Tonę w długach, komornik i kredyty pozabankowe na 100 tys!

Witam, tonę w długach. Moja wina, brałam kolejne kredyty z założeniem, że spłacę poprzednie. Problem z długami zaczął się w zeszłym miesiącu, obudziłam się z ręką w nocniku. Wszystkim chciałam dogodzić, teraz wszyscy się odwrócili, twierdząc, że nikt nie kazał mi brać tylu pożyczek.

Mam komorników i rozprawy w sądzie, większość to kredyty pozabankowe. Jestem w bazach dłużników, proszę o pomoc. Moje długi to 100 tys. zł.


Tonę w długach

Pani Danuto jest Pani w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, mając aż 100 tys. zł długu i toczące się rozprawy sądowe. Obecność Pani nazwiska na listach dłużników KRD, BIG czy ERIF to kolejna przeszkoda, z pewnością należy wykluczyć opcję wzięcia kredytu w banku, nie ma sensu nawet próbować.

duze-dlugi-ogloszenie-upadlosci-konsumenckiej
Duże długi i ogłoszenie upadłości komorniczej

Podobnie może być z prywatnymi firmami pożyczkowymi. Mimo że nie sprawdzają one scoringu w BIK ani list dłużników (w większości), to tak duże długi wykluczają większość z tych firm, bowiem ich oferty pożyczkowe oscylują głównie w kwotach do 25.000 zł.

Nie napisała Pani także nic o zatrudnieniu, dochodach, świadczeniach czy choćby Pani wieku, to także ma duże znaczenie, układając plan wyjścia z zadłużenia.

Upadłość konsumencka?

Dług w wysokości 100.000 zł i toczące się rozprawy sądowe w tle to ciężka do opanowania machina, która już ruszyła i może być za późno na ratunek w jakiejkolwiek formie.

Proszę spróbować ogłosić upadłość konsumencką. Być może Sąd, który będzie rozpatrywał sprawę, przychyli się do Pani ciężkiej sytuacji finansowej i umorzy część lub całość zadłużenia.

Informacyjnie

Od 2015 roku, gdzie miejsce miała nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej, upadłość ogłosiło do czerwca 2017 roku aż 9300 osób! Z roku na rok coraz więcej osób mających ogromne długi nie do spłacenia – ogłasza upadłość konsumencką.

Gołym okiem widać, że rośnie świadomość konsumencka, a same koszty złożenia wniosku o upadłość są śmiesznie małe, bo jest to 30 zł! Ale już wniosek o upadłość gospodarczą kosztuje konsumenta już 1000 zł!

Przed nowelizacją ustawy o upadłości konsumenckiej, wymagano posiadania majątku, który mógłby pokryć koszty postępowania upadłościowego. Na szczęście przepisy zmieniły się w 2015 r. i od tego czasu, koszty postępowania upadłościowego pokrywa Skarb Państwa.

Upadłość konsumencka od jakiej kwoty?

Kwoty zadłużenia, z którym nie mogą poradzić sobie konsumenci, ogłaszając upadłość konsumencką, są różne, jest to sprawa indywidualna. Dla jednej osoby świat i możliwości kończą się na 30-40 tys. zł, dla innych, np. dla byłych przedsiębiorców, są to kwoty rzędu kilku milionów złotych.

Kto może ogłosić upadłość?

Przepisy prawa definiują dwa warunki, które należy spełnić, aby ogłosić upadłość konsumencką:

  • brak zarejestrowanej działalności gospodarczej
  • długi, których dana osoba nie jest w stanie spłacić

Warto także nadmienić, że nikt oprócz bezpośrednio zainteresowanej osoby, nie może zgłosić wniosku o upadłość za nią. Nie może to być wierzyciel/wierzyciele, komornik, prokurator czy członek najbliższej rodziny! wyłącznie Ty masz takie prawo.

Podsumowując, jeśli nie widzisz choćby najmniejszej szansy ani możliwości na spłatę długu w wysokości 100 tys. zł, to ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla Ciebie jedynym wyjściem z sytuacji. Poniżej załączam wzór wniosku o upadłość, jest tam instrukcja jak ten wniosek prawidłowo wypełnić.

Wniosek o upadłość konsumencką

Na koniec pragnę Ci zasugerować jeszcze dogłębne przestudiowanie e-booka p. Iwony Wendel. Pani Iwona wygrała walkę z długami sięgającymi prawie pół miliona złotych, zatem poradnik 12 kroków, który wydała, napisany jest w oparciu o doświadczenia, jakie zdobyła w walce z długami.

Wg. mnie jest to obowiązkowa lektura dla każdego dłużnika, dlatego gorąco Ci ją POLECAM, oprócz samego 92 stronicowego poradnika, otrzymasz materiały, dzięki którym wychodzenie z długów powinno być jeszcze łatwiejsze.

E-book Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem kupić możesz tutaj.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[sc name=”dol-artykulu”]

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze