakcyjne. To o czym jeszcze nie pisałam, a o czym wypada wspomnieć jest fakt, że przy zaciąganiu pożyczki liczy się także wygoda i szybkość otrzymania pożyczki!

Jedne firmy pożyczkowe są bardziej rozwinięte technologicznie inne mniej, jedne firmy są w stanie przelać Ci kwotę pożyczki w 15 minut, innym zajmie to kilka dni, jedne firmy pożyczkowe udzielają pożyczek w soboty, niedziele i święta a inne tylko w dni robocze, niektóre firmy dostarczają pożyczkę do domu a inne nie… itd itd…

Pamiętaj, że za dobrym pożyczkodawcą trzeba się trochę nabiegać, aby go znaleźć i naprawdę zawsze się to opłaca!

Mam nadzieję, że przekonam Cię za tym, by korzystać z kalkulatorów kredytowych, porównywarek kredytów i pożyczek, a także z rankingów, które obrazują bardzo wiele i czasem wystarczy tylko rzucić okiem, by wiedzieć na którą pożyczkę lub kredyt się zdecydować.

Koniecznie przeczytaj:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Avatar

  Kasia

  Porównywarki banków, kredytów i inne kalkulatory mogą służyć wyłącznie do selekcji banków. Bo to nie są żadne porównywarki. Koszt kredytu zależy bowiem nie tylko od wysokości kredytu, okresu kredytowania i oferty bankowej, ale także (a może i przede wszystkim) od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej. Zgadzam się jednak, że porównując kredyty, należy zwracać uwagę na koszt całkowity kredytu i jego rrso.

NAPISZ KOMENTARZ