Witam, wpadłam w długi. Moja wina, brałam kolejne kredyty z założeniem ze spłacę poprzednie. Problem z długami zaczął się w zeszłym miesiącu, obudziłam się z ręką w nocniku. Wszystkim chciałam dogodzić, teraz wszyscy się odwrócili, twierdząc że nikt nie kazał mi brać tylu pożyczek. Mam komorników i rozprawy w sądzie, większość to kredyty pozabankowe. Jestem w bazach dłużników, proszę o pomoc. Moje długi to 100 tys.

Pani Danuto, jest Pani w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej mając aż 100 tys. zł długu i toczące się rozprawy sądowe. Obecność Pani nazwiska na listach dłużników KRD, BIG czy ERIF to kolejna przeszkoda, z pewnością należy wykluczyć opcję wzięcia kredytu w banku, nie ma sensu nawet próbować.

duze-dlugi-ogloszenie-upadlosci-konsumenckiej

Duże długi i ogłoszenie upadłości komorniczej

Podobnie może być z prywatnymi firmami pożyczkowymi. Mimo, że nie sprawdzają one scoringu w BIK, ani list dłużników (w większości), to tak duże długi wykluczają większość z tych firm, bowiem ich oferty pożyczkowe oscylują głównie w kwotach do 25.000 zł.

Nie napisała Pani także nic o zatrudnieniu, dochodach, świadczeniach czy choćby Pani wieku, to także ma duże znaczenie układając plan wyjścia z zadłużenia.

Upadłość konsumencka?

Dług w wysokości 100.000 zł i toczące się rozprawy sądowe w tle, to ciężka do opanowania machina, która już ruszyła i może być za późno na ratunek w jakiejkolwiek formie.

Proszę spróbować ogłosić upadłość konsumencką. Być może Sąd który będzie rozpatrywał sprawę, przychyli się do Pani ciężkiej sytuacji finansowej i umorzy część lub całość zadłużenia.

Informacyjnie

Od 2015 roku, gdzie miejsce miała nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej, upadłość ogłosiło do czerwca 2017 roku aż 9300 osób! Z roku na rok coraz więcej osób mających ogromne długi nie do spłacenia – ogłasza upadłość konsumencką.

Gołym okiem widać, że rośnie świadomość konsumencka, a same koszty złożenia wniosku o upadłość są śmiesznie małe, bo jest to 30 zł! Ale już wniosek o upadłość gospodarczą kosztuje konsumenta już 1000 zł!

Przed nowelizacją ustawy o upadłości konsumenckiej, wymagano posiadania majątku który mógłby pokryć koszty postępowania upadłościowego. Na szczęście przepisy zmieniły się w 2015 r. i od tego czasu, koszty postępowania upadłościowego pokrywa Skarb Państwa.

Upadłość konsumencka od jakiej kwoty?

Kwoty zadłużenia z którym nie mogą poradzić sobie konsumenci ogłaszając upadłość konsumencką są różne, jest to sprawa indywidualna. Dla jednej osoby świat i możliwości kończą się na 30-40 tys zł, dla innych, np. dla byłych przedsiębiorców, są to kwoty rzędu kilku milionów złotych.

Kto może ogłosić upadłość?

Przepisy prawa definiują dwa warunki które należy spełnić, aby ogłosić upadłość konsumencką:

  • brak zarejestrowanej działalności gospodarczej
  • długi których dana osoba nie jest w stanie spłacić

Warto także nadmienić, że nikt oprócz bezpośrednio zainteresowanej osoby, nie może zgłosić wniosku o upadłość za nią. Nie może to być wierzyciel/wierzyciele, komornik, prokurator czy członek najbliższej rodziny! wyłącznie Ty masz takie prawo.

Podsumowując, jeśli nie widzisz choćby najmniejszej szansy ani możliwości na spłatę długu w wysokości 100 tys zł, to ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla Ciebie jedynym wyjściem z sytuacji. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie: