Jak wycofać sprawę w prokuraturze? partner mnie pobił

Forum prawneKategoria: RóżneJak wycofać sprawę w prokuraturze? partner mnie pobił
Klaudia zapytał 4 lata temu

Byłam w związku z partnerem, z którym mam dziecko. Podczas kłótni między nami doszło do szarpaniny, uderzył mnie, przy czym złamał mi kość nosa, groził mi i wyzywał. Zrobiłam kartę informacyjną od lekarza i zgłosiłam na policje. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Mój były partner dostał zakaz zbliżania się do mnie i dozór policji. Postawiono mu zarzuty i czeka nas sprawa w sądzie. Od całej sytuacji minęły dwa miesiące. Próbujemy na nowo odbudować relacje dla dobra naszego dziecka.

Były partner przeprosił mnie i stara się dla dziecka pozostać w dobrych relacjach ze mną. To był jedyny raz, gdzie w kłótni doszło do tego, że mnie uderzył. On żałuje i obiecuje, że nigdy taka sytuacja się nie powtórzy. Nie chcemy walczyć ze sobą w sądzie. Co mam zrobić?

2 odpowiedzi
Magda odpowiedział 3 lata temu

Witam, chcę wycofać oskarżenie o znęcanie się nade mną i moją córką przez męża. Czy jest szansa na wycofanie wszystkiego? Prokurator nakazał zakaz zbliżania się oraz wyprowadzkę męża z domu. Mąż został osadzony na 48 godzin i została założona niebieska karta. Czuje się osaczona przez policję, prokuratora i biegłego sądowego. Wszyscy mają do mnie pretensje zamiast pomoc.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

już na wstępie muszę napisać, że wydaje mi się, iż na spokojnie powinna Pani przemyśleć swoje decyzje i zastanowić się, czy faktycznie policja i prokurator mają do Pani pretensję, a jeśli tak to dlaczego i czy nie są one faktycznie uzasadnione.

Piszę tak dlatego, że oczywiście może Pani złożyć oświadczenie o wycofaniu zarzutów wobec męża i być może prokurator wyrazi zgodę na umorzenie postępowania przygotowawczego, jednakże skoro zastosowano tyle środków zabezpieczających w tym zakaz zbliżania się, to mąż musiał dopuścić się prawdziwie niegodnych zachowań.

Co więcej, jego ofiarą była także małoletnia córka. Uważam, że jeśli Pani mąż nie poniesie żadnej kary, to jego postępowanie nie ulegnie poprawie. Niemniej jednak jeśli wierzy Pani mężowi i chce z nim nadal żyć “w zgodzie” proszę udać się do prokuratora prowadzącego postępowanie i złożyć ustnie lub na piśmie wniosek o wycofanie oskarżenia.

Obawiam się jednak, że skoro pokrzywdzoną była również Państwa małoletnia córka to w dalszym ciągu prowadzone będzie postępowanie dotyczące zachowań, jakich Pani mąż dopuścił się wobec jej osoby.

Wniosek o wycofanie oskarżenia wzór

Wniosek o wycofanie oskarżenia wzór

Podobne: