Wypowiedzenie limitu odnawialnego Allegro wzór

Jak napisać wypowiedzenie limitu odnawialnego Allegro? Limit, inaczej kredyt odnawialny, to pieniądze dostępne w ramach konta osobistego, poza własnym saldem na rachunku. Limit ten odnawia się za każdym razem, gdy na rachunek kredytobiorcy wpływają jakiekolwiek środki finansowe.

Wstęp

wypowiedzenie-limitu-odnawialnego-allegro-wzor-pdf-docOfertę tego typu kieruje do swoich klientów również Allegro we współpracy z wybranym bankiem. Czy da się jednak z niej zrezygnować? oczywiście, że tak. Wystarczy sporządzić wypowiedzenie umowy kredytu odnawialnego, którego gotowy do wypełnienia wzór, pobierzesz poniżej:

Wypowiedzenie limitu odnawialnego allegro wzór

wypowiedzenie-limitu-odnawialnego-allegro-wzor-pdf-doc

Wypowiedzenie limitu odnawialnego Allegro wzór

Czym jest limit odnawialny?

Kredyt/limit odnawialny to produkt bankowy powiązany z kontem bankowym. Określa się go również mianem kredytu w koncie czy linii kredytowej. Istotą takiego rozwiązania jest zwiększenie salda konta o dodatkową kwotę, z której można skorzystać w dowolnym momencie, bez wnioskowania o pożyczkę.

Zanim klient będzie mógł sięgnąć po te środki, musi wykorzystać jednak w pełni własne fundusze zgromadzone na koncie.

Kredyt odnawialny warto traktować jako bufor bezpieczeństwa finansowego, który zapewnia szybkie i wygodne wsparcie na wypadek nagłych wydatków.

Skorzystanie z niego nie wiąże się bowiem z rozpatrywaniem wniosków czy weryfikowaniem zdolności kredytowej. Klient po prostu korzysta z przyznanego limitu w koncie osobistym wtedy, kiedy tego potrzebuje.

Jak działa limit odnawialny?

Limit odnawialny to środki w koncie, które klient może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. To on decyduje, kiedy skorzysta z przyznanego kredytu i na co zużyje środki. Dodatkowe pieniądze mogą być więc traktowane jak własne pieniądze.

Zobowiązanie to jest specyficzne również dlatego, że bank nigdy nie nakazuje klientowi, kiedy i w jaki sposób ma on skorzystać z kwoty przyznanego limitu.

Spłata ma też inny charakter – nie wiąże się z koniecznością przestrzegania harmonogramu. Każda wpłata środków na konto zmniejsza wykorzystany limit. Odsetki są zaś naliczane od kwoty pozostałej do spłaty.

Limit odnawialny na Allegro

Limitem odnawialnym na Allegro są tak zwane raty „Od nowa”. Po każdej spłacie raty, limit odnawialny zwiększa się o spłaconą kwotę. Limit odnawialny w Allegro obsługuje bank BNP Paribas Bank Polska S.A, a roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 0%.

Chociaż obecnie – od początku 2022 – program ten już nie obowiązuje i został zastąpiony innym rozwiązaniem, to wiele osób, które zdążyły skorzystać z tej opcji, nadal zastanawia się, jak zamknąć limit odnawialny Allegro.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest wypowiedzenie limitu odnawialnego Allegro, jednak nie poprzez kontakt z platformą zakupową, lecz bezpośrednio z bankiem, który pośredniczył w tym programie.

Limit odnawialny Allegro jak zrezygnować?

Mimo że program limitu odnawialnego Allegro już nie obowiązuje klienci, który zdecydowali się na takie rozwiązanie – nadal posiadają limit w koncie, traktowany przez BIK jako aktywny kredyt – nawet jeśli wszystkie raty za zakupy na Allegro zostały spłacone.

Osoby te muszą samodzielnie zadbać o wypowiedzenie limitu odnawialnego, który otworzyły za pośrednictwem serwisu, ale tak naprawdę w banku.

Zamknięcie limitu odnawialnego wymaga podjęcia bezpośredniego kontaktu z bankiem BNP Paribas Bank Polska S.A. Klient może więc pójść osobiście do jednej z placówek lub wysłać list polecony na odpowiedni adres.

Pismo, z jakim należy udać się do banku lub na pocztę to wypowiedzenie umowy limitu odnawialnego, które najłatwiej jest sporządzić, wypełniając przygotowany przez nas – gotowy wzór wypowiedzenia limitu odnawialnego Allegro. 

Jeśli klient nie wie, na jaki adres przesłać pismo, może skontaktować się z biurem obsługi klienta, którego pracownicy udzielą mu informacji również w zakresie:

  • dostępu do dokumentów kredytowych,
  • spłaty rat, na przykład aktualnej kwoty do spłaty,
  • możliwości odstąpienia od umowy lub zamknięcia limitu.

Jak napisać wypowiedzenie umowy o limit odnawialny?

Wypełnienie druku, jakim jest wzór wypowiedzenie umowy o limit odnawialny Allegro, to najprostszy sposób na przygotowanie tego typu pisma. Wcześniej warto sięgnąć jednak do treści zawartej z bankiem – za pośrednictwem Allegro – umowy kredytowej. Ta zawiera bowiem bardzo ważną informację dotyczącą obowiązującego okresu wypowiedzenia.

Zgodnie z postanowieniami umowy, w przypadku wypowiedzenia limitu przez klienta strony obowiązuje jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Z kolei w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank (np. z Bankiem BGŻ BNP Paribas), okres wypowiedzenia obejmuje dwa miesiące.

Na szczęście, zachowanie tego okresu nie wiąże się dla klienta z żadnymi opłatami, jeśli wszystkie raty jego kredytu zostały już spłacone. Ich spłata stanowi z kolei podstawowy warunek możliwości wypowiedzenia umowy o kredyt odnawialny.

Co powinno zawierać pisemne wypowiedzenie umowy o limit w koncie? Taki dokument musi określać:

  • datę i miejsce rezygnacji z kredytu,
  • dane klienta pozwalające na jego weryfikację,
  • oświadczenie o wypowiedzeniu umowy, typu: “Wypowiadam umowę kredytu odnawialnego“,
  • termin obowiązywania wypowiedzenia,
  • podpis klienta.

Jak zostało wspomniane, rezygnacji nie da się dokonać za pośrednictwem wiadomości e-mail czy infolinii. Aby wypowiedzieć umowę – pismo w sprawie należy zanieść do oddziału banku lub przesłać pocztą – listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Odpowiednie dane do zaadresowania koperty można uzyskać po kontakcie z pracownikiem działu obsługi klienta.

*W przypadku jakichkolwiek niejasności warto zapoznać się z regulaminem limitu odnawialnego Allegro

Podobne wzory pism:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze