Komornik przez pomyłkę zajął konto bankowe – co mam robić? pomocy!

Bardzo proszę o pomoc, komornik przez pomyłkę zajął konto bankowe, nie mogłam wczoraj zapłacić w sklepie żadną kartą płatniczą, gotówki nie noszę dużo, po telefonie do banku okazało się, że to jakiś komornik zajął pieniądze na moim koncie bankowym, tylko że ja nie posiadam żadnych długów!

Nie mam kredytów ani pożyczek czy chwilówek, wychodzi na to, że komornik omyłkowo zajął środki na moim koncie bankowym, co teraz? jak odzyskać swoje pieniądze?


Sytuacja zadziwiająca i nigdy nie spotkałam się z tym, że komornik przez pomyłkę zajął czyjeś konto bankowe, ale oczywiście nie wykluczam, że do tego właśnie doszło…

Omyłkowe zajęcie konta bankowego przez komornika nie może mieć miejsca w teorii, w praktyce to może wyglądać nieco inaczej i jeśli tak właśnie się stało, to domyślam się, że masz dość popularne imię i nazwisko?

Co robić w takiej sytuacji?

Pierwszym krokiem, powinno być skontaktowanie się z bankiem (najlepiej osobiście) i prośba o informację, na czyje polecenie, bank przelał pieniądze z naszego konta bankowego na konto komornika.

Kolejną informację, jaką należy za wszelką cenę wydobyć od pracownika banku, (może nie być łatwo), to nazwa wierzyciela, który zlecił komornikowi zajęcie naszego konta bankowego, ponieważ jak wiadomo, komornik zawsze działa na polecenie wierzyciela.

Mając informację, kto jest komornikiem i kto wierzycielem, mamy do wyboru dwie ścieżki rozwiązania, albo udać się do komornika, aby wyjaśnił sprawę, albo skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem i wyjaśnić sprawę „u źródła” problemu.

Jeśli wybierzecie kontakt najpierw z komornikiem, to może minąć trochę czasu, zanim komornik odwiedzi wierzyciela i wyjaśni z nim sprawę omyłkowego zajęcia konta bankowego.

Dlatego rekomenduję kontakt od razu z wierzycielem. Jeśli rzeczywiście nie masz u niego długu, to wierzyciel poleci komornikowi zakończenie egzekucji na Twoim koncie bankowym, a pieniądze, które zostały zajęte przez komornika, wrócą szybko na swoje miejsce.

Całe odkręcanie omyłkowego zajęcia konta bankowego przez komornika, może trwać około jednego tygodnia, więc uzbrój się w cierpliwość.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że taka sytuacja może spotkać każdego z nas, szczególnie jeśli posiadamy popularne imię i nazwisko. Oczywiście winę ponosi w tej sytuacji wierzyciel, który przekazał komornikowi błędne dane dłużnika.

Jedyne dane dłużnika, jakie komornik otrzymuje od wierzyciela, na podstawie których komornik będzie poszukiwał przez system OGNIVO rachunków bankowych dłużnika, to:

  • Imię
  • Nazwisko
  • i PESEL

Po namierzeniu przez komornika banku, w którym dłużnik ma konto lub konta bankowe, komornik przekazuje wspomniane dane dłużnika elektronicznie do banku. Bank wtedy dokonuje zablokowania rachunków bankowych i pieniądze wędrują do komornika.

A kto przepraszam bardzo, weryfikuje dane dłużnika, które wierzyciel przesłał komornikowi? prawdopodobnie nikt?!

Mam jednak nadzieję, że nie staniecie się nigdy ofiarami pomyłki komornika i wierzyciela, bo wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której przekonani o tym, że mamy na koncie bankowym pewną kwotę, i gdy zamierzamy coś kupić, okazuje się, że pieniędzy wcale tam nie ma?! koniec świata prawda?

Skarga na czynności komornika

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Artykuły wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

1 komentarz w “Komornik przez pomyłkę zajął konto bankowe – co mam robić? pomocy!”
  1. Szymon Fidorczyk

    Cenne informacje, zwłaszcza dla kogoś, kto zmaga się z bardzo podobnym problemem… Zawsze znajduje się jakieś rozwiązanie i właśnie to jest istotne :)

Comments are closed.