Pożyczka DLA bezrobotnych i zadłużonych JEST możliwa? [SPRAWDŹ]

Dziś napiszę o tym, czy pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych jest w ogóle możliwa do uzyskania, oraz na co TRZEBA zwracać uwagę, szukając takiej pożyczki.

Zadam Ci teraz dwa pytania: czy jesteś osobą bezrobotną i przez to, że nie osiągasz regularnych wpływów, bank odmówił Ci udzielenia kredytu, lub pożyczki? a może Twoja sytuacja finansowa jest po prostu trudna, bo straciłeś/straciłaś właśnie pracę i chcesz pożyczyć dodatkowe środki na spłatę rachunków, czy uregulowanie innych zobowiązań?


Jeśli na któreś z pytań odpowiesz twierdząco lub po prostu chcesz dowiedzieć się nieco więcej o możliwościach zaciągania pożyczek przez osoby, które są bezrobotne i zadłużone, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Czym się różni pożyczka od kredytu?

Żeby dobrze zrozumieć dalszy ciąg artykułu, trzeba scharakteryzować dwa często traktowane zamiennie pojęcia. Niewiele osób wie, że pożyczka bardzo różni się od kredytu, nie potrafimy też stwierdzić, na czym te różnice w ogóle polegają. Musisz wiedzieć, że podstawowa różnica pomiędzy pożyczką o kredytem, dotyczy podmiotów, które dysponują środkami finansowymi dla klienta i sposobem dysponowania tych środków.

Czym jest pożyczka

Pożyczka może zostać udzielona przez każdą osobę, która ma zdolność do czynności prawnych. Są to zatem:

 • banki,
 • spółdzielcze kasy oszczędnościowo-pożyczkowe, czyli tzw. SKOK-i,
 • inne podmioty gospodarcze, w tym pozabankowe firmy pożyczkowe (parabanki) i osoby fizyczne.

Konieczne jest, aby pożyczkodawca, czyli ten, który pożycza pieniądze, był właścicielem pożyczanych pieniędzy. Regulacje prawne przyjęte w polskim systemie prawnym dotyczące pożyczek zostały zawarte w Kodeksie cywilnym i to on określa wszystkie zasady pożyczania pieniędzy.

Czym jest kredyt

Kredyt może zostać udzielony wyłącznie przez:

 • bank
 • lub SKOK.

Środki finansowe, które są udzielane pożyczkobiorcy, nie są własnością banku, czy SKOK-u, albowiem pochodzą one ze złożonych depozytów od klientów w przypadku banków, a w przypadku SKOK-ów od ich członków.

Umowę o kredyt regulują przepisy Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe. Kredyt często udzielany jest na konkretny cel. Należy określić czy jest to zakup mieszkania lub domu, remont, a może zakup samochodu, lub sprzętu gospodarstwa domowego. Natomiast środki finansowe z tytułu pożyczki, mogą być przez pożyczkobiorców dowolnie wykorzystywane tzw. pożyczka na dowolny cel.

Wynika z tego, że pożyczki mogą być udzielane przez różne podmioty, a kredytów może udzielić wyłącznie bank lub SKOK.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych

pozyczka-dla-zadlużonych-bezrobotnych

Kto udzieli pożyczki zadłużonym? takich podmiotów na rynku nie ma zbyt wiele… Banki odmawiają bezrobotnym, oraz dłużnikom udzielania pożyczek i kredytów, ze względu na negatywny proces weryfikacji zdolności kredytowej (to jasne prawda? nie mając dochodów, nie mamy żadnej zdolności kredytowej).

Weryfikacja pożyczkobiorcy zakończona jest negatywnie również w momencie, gdy sprawdzana przez bank osoba, znalazła się w którymś z rejestrów:

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor,
 • Krajowy Rejestr Długów BIG (KRD),
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej,
 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Odmowa udzielenia kredytu nie oznacza od razu, że pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych nie jest w ogóle już możliwa. Jak już wiesz banki, a także SKOK-i, które skrupulatnie weryfikują wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pożyczki bądź kredytu – nie są jedynymi instytucjami, które mogą udzielać pożyczek.

Pożyczka dla bezrobotnych

Sytuacja w przypadku osób pozostających bez stałej formy zatrudnienia jest podobna. Weryfikacja w banku, czy w SKOK-u, to nie tylko sprawdzenie historii kredytowej, ale także kontrola wypłacalności na podstawie zaświadczenia o zarobkach.

Zaświadczenie o zarobkach to dokument niemożliwy do przedłożenia w banku, w sytuacji, w której akurat utraciliśmy pracę. Niestety często osoba bezrobotna, potrzebuje środków finansowych, zanim znajdzie kolejną pracę, mowa tu o oczywiście rachunkach do zapłacenia i innych wydatkach, które nie ustępują nawet w obliczu nagłej utraty zatrudnienia.

Znalezienie pracy też nie daje bezrobotnemu gwarancji na otrzymanie kredytu w banku dlatego, że zaświadczenie o zarobkach najczęściej obejmuje okres minimum trzech ostatnich miesięcy zatrudnienia.

Przykład:

pozyczki-dla-bezrobonych-i-zadluzonych

Umowa na czas określony też często nie jest wystarczająca, aby pozytywnie rozpatrzono wniosek o przyznanie pożyczki w banku, zwłaszcza jeśli suma którą zamierzamy pożyczyć, jest nieco większa, a okres spłaty przekracza okres ujęty w umowie z pracodawcą.

Wymogi banków nie ograniczają się wyłącznie do zaświadczenia o dochodach. Często, by otrzymać pożyczkę w banku, konieczne jest zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu.

Szansą, która nie zawsze może być faktycznym ratunkiem, jest sytuacja, w której pozostajemy bez zatrudnienia, ale otrzymujemy stałe wypływy z tytułu wynajmu nieruchomości, stypendium, zasiłków, czy świadczeń. Niestety często nawet sam wyciąg z konta bankowego, nie daje gwarancji na otrzymanie pożyczki w banku przez osobę bezrobotną.

Kredyt dla osób bezrobotnych, które nie osiągają stałych dochodów, jest niestety poza ich zasięgiem. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o pożyczkę dla osoby bezrobotnej w firmie pożyczkowej.

Tutaj restrykcje nie są tak wielkie, jak w przypadku banków i pożyczkę w firmie pożyczkowej bezrobotnemu znacznie łatwiej uzyskać.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – od kogo pożyczyć?

Jeśli w banku lub SKOK-u odmówiono Ci udzielenia pożyczki, to wciąż masz kilka opcji, które być może zaowocują otrzymaniem pożyczki, nie wiem, czy masz tego świadomość, ale istnieją nawet pożyczki dla zadłużonych z komornikiem.

Co prawda nie będą to tanie pożyczki, bo pożyczkodawcy rekompensują sobie kiepską sytuację finansową pożyczkobiorcy wyższym RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania).

Firmy pożyczkowe

Na rynku działa wiele firm pozabankowych. Pożyczek mogą przecież udzielać, jak już wspominaliśmy, także niebankowe firmy pożyczkowe.

Takie firmy prowadzą działalność podobną do działalności banków. Większość takich firm zrzesza Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, zwłaszcza firm internetowych udzielających pożyczek pozabankowych w Polsce.

W zależności od tego, do kogo skierowane są pożyczki oferowane przez firmy pozabankowe, określone produkty mają swoje odpowiednie nazwy:

 • pożyczka dla bezrobotnych,
 • pożyczka dla zadłużonych,
 • pożyczki z komornikiem,
 • itd.

W Internecie znajdziesz wiele porównywarek pożyczek, które to gromadzą bazę firm pożyczkowych, gotowych udzielić pożyczki bez względu na status zatrudnienia pożyczkobiorcy. Takie porównywarki dają możliwość porównania ofert pod kątem maksymalnej wysokości oferowanych pożyczek, terminu spłaty, czy wysokości RRSO.

To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na czasie. Ofert pożyczkowych na rynku jest naprawdę wiele i bardzo łatwo jest zgubić się w ich gąszczu.

Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne to także jeden z rodzajów pożyczek. Takich pożyczek nie udzielają ani banki, ani SKOK-i. Mogą jej udzielić zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne, dysponujące odpowiednimi środkami finansowymi.

pozyczki-prywatne-dla-bezrobotnych-zadluzonych

Popularność pożyczek prywatnych rośnie z każdym rokiem, jednak nie każdy ma świadomość ich istnienia. Pożyczki prywatne dla bezrobotnych czy dłużników mają wiele korzyści, ale i wiele minusów.

Pożyczki prywatne nie wiążą się z żadnymi pośrednikami. Nie wymagają dodatkowych opłat takich jak prowizje, opłaty przygotowawcze itd.

W pożyczce prywatnej spłacasz zatem wyłącznie sumę pożyczki powiększoną o oprocentowanie. Na szczęście, pożyczki prywatne obowiązują zasady dotyczące maksymalnego oprocentowania nominalnego, które nie przewyższają czterokrotności stopy lombardowej ustalonej przez Narodowy Bank Polski.

Dzięki temu koszty pożyczek prywatnych są niższe w stosunku do pożyczek, które są udzielane przez firmy pożyczkowe.

Pożyczka prywatna może wiązać się z wyższym oprocentowaniem albo istotnymi konsekwencjami w przypadku utraty wypłacalności, albo też z koniecznością zabezpieczenia zobowiązania na przykład poprzez weksel.

Trzeba przyznać, że pożyczki dla bezrobotnych lub zadłużonych, to jakaś szansa na wygrzebanie się z finansowych tarapatów, ale często jest to opcja naprawdę nieopłacalna… dlaczego?

Ponieważ po prywatne pożyczki sięgają najczęściej osoby, które nie mają czego szukać ani w banku, ani w SKOK-u, ani w parabankach. Oferta pożyczek prywatnych skierowana jest więc dla osób będących w naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej, jak i życiowej.

Umowa o pożyczkę prywatną ma postać zwyczajnej umowy cywilnoprawnej, a zasady jej zawierania, a także wynikające z tego tytułu podstawowe obowiązki pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy regulowane są przepisami Kodeksu cywilnego.

Na podstawie umowy pożyczki, pożyczkodawca zobowiązuje się do przekazania na rzecz pożyczkobiorcy określonej w umowie sumy pieniędzy, z kolei pożyczkobiorca zobowiązuje się do zwrotu pożyczonych pieniędzy w takiej samej kwocie, jaką pożyczył łącznie z określonymi w umowie odsetkami.

Trzeba pamiętać, że ustalenia pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą nie są przedmiotem uregulowań prawnych, dlatego cechują się dowolnością i elastycznością.

Na koniec trzeba dodać, że obecnie nowoczesnymi rozwiązaniami są pożyczki udzielane on-line. Takie pożyczki internetowe załatwiane są w całości przez Internet.

Stanowią wygodną formę zdobywania finansowania, gdyż z warunkami umowy pożyczkowej można zaznajomić się na spokojnie w warunkach domowych. Przez Internet załatwimy także pożyczki prywatne on-line.

Zanim podpiszesz umowę pożyczkową

Co jeszcze chciałabym zaznaczyć, to czy będzie to pożyczka dla bezrobotnych, czy pożyczka dla zadłużonych, musisz liczyć się z tym, że są na rynku firmy pożyczkowe, bądź prywatne osoby udzielające pożyczek, które bardzo często za cel mają oszukanie pożyczkobiorcy, dlatego zawsze UWAŻNIE czytaj umowę pożyczkową, inaczej możesz wpędzić się w naprawdę poważne problemy.

Pożyczka dla zadłużonych i bezrobotnych bardzo często również opatrzona jest dość wysokim procentem (RRSO) i takie rodzaje pożyczek nie należą do tanich, dlatego, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z takiej formy pożyczania, sprawdź, czy nie ma na rynku tańszej i bezpieczniejszej alternatywy!

Pożyczka dla bezrobotnych od 18 lat?!

Dokładnie tak, jeśli nie masz ukończone 18 lat, to możesz tylko pomarzyć o uzyskaniu pożyczki, albowiem polskie prawo zabrania udzielania pożyczek osobom, które nie ukończyły 18 lat! a jeśli interesują cię pożyczki zaraz po ukończeniu 18-tego roku życia, to zerknij do tego artykułu: Jak wziąć pożyczkę po ukończeniu 18 lat? [PORADNIK].

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

22 komentarzy w “Pożyczka DLA bezrobotnych i zadłużonych JEST możliwa? [SPRAWDŹ]”
 1. Dzień dobry, w obecnym czasie nie pracuję, a mój jedyny dochód to 500plus i rodzinne 123zl, czy jest możliwość otrzymania pożyczki?

  1. Janina Gołębiecka

   Oferta pożyczek dla osób niepracujących jest bardzo ograniczona. Wymóg stałego zatrudnienia to jeden z podstawowych warunków jakie przyszły pożyczkobiorca musi spełnić. Warto postawić sobie pytanie: jak zamierzam spłacić zadłużenie, skoro nie mam stałego źródła dochodu? 500+ i zasiłek rodzinny posłużą przecież jako pieniądze na życie, dlatego nie warto tych wpływów wliczać do zdolności kredytowej! Postaraj się, aby znaleźć inne wyjście z sytuacji niż zapożyczanie się w pozabankowych firmach pożyczkowych.

 2. Dzień dobry. Chciałbym pożyczkę, ale nie mam stałej pracy tylko dorywczą, mam też długi jestem w BIK-u, ale na razie nie mam komornika. Szukam już wszędzie, a potrzebuje pieniędzy na już. To tylko, a może wszystko 1.000zl. Czy jest jakaś firma pożyczkowa prywatna która mi udzieli takiej pożyczki? Proszę jeśli to możliwe o pomoc, z góry dziękuję.

  1. Janina Gołębiecka

   Negatywny BIK i brak stałego zatrudnienia skreśla Cię w ogromnej większość firm pożyczkowych z możliwości zaciągnięcia pożyczki. Jedyną szansą na zaciągnięcie pożyczki jest skorzystanie z prywatnych pożyczek, ale musisz być świadomy, że zaciąganie takich pożyczek obarczone jest dużym ryzykiem i wysokim RRSO pożyczki. A więc taka pożyczka od prywatnej osoby lub firmy pożyczkowej nie będzie tania. Często korzystając z takich pożyczek, dłużnicy popadają w jeszcze większe kłopoty finansowe, dlatego zanim skorzystasz z takiej pożyczki dla bezrobotnych i ze złym BIK-iem, przemyśl to kilkukrotnie, czy warto pakować się w takie układy.

 3. Zgadzam się z tym co Pani pisze, zapożyczanie się w prywatnych firmach pożyczkowych może skończyć się źle i lepiej znaleźć inny sposób na pożyczenie pieniędzy, np. pożyczka od rodziny? od przyjaciela? Te wszystkie pożyczki dla zadłużonych oraz bezrobotnych są tak drogie, że naprawdę nie opłaca się ich brać.

  Jeśli “ściga Cię komornik” i szukasz mimo to kolejnej okazji do wzięcia pożyczki, to wiedz już teraz, że pożyczka ta nie będzie tania, wręcz przeciwnie, będzie mega droga!

 4. Witam, mam do spłaty chwilówki na łączną kwotę 34 614,40 zł. Są to:

  Extraportfel – 7675.18
  Lendon – 6410.98
  Filarum – 6410
  Kuki – 5081.90
  Vivus – 3998.60
  NetCredit – 3187.74
  Szybka gotówka – 1850

  Pracuję na czarno i od marca do listopada zarabiam średnio 4 500 zł/m-c. W pozostałe miesiące średnio 1500 zł./m-c. Mieszkam z rodzicami, wydaję ok 500-600 zł na utrzymanie oraz 1000 zł jako pomoc dla studiującej dziewczyny.

  Od lat spłacam te chwilówki i nadal nie widzę końca. Żaden bank nie chce udzielić mi kredytu, dlatego zastanawiam się nad pożyczką prywatną. Najprawdopodobniej od osoby z ogłoszenia, ponieważ nie mam nikogo z rodziny z tak zasobnym portfelem.

  Nie wiem czy to dobre wyjście, obawiam się oszustwa i wpadnięcia w jeszcze większe problemy. Proszę o radę i ewentualnie pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Janina Gołębiecka

   Prywatne pożyczki, to nie jest właściwy produkt z którego warto korzystać, ponieważ często dochodzi tam do wyłudzeń czy ukrywania niektórych zapisów umowy pożyczkowej, poza tym RRSO prywatnej pożyczki jest zawsze dość duże, za duże aby się na nią decydować. Więc odradzam Ci korzystanie z prywatnych pożyczek pozabankowych.

  2. Witam panie Mateuszu mam taki sam problem jak pan czy udało się panu coś załatwić z prywatną pożyczka bardzo proszę o odpowiedź na mojego maila anetaczerniak2@o2.pl pozdrawiam

 5. Witam. Zrobiłam wielki błąd. Nabrałam chwilówek z którymi nie radzę sobie ze spłatą. Chciałabym mieć jedną wygodną ratę a nie kilka i spłacić wszystko. Podejrzewam ze jestem już w KRD itp. Czy są firmy, które pomimo to pomagają dostać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i pomoc?

 6. Potrzebuje gotówki, jestem w ciąży i potrzebne są pieniążki na wyprawkę do szpitala i wyprawkę dla dzieci do szkoły…

 7. Poszukuję firmy która pomaga wyjść z długów ewentualne zawrzeć porozumienie. Od jakiegoś czasu mamy problem z długami, banki odmawiają pożyczki przez zły BIK i KRD, sytuacja się pogrąża a ja nie wiem co mamy zrobić… straszą nas windykatorem, chciałabym mieć jedną ratę i jeden kredyt, a nie 1500. Pracujemy po 12 godzin, a i to nie starcza na spłatę zadłużenia. Proszę o poradę, no nie wiem co mam robić…

 8. Mąż ma kilka kredytów i nie dajemy rady spłacać co miesiąc rat i są pojedyncze zadłużenia. Czy może pan coś nam poradzić po prostu szukamy pomocy. Bo żeby komornik nie zajął poborów. A po prostu koleżanka mu udzielała kredytów też w parabankach. A ja się też boje ze ktoś mi zajmie moje konto bankowe. Ale tam tylko jest przelewane 500 plus. Proszę o pomoc. Czekam na odpowiedź.

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli nie będziecie terminowo spłacać kredytów, to firmy pożyczkowe i banki rozwiążą z Wami umowy kredytowe i zażądają spłaty całej pozostałej do spłaty kwoty w ciągu 30 dni. Jeśli nie spłacicie tego, to wierzyciele powierzą egzekwowanie tych pieniędzy do firm windykacyjnych a jeśli Ci nie dadzą rady tych środków od Was wyegzekwować, to sprawa trafi do sądu, a później do komornika. Co do Twojego konta bankowego, to środki tam wpływające w postaci świadczenia 500+ są wolne od zajęcia komorniczego i całkowicie nie podlegają egzekucji, więc komornik 500+ Ci nie zajmie.

 9. Bartłomiej

  Witam. Potrzebuję kredytu ale niestety żaden bank nie chce mi go udzielić, gdyż 3 lata temu brałem kredyt 3000 tys zł po jakimś czasie straciłem pracę i w pewnym momencie raty kredytu nie były regularnie płacone, wtedy bank rozwiązał ze mną umowę kredytową bez mojej zgody i dostałem komornika, ale komornik mi umorzył postępowanie egzekucyjne. Ale niestety jestem w BIK-u i nikt nie chce mi dać kredytu.

  1. Janina Gołębiecka

   Komornik umorzył egzekucję komorniczą, ponieważ nie widział szansy na ściągnięcie z Ciebie jakichkolwiek pieniędzy, umorzenie egzekucji nie oznacza jednak, że dług który posiadasz został całkowicie, pamiętaj, że Twój wierzyciel może w dowolnym momencie złożyć do komornika wniosek o ponowną egzekucję komorniczą. To że jesteś w BIK-u to pewne i Twoja historia kredytowa nie wygląda pewnie zbyt dobrze, dlatego wszystkie firmy pożyczkowe odrzucają Twoje wnioski o pożyczkę. Żeby znaleźć pożyczkę dla siebie, musisz ich szukać pod hasłami: pożyczki z komornikiem bez baz, pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem, pożyczki bez sprawdzania baz dłużników itd. Przestrzegam Cię przed korzystaniem z takich ofert, bo często są to dość drogie pożyczki i nie zawsze opłaca je się w ogóle zaciągać, musisz wiedzieć co robisz. Zapożyczania się mając komornika i wpisy w bazach to spacer po cienkim lodzie mój drogi. Wszystkiego dobrego!

 10. Małgorzata

  Jutro muszę dodać pożyczone pieniądze inaczej zginę. Pożyczyłam od znajomego znajomych. Ogólnie to tonę w długach. Mam dziewięcioletnią córkę i nie wiem jak jej spojrzeć w oczy. Co jeszcze mam napisać, ile jeszcze tych znaków. Chcę pożyczkę w wysokości 1500 złotych no tak ciągle mało znaków. Chcę pożyczkę w wysokości 1500 złotych.

 11. Rozwalają mnie na łopatki pytania typu: kto udzieli pożyczki zadłużonym? czy tak ciężko zrozumieć, że skoro w banku zadłużona osoba nie ma co szukać, to jedyną opcją jest dla niej parabank? firma pożyczkowa z której korzystanie jest na pewno droższe niż pożyczka w banku, ale dłużnik nie ma innej opcji? w zależności od naszej sytuacji, otrzymamy pożyczkę z większym lub mniejszym RRSO. Mją zabezpieczenie w postaci nieruchomości czy samochodu, to RRSO pożyczki będzie mniejsze, bo firma pożyczkowa ma wtedy gwarancję, że jak nie spłacimy pożyczki, to będą nam mogli zająć zastaw. Im lepsze zarobki, czyli lepsza zdolność kredytowa tym pożyczka będzie tańsza, jeśli ma się czysty BIK i KRD, to pożyczka będzie jeszcze tańsza itd.

  1. Janina Gołębiecka

   Podpisuję się pod tym. Posiadanie długów nie skreśla dłużnika z możliwości otrzymania pożyczki, owszem, ta pożyczka w zależność od indywidualnej sytuacji życiowej i materialnej dłużnika będzie albo tańsza, albo droższa. Dzięki za komentarz Iza.

 12. Witam, czy istnieje coś takiego jak prywatny inwestor, osoba, biznesmen, który jest w stanie udzielić pożyczki na około 100 000zł? Jak się skontaktować z takim człowiekiem, gdzie go szukać?

 13. mam chwilowy problem, mam kilka chwilówek i chce to spłacić, lecz w tym miesiącu zaistniał problem i nie stać mnie na to, a nie chce zrobić długów, czy jest możliwość pożyczki konsolidacyjnej? zaznaczam, że jestem osobą bezrobotną, bardzo potrzebuję kwoty, którą spłacę moje zadłużenie.

 14. Dzień dobry. Szukam pomocy finansowej. Jestem w bazach i mam komornika, który zablokował mi konto bankowe. Szukam firmy, która by mi pomogła spłacić komornika. Pracuje na umowę zlecenia w ochronie. Ostatnią pensję komornik zabrał mi całą. Jestem w bardzo trudniej sytuacji finansowej. Nie posiadam żadnego majątku ani samochodu i również nie mam gwaranta. Czy jest nadzieja i szansa na pomoc? Pozdrawiam

Comments are closed.