Nadpłata rachunku za prąd, którą zajął komornik ?!? ale jak…

Witam. Chodzi o nadpłacony rachunek za prąd Tauron. Miałam nadpłatę w Tauronie za prąd 70 zł. Gdy pojechałam do Taurona, to tam dowiedziałam się, że komornik zabrał tę nadpłatę. Pani, która mnie obsługiwała nie była w stanie powiedzieć nazwiska komornika. Jednym słowem ona nie wie.

Od kiedy i czy jest takie prawo, że jak zapłacę za prąd, więcej niż jest na rachunku, to za każdym razem nadpłata rachunku będzie zabrana przez komornika? Rozumiem konto bankowe, zwrot podatku z US, ale za prąd?


Nadpłacony rachunek za prąd Tauron

Zaskoczyłaś mnie bardzo tą nowiną, że komornik zajął nadpłatę rachunku za prąd, nawet nie wiem, jak komornik dotarł do tych pieniędzy? to musiała być wyjątkowo przebiegła postać :-).

Jeśli firma energetyczna Tauron, posiadała na Twoim subkoncie nadpłatę rachunków w wysokości 70 zł, to gdy zjawił się komornik, firma ta nie miała prawa postąpić inaczej, jak przelać tę nadpłatę rachunku za prąd, na konto komornika.

Ponieważ Tauron, wystąpił w roli dłużnika zajętej wierzytelności <– o tym kto to jest i jaka jest definicja takiego określenia, pisałam we wskazanym podlinkowanym artykule.

Niestety nic nie można w tej sytuacji zrobić, oprócz zapobiegania w przelewaniu nadwyżki pieniędzy za prąd, a dokładnej właściwej kwoty za wykorzystane KWh (kilowatogodziny).

Zresztą, pomału chyba zaczyna spełniać się to, co kiedyś napisałam, że w dobie elektronizacji, gdzie wszystko będzie odbywać się elektronicznie, komornicy zyskają nowe pole do manewru, bo wykorzystując uprawnienia, które nadaje im prawo, będą oni mogli “zaglądać” dosłownie wszędzie… i zajmować każdą znalezioną w elektronicznym świecie złotówkę…

Zajmowanie przez komornika nadpłaty rachunku za prąd, to dopiero początek możliwości naszych polskich komorników w elektronicznym świecie, będzie tego więcej, bo skoro komornik jest w stanie zająć nadpłatę z rachunku za prąd, to i nadpłata za każdy inny rodzaj rachunku, będzie narażona na zajęcie komornicze.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze