Zostałam oszukana, miałam otrzymać spadek, wzięłam kredyty – renta po mężu

Zostałam oszukana, miałam otrzymać spadek, wzięłam kredyty, by opłacić koszty otrzymania karty na 500 tys. $ nie otrzymałam jej później, przyjaciel przesłał mi czek na 800 tys. $ bank Burkina Faso zamienił na kartę visa były opłaty z powodu pomyłki, źle mnie poinformowano.

Karta została zablokowana mam 100.000 dług i nie mam za co żyć, renta po mężu i już komornik bierze, proszę o poradę.


Czy Ty chcesz mi właśnie przekazać, że dałaś się nabrać na te masowo od wielu lat wysyłane maile, że czeka na nas majątek po kimś, kto umarł? i że wystarczy tylko wpłacić kasę na konto nieznanej Ci osoby spoza Polski?

Przepraszam, ale wg mnie jest przejaw głupoty połączonej z pazernością? ciekawi mnie co sprawiło, że nagle uwierzyłaś, że ktoś miałby Ci zapisać spadek po sobie? ktoś o kim nie miałaś pojęcia, że istnieje?

Renta po mężu = renta rodzinna

Renta po mężu to świadczenie, które jest tak naprawdę rentą rodzinną i zgodnie z art. 139 ust. 1 pkt 5 ustawy o emeryturach i rentach, świadczenia pieniężne określone w ustawie, podlegają zajęciu komorniczemu.

Potrącenia komornicze, o których mowa w art. 139, mogą być dokonywane, z zastrzeżeniem art. 141, w następujących granicach:

 1. świadczeń alimentacyjnych, o których mowa w art. 139 ust. 1 pkt 3 – do wysokości 60% świadczenia;
 2. należności egzekwowanych związanych z:
  1. odpłatnością za pobyt w domach pomocy społecznej,
  2. odpłatnością za pobyt w zakładach opiekuńczo-leczniczych,
  3. odpłatnością za pobyt w zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych,
   do wysokości 50% świadczenia;
 3. innych egzekwowanych należności – do wysokości 25% świadczenia.

Komornik może więc zająć Ci rentę po mężu (rentę rodzinną) i niestety nie jesteś w stanie nic z tym zrobić. Jeśli naprawdę nie masz za co żyć, to może ratunkiem okaże się tutaj ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Żeby bardziej zaznajomić się tym tematem, przeczytaj artykuł: czym jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej i jakie trzeba spełnić warunki.

Musisz być świadoma, że oprócz tego, że komornik zajął rentę po mężu, to na wniosek wierzyciela, komornik może spróbować zająć Twoje ruchomości i nieruchomości, jeśli takowe posiadasz…

Artykuły, które wybrałam specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

1 komentarz w “Zostałam oszukana, miałam otrzymać spadek, wzięłam kredyty – renta po mężu”
 1. Dzień dobry. Mieszkam za granicą. Mam ogromne problemy. Dałam się naciągnąć pewnemu panu na 1000 €, teraz chce, żebym wpłaciła mu 1200 €, aby aplikować mój przelew na 5000, pożyczyłam na przedpłaty od ludzi, teraz muszę im oddać. Potrzebuje kredytu, bo zalegam za czynsz, jestem bezsilna już, mam dziecko na utrzymaniu.

Comments are closed.