Witam. Miałam nadpłatę w Tauronie za prąd 70 zł. Gdy pojechałam do Taurona, to tam dowiedziałam się, że komornik zabrał tą nadpłatę. Pani która mnie obsługiwała nie była w stanie powiedzieć nazwiska komornika. Jednym słowem ona nie wie. Od kiedy i czy jest takie prawo, że jak zapłacę za prąd więcej niż jest na rachunku, to za każdym razem nadpłata rachunku będzie zabrana przez komornika? Rozumiem konto bankowe, zwrot podatku z US, ale za prąd?


Zaskoczyłaś mnie bardzo tą nowiną, że komornik zajął nadpłatę rachunku za prąd, nawet nie wiem, jak komornik dotarł do tych pieniędzy? to musiała być wyjątkowo przebiegła postać :-).

Jeśli firma energetyczna Tauron, posiadała na Twoim subkoncie nadpłatę rachunków w wysokości 70 zł, to gdy zjawił się komornik, firma ta nie miała prawa postąpić inaczej, jak przelać tą nadpłatę rachunku za prąd, na konto komornika.

Ponieważ Tauron, wystąpił w roli dłużnika zajętej wierzytelności <– o tym kto to jest i jaka jest definicja takiego określenia, pisałam we wskazanym podlinkowanym artykule.

Niestety nic nie można w tej sytuacji zrobić, oprócz zapobiegania w przelewaniu nadwyżki pieniędzy za prąd, a dokładnej właściwej kwoty za wykorzystane KWh (kilowatogodziny).

Zresztą, pomału chyba zaczyna spełniać się to co kiedyś napisałam, że w dobie elektronizacji, gdzie wszystko będzie odbywać się elektronicznie, komornicy zyskają nowe pole do manewru, bo wykorzystując uprawnienia, które nadaje im prawo, będą oni mogli „zaglądać” dosłownie wszędzie… i zajmować każdą znalezioną w elektronicznym świecie złotówkę…

Zajmowanie przez komornika nadpłaty rachunku za prąd, to dopiero początek możliwości naszych polskich komorników w elektronicznym świecie, będzie tego więcej, bo skoro komornik jest w stanie zająć nadpłatę z rachunku za prąd, to i nadpłata za każdy inny rodzaj rachunku, będzie narażona na zajęcie komornicze.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: