PRACA za granicą a polski KOMORNIK? mam długi w Polsce • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

PRACA za granicą a polski KOMORNIK? mam długi w Polsce

Witam mam kilku komorników na głowie, mam w planach wyjechać na 3 miesiące do Holandii do pracy sezonowej, i moje pytanie brzmi: czy w ciągu tych 3 miesięcy polski komornik może zająć konto w Holandii?


Czy komornik może zająć wynagrodzenie za pracę za granicą?

Zanim przejdę do rzeczy,  wspomnę tylko, bo piszesz, że masz kilku komorników, wiedz, że prawo Polskie zabrania prowadzenia egzekucji komorniczych przez kilku komorników na tej samej rzeczy. Nie może być tak, że kilka organów egzekucyjnych, prowadzi egzekucję np. na tym samym wynagrodzeniu, czy świadczeniu.

Jeśli dochodzi do zbiegu egzekucji, gdzie do dłużnika zgłasza się kilku komorników, to w takiej sytuacji, pierwszeństwo do egzekwowania należności, ma jedynie komornik, który jako pierwszy zgłosił się do dłużnika.

Jeśli są trudności z wyłonieniem najszybszego komornika, to wtedy bierze się pod uwagę kwoty zajęć komorniczych i pierwszeństwo dostaje wtedy komornik, który ma do wyegzekwowania od dłużnika największą kwotę.

Tak mówią art. 62 § 1 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz art. 773 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.

Czy komornik może zająć konto za granicą

Polski komornik nie może zająć zagranicznego konta bankowego. Zgodnie z art. 11104 polskiego Kodeksu postępowania cywilnego do wyłącznej jurysdykcji krajowej należą sprawy egzekucyjne, jeżeli egzekucja ma być wszczęta lub jest prowadzona w Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 11104. § 1. Do wyłącznej jurysdykcji krajowej należą sprawy egzekucyjne, jeżeli egzekucja ma być wszczęta lub jest prowadzona w Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do wykonania postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia.

§ 3. Do wyłącznej jurysdykcji krajowej należą sprawy z powództw przeciwegzekucyjnych, jeżeli egzekucja ma być wszczęta lub jest prowadzona w Rzeczypospolitej Polskiej.

Polski komornik nie ma prawnej możliwości, aby prowadzić egzekucję na dłużniku poza granicami kraju. Nie może więc zająć Ci rachunku bankowego w zagranicznym banku, ponieważ było by to podważenie suwerenności tego państwa.

Polski komornik może działać i prowadzić egzekucję tylko i wyłącznie na terenie Polski, więc nie masz się czego obawiać…

Problemem może jedynie powstać, jeśli Twoje wynagrodzenie za pracę w Holandii, trafi na konto bankowe w Polsce, wtedy, jeśli komornik kontaktował się z bankiem w którym masz konto bankowe, i zajął je, to pieniądze które tam wpłyną, zostaną przekazane komornikowi.

Tak więc upewnij się, że wypłata będzie trafiać albo wprost do Twojej ręki, albo na konto bankowe założone w holenderskim banku.

Wyjazd do pracy za granicę, to bardzo dobra okazja, aby zacząć proces wychodzenia z długów. Zastrzyk pieniędzy jaki otrzymasz, pozwoli Ci na spłatę części zadłużenia i tym samym, będziesz o krok bliżej pełnej radości życia.

Sama wiem, ile stresu kosztuje człowieka ciągłe myślenie o swoich długach, odbieranie telefonów i korespondencji ponaglającej spłatę długów. Życzę Ci, aby Twój wyjazd do pracy do Holandii, był początkiem wychodzenia z długów.

Pamiętaj, aby pieniądze z pracy nie trafiały na zajęte konto bankowe w polskim banku. Jeśli to możliwe, wybierz wynagrodzenie za pracę „do ręki”. W ten sposób, pieniądze będą najbezpieczniejsze.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

8 Comments

 1. Grzegorz

  Bardzo dziękuje za porady …troszeczkę mnie Pani uspokoiła …

 2. kobiała

  Też co roku wyjeżdżam do pracy do Holandii i komornik nigdy mi takiego dochodu nie zabiera bo nie wiem że pracuję za granicą. Wynagrodzenie za pracę dostaję do ręki. Mogłem też dostać wypłatę na konto w polskim banku ale wiem, że komornik zabrałby mi prawie całą wypłatę. To by było dla mnie bez sensu i nieopłacalne. Mam dług w wysokości 22.000 zł z opłatami komorniczymi. Co roku z pieniędzy z Holandii spłacam po 5-6 tyś zł. Jeszcze kilka lat i będę wolna finansowo. Nie mogę się doczekać tego uczucia…

 3. Grzegorz

  A jeśli będę tam zatrudniony na umowę, to komornik może mnie wtedy znaleźć ,i zająć wynagrodzenie?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Komornik nie ma ani narzędzi by sprawdzić gdzie pracujesz ani do tego prawa. Komorni może działać jedynie w obrębie terytorium Polski.

 4. Grzegorz

  A czy wogóle jest możliwośc dostawania wynagrodzenia do ręki ?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jasne, że tak, to kwestia dogadanie się z pracodawcą.Przykładowo moja koleżanka tydzień temu wróciła z pracy w Holandii, pracowała przy flanach szparagów. Wypłatę w Euro otrzymywała co tydzień do ręki. Pozdrawiam.

 5. Grzegorz

  A jeśli podejmuje się pracy przez Polską Agencje Zatrudnienia….Nie chce porostu żeby w pracy wszyscy wiedzieli ,jakby mnie namierzył ,a Komornikowi chce dać tyle ile uznam ,a nie ile mi zabierze …

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   A jaki rodzaj umowy masz podpisany z agencją zatrudnienia?

NAPISZ KOMENTARZ