Pożyczka dla bezrobotnych – na co UWAŻAĆ i jakie WARUNKI trzeba spełnić

Witam, kto udzieli pożyczki zadłużonym? sytuacja życiowa skłoniła mnie do poszukiwania pożyczki dla bezrobotnych, miesiąc temu straciłem pracę, którą miałem tu na miejscu. Dodam, że mieszkam w bardzo małej miejscowości i teraz będę potrzebował samochód na dojazdy pracy, muszę się gdzieś przecież zatrudnić…

Problem w tym, że ciężko dostać pożyczkę jak się nie jest zatrudnionym. Czy mogłaby mnie Pani pokierować, w jakiej firmie pożyczkowej warto starać się o pożyczkę, nie mając żadnych dochodów? jest jakaś pożyczka dla bezrobotnych?

Jedyne co mam obecnie, to zasiłek dla bezrobotnych (kuroniówka), oraz 500+ na dwoje dzieci. Żona też nie pracuje, bo opiekuje się dziećmi. Wiem, że istnieją pożyczki prywatne dla bezrobotnych, widziałem na OLX i Gumtree jak się ogłaszają, ale nie jestem pewien czy taka prywatna pożyczka to dobre rozwiązanie?

Potrzebuję pożyczki na samochód, tak około 7-10 tys. zł. Im szybciej kupię auto, tym szybciej pójdę do pracy, proszę o pomoc i wskazówki w doborze pożyczki.


Pożyczka dla bezrobotnych

Życie doświadcza nas na różne sposoby, dlatego zawsze powtarzam, aby mieć jakąś „poduszkę finansową”, czyli odłożone pieniądze na czarną godzinę, gdybyś wcześniej o tym pomyślał, dziś problemu z zakupem auta byś nie miał prawda?

Utrata pracy (płynności finansowej), to jeden z najczęstszych powodów popadnięcia w długi, nie zawsze da się przewidzieć takie sytuacje, dlatego tak bardzo są one bolesne dla naszych domowych finansów, utrata pracy wywala nasz świat do góry nogami…

Skoro twierdzisz, że zakup samochodu jest Ci niezbędny, by dostać nową pracę, to tak rzeczywiście musi być. Małe miejscowości mają to do siebie, że liczba miejsc pracy w okolicznych zakładach jest mocno ograniczona i rzeczywiście często trzeba za pracą podróżować do większych miast.

O kredycie samochodowym na pewno nie masz co myśleć, bo nie masz żadnych dochodów, w grę nie wchodzą też żadne pożyczki i kredyty bankowe, bo tu z kolei nie masz praktycznie żadnej zdolności kredytowej.

Jedynym rozwiązaniem w Twoim przypadku okazują się dwie opcje:

 1. Pożyczka dla bezrobotnych.
 2. Pożyczka prywatna dla bezrobotnych.

Ja również przeglądam czasem portale ogłoszeniowe, o których piszesz i też napotykam się na te ogłoszenia, oto przykład:

pożyczki-dla-bezrobotnyc-olx

Jednak przed takimi ofertami jednak bym Cię ostrzegała, bo oprocentowanie tych pożyczek jest ogromne i nie warto się na nie decydować, poza tym, nigdy nie mamy pewności z kim tak naprawdę mamy do czynienia, z jaką osobą…

Oczywiście nie twierdzę, że każda z tych firm nie jest godna zaufania, po prostu “dmucham na zimne” i takie ogłoszenia odpuszczam z automatu.

Może skupmy się jedynie na znanych firmach pożyczkowych? i tutaj na pewno w Twoją sytuację życiową i finansową najlepiej wpisują się pożyczki długoterminowe dla bezrobotnych –  dlaczego?

Bo kwota, jaką chcesz pożyczyć, nie jest mała, a wpływy, jakie obecnie posiadasz, są niewielkie. Dlatego potrzebujesz niskiej raty, co wiąże się z długim terminem kredytowania, a więc wiemy już, że szukamy pożyczki długoterminowej dla osób bezrobotnych.

Pożyczka dla bezrobotnych – wymagania

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek dla bezrobotnych, nie są bardzo wybredne i często do otrzymania pożyczki wystarczy, że spełnimy poniższe warunki:

 • Ukończone 21 lat
 • Ważny dowód osobisty
 • Stały adres zameldowania.

Ponadto, wcześniej pisałeś, że otrzymujecie 500+ oraz zasiłek dla bezrobotnych. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, bo tzw. kuroniówka i świadczenie 500+ firmy pożyczkowe wliczają do zdolności kredytowej. A więc w tym momencie Twoje szanse na uzyskanie pożyczki dla bezrobotnego zwiększają się dość znacznie!

Plusem korzystania z ofert firm pożyczkowych jest to, że akceptują one różne źródła a dochodu, a więc między innymi:

 1. Umowy o dzieło
 2. Umowy zlecenie
 3. Zasiłki socjalne
 4. Przyznane alimenty
 5. Dochody z pracy dorywczej
 6. Dochody pochodzące z innej opodatkowanej działalności.

Pożyczka pod zastaw dla bezrobotnego

Jest jeszcze możliwość zaciągnięcia pożyczki dla bezrobotnych na zasadzie zastawu. W ten sposób firma pożyczkowa zabezpiecza się na wypadek niespłacenia przez bezrobotnego wypłaconego zobowiązania. Jako zastaw służyć mogą ruchomości i nieruchomości.

Pożyczka za poręczeniem

To kolejny przykład na to, jak sprytne, przebiegłe, a zarazem zapobiegawcze stały się firmy pożyczkowe w Polsce. Jeśli Ty, jako osoba bezrobotna nie jesteś w stanie w żaden sposób spełnić wymagań danej firmy pożyczkowej, to możesz zdecydować się na pożyczkę z poręczeniem.

Tylko wtedy musiałbyś znaleźć poręczyciela, który zaświadczy i poręczy, że jeśli Ty nie spłacisz pożyczki, to obowiązek ten przejmie poręczający pożyczkę.

Pożyczka dla bezrobotnego – ryzyko?!

Pamiętaj, że nie mając jeszcze pracy, decydujesz się na wzięcie pożyczki. Wiedz, że jest to dość ryzykowny ruch, ale skoro zakup auta to jedyna droga do znalezienia nowej pracy – to chyba nie masz innego wyjścia.

Pożyczki dla bezrobotnych to produkt dla osób, które nie mają szansy na otrzymanie kredytu bankowego. Bank nawet nie chciałby z Tobą rozmawiać, jeśli wiedziałby, że nie jesteś zatrudniony. Piszę o tym, aby uzmysłowić Ci, że zaciąganie pożyczki nie mając stałego źródła dochodu (nie wliczam tu kuroniówki i 500+) – to bardzo ryzykowne posunięcie.

Zanim więc podpiszesz umowę pożyczkową, to jeszcze przekalkuluj wszystko dokładnie i przeanalizuj, czy Wasz budżet domowy może sobie pozwolić na zaciągnięcie pożyczki.

Jaką firmę pożyczkową wybrać?

Ja zawsze byłam i jestem za tym, aby wybierać firmy znane na rynku, jak np.:

Szukając idealnej dla siebie pożyczki, zwróć przede wszystkim uwagę na maksymalny okres kredytowania, dobierz ratę tak, aby było Cię na nią stać! Do porównywania oprocentowania pożyczek, kieruj się wskaźnikiem RRSO. Wybierz mądrze i pożycz tylko taką kwotę, jaka jest Ci obecnie potrzebna!

Przy tym nie zapomnij, że pożyczki dla bezrobotnych niespłacane na czas, potrafią wygenerować duże odsetki (zwłaszcza przy większych kwotach), a za opóźnienie w spłacie raty otrzymasz monit, za który firma pożyczkowa też sobie policzy parę złotych. Dlatego tak ważne będzie spłacanie rat pożyczki na czas, pamiętaj o tym! Wszystkie dobrego i szybkiego znalezienia pracy Ci życzę!

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

4 komentarzy w “Pożyczka dla bezrobotnych – na co UWAŻAĆ i jakie WARUNKI trzeba spełnić”
 1. Czy jak jest osoba bezrobotna, to może dostać kredyt? bo potrzebuje pieniędzy a nie ma skąd pożyczyć i ma długi w banku? płaciła by to wszystko, jak by znalazła pracę… oddała by wszystko. Proszę o poradę, nie wiem co mam robić potrzebuje bardzo pieniędzy jak najszybciej…

  1. Janina Gołębiecka

   Uzyskanie pożyczki przez osobę bezrobotną jest możliwe, jednak jest to stąpanie po cienkim lodzie Ewelina.

 2. Pożyczki przez Vivus można brać na podstawie dowodu tylko, nie sprawdzają żadnych zdolności kredytowych ani nic takiego.

 3. Jestem osoba bezrobotna, zarejestrowana w urzędzie pracy. Dorywczo sprzątam domy jak trzeba, ale to jak ktoś zadzwoni, rzadkość. Mam złą historię kredytową i też komornika. Po prostu brałam coś dla kogoś, ale nie zostało to spłacone.. a teraz ja gdy potrzebuje wziąć pożyczkę, nie mogę nic wziąć. Bardzo chce spłacić długi i nie wiem co zrobić. Proszę o jakąś radę? Załamana jestem…

Comments are closed.