Czym umotywować wniosek o mieszkanie? WZÓR uzasadnienia potrzebuję!

Kategoria: Wzór pismaCzym umotywować wniosek o mieszkanie? WZÓR uzasadnienia potrzebuję!
J i D. zapytał 1 tydzień temu

Potrzebuję wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego, właśnie piszemy z żoną wniosek o mieszkanie komunalne. Znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji finansowej i życiowej. Z jednej strony pracodawca obniżył wymiar czasu pracy z całego etatu na pół etatu, a z drugiej strony właściciel mieszkania które wynajmujemy, wysłał nam pismo o podwyższeniu czynszu.

Mamy trochę oszczędności na czarną godzinę i przez pół roku może damy radę się utrzymać. Czynsz za mieszkanie zżera połowę naszych dochodów :( zwracam się z prośbą czym umotywować wniosek o mieszkanie? wiemy, że uzasadnienie wniosku o mieszkanie jest najważniejsze w całym wniosku, dlatego chcemy je przygotować jak najlepiej. Jak napisać uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 tydzień temu

Musicie pamiętać, że wasz wniosek o mieszkanie komunalne rozpatrywać będzie urzędnik, zatem osoba, która piastując swoje stanowisko, musi zwrócić uwagę na szczegóły formalne zawarte we wniosku jak informacje merytoryczne zawarte w uzasadnieniu.

O ile nigdy nie ma problemu z podaniem wszystkich swoich danych osobowych oraz danych swojej rodziny, o tyle z napisaniem uzasadnienia często pojawiają się problemy.

Bez różnicy, czy chodzi tutaj o uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne, czy uzasadnienie wniosku o mieszkanie socjalne, w uzasadnieniu muszą znaleźć się informacje, które dadzą urzędnikowi pogląd na waszą sytuację życiową i finansową.

Uzasadnienie powinno być sporządzone tak, aby wzbudzić u urzędnika emocje, które z kolei pozwolą mu podjąć decyzję o przydziale mieszkania. Uzasadnienie powinno zawierać więc szczegóły i fakty przemawiające na nasza korzyść.

Aby ułatwić Ci sporządzenie skutecznego uzasadnienia, przygotowaliśmy wzór uzasadnienia na którym warto się wzorować:

Mieszkanie komunalne bądź socjalne jest dużo tańsze od mieszkań dostępnych na rynku wynajmu, ponieważ wynajmując mieszkanie socjalne bądź komunalne, nie musimy płacić tzw. odstępnego. Jedyne opłaty jakie ponosimy to czynsz do administracji.

Zatem miesięczne koszty zamieszkania mogą zmaleć uwaga: aż o 1 000 zł!

Motywacja wniosku o mieszkanie jest o tyle ważna, że przeczyta ją urzędnik, który albo odrzuci wniosek o mieszkanie, albo wpisze nas na listę oczekujących na przydział mieszkania komunalnego bądź socjalnego (w zależności o jakie konkretnie mieszkanie wnioskujemy).

Jak umotywować wniosek o mieszkanie? aby użyć trafnych argumentów, pobierz przygotowany przez nas wzór uzasadnienia i napisz swoje uzasadnienie na podstawie przygotowanego przez nas wzoru.

Podobne tematy:

Twoja odpowiedź