Wniosek o pozostawienie ucznia w tej samej klasie WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o pozostawienie ucznia w tej samej klasie WZÓR
Guska zapytał 2 lata temu

Dzień dobry, chcę zapytać jak napisać wniosek o pozostawienie ucznia w tej samej klasie? syn chodzi do drugiej klasy i widać, że sobie nie radzi, otrzymuje kiepskie oceny. Czy jako rodzice mamy możliwość wnioskować do dyrektora szkoły, o pozostawienie ucznia w tej samej klasie na wniosek rodziców?

Czy możemy prosić o jakiś sprawdzony wzór wniosku rodziców o powtarzanie klasy naszego syna? wychowawca jest zgodny z tym, co zamierzamy zrobić. Chcemy, by syn dobrze opanował materiał w szkole i dopiero wtedy szedł do następnej klasy. Czy możemy złożyć taki wniosek?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Poniżej zamieszczam gotowy do wypełnienia wzór wniosku:

Wniosek o pozostawienie ucznia w tej samej klasie wzór

wniosek-o-pozostawienie-ucznia-w-tej-samej-klasie-wzor-pdf-doc

Wniosek o pozostawienie ucznia w tej samej klasie wzór

W wyjątkowych przypadkach, a więc i wtedy kiedy dziecko ledwo co radzi sobie z poziomem nauczania w szkole, w danej klasie realizującej program nauczania, rodzice mogą wnioskować o pozostawienie dziecka w tej samej klasie na kolejny rok.

Wniosek może złożyć wychowawca, po zasięgnięciu opinii rodziców ucznia, ale też podanie o powtarzanie klasy mogą złożyć rodzice po zasięgnięciu opinii wychowawcy.

Pobierz przygotowany przez nas wzór wniosku rodziców o powtarzanie klasy dla swojego dziecka, wniosek wystarczy jedynie wydrukować i uzupełnić, a następnie złożyć u dyrektora szkoły.

Możliwość wnioskowania o pozostawienie dziecka w tej samej klasie umożliwia Ustawa z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2020 r . póz. 1327 ze zm.) – art. 44o ust. 2.

Podobne tematy: