Musiałam PRZERWAĆ proces upadłości konsumenckiej bo…

Jestem dłużniczką, mimo młodego wieku, posiadam tyle zobowiązań ile mam lat, czyli jakieś 31. Wystąpiłam z wnioskiem do sądu o upadłość konsumencką, dostałam ją. Faktem jest, że po prostu pogubiłam się w tym wszystkim.

Podczas sprawdzania masy upadłościowej Syndyk dopatrzył się, że nie minęło 5 lat, jak przepisałam mieszkanie rodzinne na Siostrę. To mieszkanie miało również być masą upadłościową.

Nie mogłam na to pozwolić. Wartości rodzinne są dla mnie ponad wszystko. I teraz moje pytanie, co dalej? jak mam zacząć rozmawiać z wierzycielami, czy komornik zaraz zapuka? Czy mam jednak szanse na wyjście z długów bez współpracy z komornikiem?


Upadłość konsumencka

O tym, jak rozmawiać i negocjować z wierzycielami <— pisałam szeroko w tym artykule. Myślę, że bez otwarcia się na współpracę z nimi, nic nie wskórasz…

Najgorszym, co teraz możesz zrobić, to unikanie i wierzyciela i komornika. Musisz skupić się na rozwiązaniu problemu, jakim bez wątpienia jest – dług! Jeśli nie doszło jeszcze do egzekucji komorniczej, to warto porozmawiać z wierzycielem (bankiem, firmą pożyczkową inną instytucją, w której mamy dług) i wynegocjować jakieś nowe warunki spłaty zadłużenia.

Nie wiem jakiego typu masz zobowiązania, czy były to pożyczki, chwilówki, kredyty, niezapłacony abonament czy mandat. Koniecznie sprawdź, czy któryś z długów nie przedawnił się. Bardzo często płacimy długi, których de facto nie musieliśmy płacić ze względu na klauzulę przedawnienia.

To wierzyciel rządzi

Pamiętaj, że komornik działa na polecenie wierzyciela, wierzyciel jest Panem sytuacji i bardzo łatwo może egzekucję wstrzymać, dlatego należy zawsze najpierw rozmawiać z wierzycielem.

Zaproponuj jakieś rozwiązanie, w którym wierzyciel ujrzy iskrę nadziei, że dług w końcu zostanie spłacony, jeśli się dogadacie, to zapewne dostaniesz jakiś okres na spłatę długów.

Jeśli jednak rozmowy z wierzycielem idą ciężko, to może zaczekaj, aż upłynie 5 lat od przepisania mieszkania i ponownie spróbuj złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Wniosek o upadłość konsumencką

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[sc name=”dol-artykulu”]

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze