Jak napisać wniosek do sądu o zmianę kuratora

Kategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek do sądu o zmianę kuratora
Kalzedonia zapytał 2 miesiące temu

Potrzebuję pomocy! jak napisać wniosek do sądu o zmianę kuratora rodzinnego? dla naszego dziecka ustanowiono kuratora, jednak pani kurator zbyt mocno ingeruje w życie naszej rodziny.

Ponadto zostałam wiele razy zdołowana i upokorzona przez Panią kuratora, zamiast pomagać, to rzuca kłody pod nogi. Wiem, że to moja ocena pracy kuratora, i każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

Proszę Państwa o informację gdzie złożyć wniosek o zmianę kuratora i czy w ogóle kuratora można zmienić? Powody zmiany kuratora mam konkretne.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie, jeśli widzi Pani powody w zachowaniu wyznaczonego dla dziecka kuratora, przez które jej zdaniem nie „układa się” współpraca na gruncie kurator – rodzic, warto wnioskować o zmianę kuratora rodzinnego.

W tym celu zachęcam Panią do odbycia spotkania z Kierownikiem Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej. Sąd wydał orzeczenie o objęciu dziecka dozorem kuratorskim, jednak samym przydzieleniem kuratora zajmował się kierownik kuratorów, dlatego uważam, że to z nim należy rozmawiać o zmianie. Proszę wykonać telefon do kuratorów i spróbować umówić się na wizytę w sądzie.

Dopiero, jeśli się nie uda, należy przygotować pisemny wniosek o zmianę kuratora i w nim podnieść zarzuty do obecnej Pani kurator, wzór wniosku o zmianę kuratora pobierzesz poniżej:

Wniosek o zmianę kuratora wzór

Przedmiotowy wniosek należy skierować już do Prezesa Właściwego Sądu Rejonowego. Dodam, że wniosek o zmianę kuratora musi być rzetelnie uzasadniony.

Należy starać się wykazać, że zmiana kuratora leży w dobru dziecka, jak i całej Waszej rodzinie. Warto przytoczyć kilka sytuacji, w których Pani zdaniem zachowanie kurator było niewłaściwe. Jeśli podniesione argumenty wystarczą – może Pani liczyć na zmianę kuratora. Powodzenia!

Podobne tematy:

Twoja odpowiedź