Zwrot nadwyżki z egzekucji komorniczej + WZÓR wniosku

Przyszło do mnie pismo od komornika, że mam do zapłaty 1850 zł długu, równocześnie dostałem blokadę na koncie bankowym na te samą kwotę, oraz informację o zajęciu wynagrodzenia. Z konta komornik pobrał ode mnie 1650 zł.

Zadzwoniłem do komornika i poprosiłem o zdjęcie wszystkich blokad. Zapewniłem, że zaraz po wypłacie przeleje mu resztę długu, na co komornik się zgodził.

W dniu wypłaty suma wynagrodzenia na koncie się nie zgadzała. Poszedłem po pasek wypłaty, na którym było wpisane zajęcie komornicze na kwotę 1030 zł, co daje sumę ok. 2680 zł, gdzie dług i wszystkie koszty z tym związane wynosiły 1850 zł.

Mam nadzieję, że odzyskam tę kwotę, ale czy jest taka szansa, żeby komornik od razu mi przelał tę nadwyżkę, którą pobrał ode mnie?


Witaj, niestety wpadłeś w machinę procedury komorniczej, która po wniosku egzekucyjnym wierzyciela ruszyła z całym impetem, a że masz pieniążki i na koncie i posiadasz stałe zatrudnienie, to komornik nie miał najmniejszego problemu, by odzyskać dług plus należne wierzycielowi koszty oraz odsetki.

Można by więc powiedzieć, że jesteś wymarzonym dłużnikiem.

Zwrot nadwyżki z egzekucji komorniczej

Jednak wracając do kwestii, które cię interesują, to oczywiście otrzymasz nadwyżkę ściągniętego długu, jeżeli taka zostanie przez komornika wyliczona.

Jednak wymaga to czasu. Jeśli rzeczywiście dług został spłacony, a przekazane przez pracodawcę i przez bank środki pokryły również koszty komornicze, to niebawem komornik wyda postanowienie o umorzeniu postępowania w sprawie.

W postanowieniu tym komornik zobowiązany jest dokonać rozliczenia pobranych kwot, a w przypadku wystąpienia nadwyżki – zarządzić dłużnikowi jej zwrot.

Niestety jak to bywa w sprawach urzędowych, na wszystko potrzeba czasu, a komornika nie wiążą żadne ustawowe terminy.

Nie możesz więc liczyć, że z dnia na dzień otrzymasz zwrot pieniędzy od komornika, bo sprawa będzie załatwiana w normalnym rytmie pracy kancelarii komorniczej.

Samodzielnie musisz podjąć kroki, które przyśpieszą działanie kancelarii komorniczej.

Możesz zadzwonić do komornika i poprosić o jak najszybsze rozliczenie egzekucji, oraz natychmiastowy zwrot pobranej nadwyżki. Ale przekonałeś się już, ile znaczą ustalenia telefoniczne.

Dla komornika jesteś jedynym z wielu dłużników. Są kancelarie, które rocznie prowadzą dziesiątki tysięcy postępowań. Dlatego jeśli zależy ci na pieniążkach, zasadnym będzie oficjalny wniosek o zwrot wyegzekwowanej nadpłaty.

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Wniosek do komornika o zwrot nadpłaconych pieniędzy

We wniosku możesz użyć argumentów, że umawiałeś się z komornikiem w przedmiocie cofnięcia zajęcia z wynagrodzenia za pracę oraz z rachunku bankowego, kiedy do spłaty pozostało jedynie 200 zł.

Niestety zajęcie nie zostało zdjęte, co skutkowało tym, że bezprawnie straciłeś 800 zł, a brak tych pieniążków odczuwasz w swoim skromnym budżecie.

Tylko oficjalny wniosek do komornika o zwrot nadwyżki może przyśpieszyć działanie komornika i zwrot pieniążków, na które tak niecierpliwie czekasz. Powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze