Bocian Pożyczki – OPINIE – oprocentowanie RRSO – jakie dokumenty

Bocian Pożyczki to jedna z firm pozabankowych. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek na kwotę od 600 do 10.000 złotych. W ofercie Bocian Pożyczki znajdują się pożyczki dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Firma pożyczkowa wyróżnia się długimi okresami kredytowania, które wynoszą 35, 44, 52 lub nawet 62 tygodnie.

Bocian Pożyczki – HISTORIA

Bocian Pożyczki jest częścią firmy EVEREST FINANSE S.A., która działa na rynku od 2000 roku i świadczy usługi finansowe. Firma specjalizuje się w pożyczkach z obsługą domową.

Oferuje pożyczki na jasnych warunkach oraz z długimi terminami spłaty. Firma pożyczkowa Bocian Pożyczki, swoją ekspansję rozpoczęła od polski zachodniej.

Obecnie znajduje się w każdym województwie i każdym największym mieście w Polsce oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników w całej Polsce.

bocian-pożyczki-oddziały

Firma pożyczkowa wpisana jest do rejestru instytucji pożyczkowych, który prowadzony jest przez KNF.

Co więcej, przedsiębiorstwo swoje usługi świadczy na podstawie Zasad Dobrych Praktyk (KPF). Firma pożyczkowa Bocian Pożyczki została również wyróżniona Certyfikatem Audytu Etycznego w latach 2016 i 2015.

zasady-dobrych-praktyk-KPF

Dzięki postawieniu na najwyższą jakość obsługi klientów firmie udało się zdobyć liczne wyróżnienia. Należy do nich między innymi Laur Konsumenta 2015/2016 oraz wyróżnienie „Jakość, Zaufanie, Renoma – Dobra Marka”.

Wyróżnienia te świadczą o profesjonalnym podejściu do klientów i oferowaniu im pożyczek na jasnych i przejrzystych warunkach.

Czyli w tej akurat kwestii, ta firma pożyczkowa wg mnie ma jasne i czytelne warunki zaciągania i spłaty pożyczek. Bardzo sobie to cenię, bo jest na rynku dość dużo firm, które próbują ukryć pewne opłaty przed przyszłym pożyczkobiorcą. Co jest bardzo nie fair

Pożyczki dla nowych klientów od Bocian Pożyczki

bocian-pozyczki

Bocian Pożyczki stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta. Dlatego też każda osoba może liczyć na najkorzystniejsze warunki pożyczki. W przypadku nowych klientów Bocian proponuje okres kredytowania wynoszący 35 tygodni.

Dzięki temu każdą kwotę można rozbić na bardzo korzystne raty. Sama pożyczka jest spłacana w systemie tygodniowym. Dokładny dzień oraz godzina, w której pracownik firmy odbierze ratę pożyczki, jest ustalana z doradcą klienta.

Ustalana jest z nim również sama kwota pożyczki, która będzie optymalna dla klienta. Będzie poprawiała jego sytuację finansową, a jednocześnie nie będzie stanowiła zbytniego obciążenia dla domowego budżetu.

Dla pożyczkobiorców, którzy preferują bezpośredni kontakt z pożyczkodawcą, oferta Bocian Pożyczki jest świetnym wyborem, albowiem ta firma pożyczkowa, działa na niemal identycznej zasadzie co Provident.

Możliwość złożenia wniosku o pożyczkę online?

W przypadku osób, które biorą kolejną pożyczkę, możliwe jest złożenie wniosku online, co znacznie podnosi komfort korzystania z oferty firmy. Przy czym jednak spłata oraz otrzymanie środków finansowych, nadal odbywa się podczas bezpośredniego kontaktu z doradcą z firmy.

Bocian Pożyczki – wymagania

Bocian Pożyczki jako firma specjalizująca się w pożyczkach pozabankowych, nie posiada bardzo wygórowanych wymagań względem pożyczkobiorców. Dzięki temu otrzymanie pożyczki jest stosunkowo proste. Warunki, które należy spełnić to:

 • Bycie osobą pełnoletnią (pożyczki udzielane są dla osób do 75 roku życia)
 • Mieć nadany numer PESEL
 • Mieć stałe miejsce zamieszkania, co zwiększa szanse na otrzymanie pożyczki
 • Posiadać stałe źródło dochodu (pensja, renta lub emerytura)

Osoby wpisane w BIK jako dłużnicy oraz z negatywną historią kredytową, również mogą otrzymać pożyczkę, jeżeli tylko ich sytuacja finansowa w momencie składania wniosku o pożyczkę, pozwala na dodatkowe zobowiązanie, czyli najbardziej liczy się tutaj zdolność kredytowa!

Oferta firmy pożyczkowej Bocian Pożyczki jest zatem naprawdę szeroka i większość osób może otrzymać tu finansową pomoc. Minimum wymaganych formalności znacznie ułatwia cały proces pożyczkowy i sprawia, że łatwiej otrzymać zobowiązanie.

Oferta pożyczkowa dla firm

bocian-pozyczki-dla-firm

W ofercie Bocian Pożyczki można również znaleźć ofertę na pożyczki kierowane do przedsiębiorców. Wszystkie warunki takie jak: kwota pożyczki oraz okres spłaty, ustalane są podczas rozmowy z doradcą. Do rozmowy należy przygotować takie dokumenty jak:

 • Kopia wpisu do CEIDG
 • 3 ostatnie odcinki z ZUS-u
 • PIT za ubiegły rok
 • Kopia dowodu osobistego bądź innego dokumentu potwierdzającego tożsamość

W przypadku przedsiębiorców starających się o pożyczkę również nie jest wymaganych wiele dokumentów, aby doradca mógł zaproponować korzystną ofertę pożyczkową.

Oferta pożyczkowa dla rolników

Ostatnim produktem pożyczkowym dostępnym w firmie Bocian Pożyczki, jest pożyczka kierowana do rolników. Nie muszą oni posiadać stałego zatrudnienia na etacie ani renty czy emerytury.

Wystarczy jedynie zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach oraz akt własności ziemi. Do tego konieczne jest również posiadanie 3 ostatnich odcinków z KRUS-u oraz kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Podobnie zatem jak w przypadku pożyczki dla przedsiębiorców, nie jest konieczne posiadanie wielu dokumentów, aby otrzymać pożyczkę.

Indywidualne podejście do klienta

Jedną z największych zalet firmy pożyczkowej Bocian Pożyczki, jest indywidualne podejście do każdego klienta. Doradca za każdym razem, dla każdego kto znajduje się w finansowej potrzebie, przygotowuje indywidualną ofertę, która pozwala na wzięcie optymalnej kwoty pożyczki.

Doradca przede wszystkim skupia się na kwestiach związanych ze spłatą zobowiązania i tym, aby rata nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla budżetu domowego.

Tym samym, firma Bocian Pożyczki dba o to, aby żaden z klientów nie wpadł w spiralę zadłużenia, bo nie jest dobre ani dla samego pożyczkobiorcy, ani dla firmy pożyczkowej… Możliwe jest również spłacenie pożyczki wcześniej.

Firma Bocian Pożyczki stara się przede wszystkim iść na rękę swoim klientom, przez co można na korzystaniu z usług tej firmy, czasem naprawdę wiele zyskać i wziąć pożyczkę na najlepszych możliwych warunkach, bez narażania się na popadnięcie w długi.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki?

Proces wzięcia pożyczki w tej firmie pożyczkowej, można zrealizować na kilka sposobów. Przedstawiamy poniżej całą drogę do otrzymania środków finansowych:

bocian-pożyczki-kontakt

 1. Kontaktujemy się z doradcą Bocian Pożyczki:
  1. Poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 600 100 100
  2. Wysyłając SMS na numer 7057 o treści „KONTAKT”
  3. Wypełniając formularz na stronie firmy
 2. Dostajemy telefon od konsultanta
 3. Umawiamy się na dogodny termin spotkania
 4. Podczas wizyty sprawdzane są wszystkie dokumenty, ustalana jest kwota pożyczki, oraz wypłacane są środki.

Podsumowując:

jak-wziąć-pożyczkę-bocian-pożyczki

Cały proces jest w pełni zorientowany na klienta, a firma Bocian Pożyczki stara się w pełni odpowiedzieć na potrzeby wszystkich osób zainteresowanych pożyczką.

Dodatkowe usługi z oferty Bocian Pożyczki

Bocian Pożyczki oferuje również dodatkowe produkty poza pożyczkami. Należą do nich:

 • Pomoc Medyczna oferowana przez GENERALI Życie TU SA.
 • oraz pakiet Prawnik oferowany przez AVAILO sp. z o.o.

bocian-pożyczki-opieka-medyczna-prawnik

Obydwa produkty, są dobrowolne dla klientów Bocian Pożyczki i związane są z dodatkowymi opłatami.

Klienci mają również możliwość otrzymania karty przedpłaconej VISA mBank.

karty-przedpłacone-visa-mbank

Osoby, które zdecydują się na ten produkt, otrzymają pieniądze właśnie na swoje konto powiązane z tą kartą. Następnie będą mogły wypłacić środki w bankomacie bądź zdecydować się na zakupy przy pomocy tejże karty.

Firma pożyczkowa Bocian oferuje dla osób korzystających z karty, zniżki u blisko 3000 partnerów.

Brak możliwości spłaty w terminie

Jeżeli pożyczkobiorca Bocian Pożyczki nie jest w stanie spłacić raty w terminie, powinien skontaktować się ze swoim doradcą, który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie sytuacji.

Rozwiązanie jest dostosowywane do każdego kredytobiorcy indywidualnie. Ma jednak na celu takie wyjście z sytuacji, które zagwarantuje firmie pożyczkowej spłatę całego zobowiązania.

Filozofia odpowiedzialnego pożyczania

Firma pożyczkowa Bocian Pożyczki, kieruje się także filozofią odpowiedzialnego pożyczania. Dlatego też, do każdego klienta wysyłany jest doradca, który wspólnie z nim ustali kwotę pożyczki i okres jej spłaty.

Takie podejście firmy powoduje, że klienci nie wpadają w spiralę zadłużeń i są w stanie spłacać wszystkie zobowiązania zaciągnięte w Bocian Pożyczki.

Jest to dość odmienne i rzadko spotykane podejście do klienta, bo większość z firm pożyczkowych, chętnie wcisnęłaby nam jeszcze co najmniej kilkaset złotych do zaciąganej pożyczki.

Nawet stojąc przy okienku w banku, sama słyszałam jak pracownica dokonująca wypłaty emerytury jednej starszej Pani, podpytywała czy czasem ta by nie potrzebowała dodatkowych środków, bo właśnie jest promocja: brak opłat za udzielenie pierwszej pożyczki?!

Dokładne czytanie warunków umowy

Jeżeli zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki, to należy przede wszystkim dokładnie zapoznać się ze wszystkim warunkami umowy pożyczkowej. Jeżeli coś jest niezrozumiałe, to należy od razu dopytać doradcy pożyczkowego.

Dzięki temu możliwe jest uniknięcie poważnych kłopotów finansowych. Czytając każdy paragraf umowy pożyczkowej, samo pożyczanie pieniędzy, może być naprawdę przyjemne i korzystne, a sama pożyczka nie będzie stanowiła bardzo dużego obciążenia dla budżetu domowego.

W przypadku okresowych problemów finansowych, przekładających się na niemożność spłaty raty w terminie, konieczne jest natomiast natychmiastowe skontaktowanie się z firmą pożyczkową, w celu wypracowania odpowiedniego wyjścia z sytuacji.

Całkowity brak kontaktu w razie problemów ze spłatą i nieodbieranie telefonów od pracownika firmy pożyczkowej, nie będzie dobrze odbierane i wtedy umowa pożyczkowa, może zostać wypowiedziana bardzo szybko. A tego przecież nie chce nikt, bo należy wtedy od razu spłacić całą pozostałą kwotę pożyczki wraz z odsetkami.

Bocian Pożyczki RRSO

Niestety dopiero po kontakcie z firmą pożyczkową dowiesz się, jakie dokładnie RRSO mogą Ci zaproponować. Fakt, że na stronie znajduje się informacja, iż RRSO wynosi 178%, jednak jest to tylko zdawkowa informacja mająca na celu spełnienie wymogów prawnych. Faktyczną ofertę tej firmy pożyczkowej poznasz dopiero po przedstawieniu im swoich dochodów i innych danych, o które będą prosić.

bocian-pozyczki-rrso
RRSO 178 procent Bocian Pożyczki

Podsumowanie

Zalety:

 • Możliwość rozłożenia pożyczki nawet na 52 tygodnie.
 • Natychmiastowe otrzymanie środków po podpisaniu umowy pożyczkowej.
 • Negatywna historia w BIK i BIG nie uniemożliwia otrzymania pożyczki.
 • Stała opieka doradcy, z którym można się kontaktować w razie problemów ze spłatą zobowiązania.
 • Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki za pomocą specjalnego panelu.

Wady:

 • Wysokie RRSO (zobacz: czym jest i jak obliczyć RRSO pożyczki).
 • Konieczność spłaty pierwszej raty już po 7 dniach od otrzymania środków.
 • Spłata pożyczki jedynie za pośrednictwem doradcy terenowego.
 • Proces wnioskowania o pożyczkę może trwać nawet kilka dni.

Czy warto brać pożyczki w Bocian pożyczki? wg mnie tak, jeśli jest już potrzeba zaciągnięcia pożyczki, to wybór tej firmy jest nie najgorszy. Trzeba zawsze pamiętać o tym, że każda złotówka musi być spłacona w ustalonym z góry terminie.

Każde dodatkowe obsunięcie się ze spłatą raty, będzie karane dodatkowymi odsetkami, które potrafią naprawdę wywindować koszt obsługi pożyczki mocno w górę.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

13 komentarzy w “Bocian Pożyczki – OPINIE – oprocentowanie RRSO – jakie dokumenty”
 1. Mam problem z doradcą z Bocian Pożyczki, bo zmieniłam pracę i teraz nie pasują mi godziny wizyt które były ustalane oczywiście z góry. Doradca z Bociana też się denerwuje bo ciągle ma pretensje, że nie jestem jedyną którą musi obsłużyć i nie ma czasu na dojeżdżanie do mnie kiedy tylko ja chcę. Rozumiem doradcę, ale on też musi zrozumieć mnie, stąd moje pytanie, czy mogę zmienić doradcę z Bociana albo czy mogę wpłacać raty na konto bankowe a nie ciągle spotykać się z doradcą/opiekunem terenowym Bociana? proszę o odpowiedź. Asia K.

 2. Ja bym chciał napisać jakie wady ma Bocian Pożyczki wg mnie, pierwsza i największa wg mnie wada, to to, że zaciągniętą pożyczkę trzeba spłacać w systemie tygodniowym, czyli jak weźmiemy np. 5.000 zł na 60 tygodni, to doradca odwiedzi nasz dom aż 60 razy, to jest wg mnie chore. “W umówiony dzień przyjeżdża pracownik i podpisuje z nami umowę. Jak wcześniej wspomnieliśmy, po podpisaniu stosownych dokumentów wypłaca nam pieniądze. W następnym tygodniu przedstawiciel przyjeżdża ponownie, po określoną w umowie pożyczkowej — ratę. My, musimy mieć co tydzień przygotowaną gotówkę na spłatę.” myślę że spłacanie co miesiąc pożyczonej kwoty byłoby bardziej na rękę i nie tak uciążliwe jak bycie w domu co tydzień o tej samej porze w tym samym dniu – to są męczarnie.

  Druga wada tej firmy pożyczkowej, to to, że długo czeka się na przyznanie pożyczki, w niektórych firmach pożyczkowych, składając wniosek o pożyczkę online, decyzję o udzieleniu pożyczki mamy niemal natychmiast.

  Trzecia wada to dodatkowe opłaty które trzeba ponieść przy obsłudze terenowej/domowej.

 3. Bocian Pożyczki to raczej oferta dla ludzi, którzy nie lubią technologii i którzy słabo poruszają się po internecie. Bo teraz z tego co widzę, to przy zaciąganiu pożyczki liczy się szybkość otrzymania gotówki, szybka decyzja pożyczkowa i minimum formalności. Nie jestem przekonana, czy Bocian Pożyczki jest w stanie sprostać tym trendom. No i jeszcze to odwiedzanie co tydzień przez doradcę Bociana. To nie dla mnie. Bo co jeśli mamy gości, czy rodzina się zjedzie, co im powiesz jak zobaczą Cię w drzwiach domu płacącą kasę jakiemuś typowi w ciemnych okularach? pomyślą, że płacisz jakieś haracze hehe. I gwarantuję, że spadnie na Ciebie wiadro pytań gdy wrócisz do gości :-] a kto to był, a skąd był, a co to za pieniądze płaciłaś itd.

 4. Bocian pobiera opłatę przygotowawczą i opłatę na ubezpieczenie na wypadek zgonu przy wypłacie pożyczki, więc jeśli aplikujesz o np. 1.000 zł pożyczki, to dostaniesz mniej. Warto też sprawdzić czym jest pożyczka równoległa bo ponoć przy niej podwójnie obciążają Cię kosztami pożyczki. Znalezione w sieci: “Ja podałam bociana do sądu i sprawę wygrałam. Wykazałam stosowany przez firmę mechanizm podwójnego naliczania kosztów przy tzw. pożyczkach równoległych.” Trzeba bardzo dobrze czytać umowę pożyczkową. Paragraf po paragrafie :-]

 5. Czy firma Bocian Pożyczki ma prawo zabrać mi coś z domu jeśli nie mam pieniędzy na całą ratę pożyczki? w tym tygodniu tak jakoś mi się te pieniądze nie pospinały, że braknie mi na spłatę co tygodniowej raty u Bociana.

 6. Nic takiego nie może mieć miejsca, wejść do domu może tylko komornik z nakazem zapłaty który wydał sąd. Firma windykacyjna nie ma żadnych uprawnień i jedynie co mogą, to prosić Cię o spłatę długu.

 7. Opinie na temat Bocian pożyczki są nie najgorsze, sprawdzałam na różnych forach i na blogach. Sama korzystałam z oferty Bociana ale była to tylko jedna pożyczka, wtedy była jakaś promocja na pierwszą darmową pożyczkę, no to skorzystałam. Oprocentowanie z tego co widzę też niezłe, ludzie często na forach pytają jakie dokumenty trzeba mieć by starać się o pożyczkę w Bocianie, polecam zajrzeć do działu “najczęściej zadawane pytania”, tam jest odpowiedź na temat dokumentów potrzebnych do wzięcia pożyczki, cytuję:

  Jakie dokumenty muszę dostarczyć?

  Wymagane dokumenty do złożenia wniosku to kserokopia dokumentu tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach – gdy posiadasz Umowę o pracę. Kserokopia decyzji przyznania renty bądź emerytury w przypadku świadczeń emerytalnych lub rentowych.

  Pozdrawiam

 8. Anita c.d.

  Bocian pożyczki warunki udzielenia:

  Aby otrzymać pożyczkę w BOCIAN POŻYCZKI należy spełnić następujące warunki – być osobą pełnoletnią (pożyczki udzielamy do 75 roku życia)- mieć nadany numer PESEL. Uzyskanie pożyczki jest łatwiejsze w przypadku posiadania stałego miejsca zamieszkania (tytuł własności lub umowa najmu lokalu) oraz stałego źródła dochodu (pensja, renta lub emerytura). Pożyczki oferujemy również rolnikom – sprawdź w zakładce Pożyczka domowa.

 9. Witam, czy w bocianie można zawiesić pożyczkę? wiem że na stronie piszą, że trzeba w pierwszej kolejności skontaktować się z doradcą klienta który obsługuje moją pożyczkę i zaproponuje mi jakieś rozwiązanie. Póki co nie mam zaległości w Bocianie, ale chyba wkrótce będę miała, więc moje pytanie jest jakby na przyszłość,czy w bocianie można zawiesić pożyczkę na miesiąc lub dwa? ktoś testował już taką sytuację?

 10. Miałem dwie pożyczki w bocianie i wszystko było tak jak miało być, nie było żadnych ukrytych opłat, dlatego moja opinia na temat bociana jest pozytywna, obie pożyczki spłaciłem w terminie, RRSO na przyzwoitym poziomie. Czy można zaciągnąć nie chwilówkę a kredyt w Bocian Pożyczki? coś mi się obiło o uszy…

 11. Witam wszystkich poszkodowanych i oszukanych przez firmę pożyczkową Bocian Pożyczki, proszę o kontakt e-mail justyna.brzeska@o2.pl – także zostałam oszukana i trzeba z tym walczyć.

 12. Witam, mam problem ze spłatą chwilówki w firmie Bocian Pożyczki, ponieważ nie mam z czego na chwilę obecną spłacać rat pożyczki, gdy ubiegałam się o pożyczkę firma bocian wiedziała, że utrzymuje się z prac dorywczych i ze świadczeń na dziecko.

  Na chwilę obecną już nie pracuje nawet dorywczo i utrzymuje się tylko ze świadczeń na dziecko, mam 2-letnią córeczkę i jestem samotną matką. Firma bocian grozi mi iż, gdy nie dokonam wpłat, pożyczka zostanie zgłoszona jako wyłudzenie, w tym przypadku chciałam się dowiedzieć czy mogę trafić do więzienia. Dokonałam tylko dwóch wpłat. Bardzo proszę o radę.

 13. Witam. Jakiś czas temu wzięłam pożyczkę pozabankową w firmie Bocian pożyczki, podpisywałam wtedy zgodę na zajęcie środków z opieki w razie braku spłat. Przez długi czas płaciłam raty pożyczki regularnie, niestety ostatnio mam problem ze spłatą i boję się, że ww. firma zabierze mi pieniądze na dzieci tj. 500 plus oraz zasiłek rodzinny. Czy mimo podpisanego oświadczenia można jakoś uniemożliwić im zajęcie środków z OPS?

Comments are closed.