Miałam KIEDYŚ komornika, co się dzieje z moim długiem TERAZ? jak to sprawdzić?

W 2005 roku zaciągnęłam kredyt konsumencki na kwotę 2.000 zł, nie miałam z czego go spłacać, gdyż byłam samotną matką. Bank skierował dług z nakazem zapłaty do komornika w 2008 roku. Komornik złożył mi wizytę i napisał, że nie mam dochodu, a i z mieszkania tez nic nie mógł wziąć, bo mieszkałam u rodziców i tutaj zaczynają się schody.

Chciałabym w ogóle dowiedzieć się, czy dług dalej podlega egzekucji, dzwoniłam do komornika, ale nie prowadzą już mojej sprawy, dzwoniłam do KRUK S.A. i tam też nie ma mnie w systemie.

Pisma, które ewentualnie są wysyłane to na mój stary adres, gdyż matka wyrzuciła mnie z domu, teraz mieszkam kompletnie gdzie indziej i dalej nic nie wiem, czy w ogóle coś się dzieje z długiem, czy nie… co mam robić?


A więc wierzyciel wytoczył Ci egzekucję komorniczą, ale ponieważ komornik nie miał z czego ściągnąć należności, to postanowił on umorzyć egzekucję komorniczą. O tym, co oznacza umorzenie egzekucji komorniczej <— przeczytasz w tym artykule, koniecznie tam zajrzyj.

Jeśli od tamtej pory nie doszło do przerwania biegu przedawnienia roszczenia, to dług stwierdzony wyrokiem sądu, przedawnił się. Od tego roku od lipca, przedawnienie długu komorniczego następuje po 6 latach od umorzenia egzekucji komorniczej.

Jeśli więc Twoja egzekucja była umorzona w 2008 roku, to dług z dużym prawdopodobieństwem przedawnił się. Poradzę Ci również, abyś zaprzestała wydzwaniać po wszystkich, dopytując o swój dług, bo możesz zrobić komuś przysługę i przypomnieć niechcący o tym długu.

Myślę, że w obecnej sytuacji, powinnaś po prostu traktować ten dług za przedawniony i jeśli kiedyś w przyszłości przyjdzie jakieś pismo, że masz spłacić ten dług, to będziesz mogła wtedy podnieść zarzut przedawnienia roszczenia.

O tym, czym jest przedawnienie długu i jak podnieść zarzut przedawnienia <— pisałam w tym poradniku. Ponadto w dziale WZORY PISM znajduje się wzór pisma, dzięki któremu podniesiesz zarzut przedawnienia.

Jeśli jednak chciałabyś mimo wszystko doszukiwać się informacji na temat Twojego zadłużenia, to najlepiej wtedy skontaktować się wprost z wierzycielem, któremu jesteś winna pieniądze, nie wiem, czy to był bank, czy firma pożyczkowa, ale to tam powinnaś w pierwszej kolejności uderzyć po informacje.

Pamiętaj tylko to, co napisałam, możesz niechcący przypomnieć komuś o tym, że masz dług i ktoś może wznowić egzekucję komorniczą wobec Ciebie.

Oto co jeszcze WARTO przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze