Pismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia

Kategoria: Wzór pismaPismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia
Ola i Paweł zapytał 8 miesięcy temu

Witam, czy pismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia musi mieć jakąś specjalną formę, bądź układ? zabieramy się do napisania pisma do dyrektora szkoły. Jest bowiem w klasie, do której zapisany jest mój syn, pewien chłopiec, który jest bardzo agresywny, zdecydowanie zawładną całą klasą i często mówi, co dzieci mają robić. Jak napisać pismo do dyrektora szkoły z prośbą o interwencję, żeby potraktowane nasze pismo poważnie? Czy na wniosek rodziców innego dziecka, można przenieść agresywnego ucznia do innej klasy? co w ogóle możemy zrobić?

8 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Zachęcam do pobrania przygotowanego przez nas wzoru pisma:

Pismo do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia – wzór

Wydawać by się mogło, że skala agresji wśród dzieci rośnie, dlatego tym bardziej w dzisiejszych czasach powinniśmy stać na straży bezpieczeństwa naszych dzieci, jeśli w klasie naszej pociechy bądź w szkole, dziecko nasze ma do czynienia z agresywnym uczniem, jak najprędzej należy zareagować, by nie dopuścić do potencjalnego nieszczęścia.

Agresywne dziecko może w dwojaki sposób zaszkodzić naszemu dziecku:

  • dziecko może stać się ofiarą agresywnego ucznia,
  • lub agresywny uczeń może mieć wpływ na zachowanie naszego dziecka i przejawiać takie same, lub podobne zachowania.

… w obu przypadkach wpływ agresywnego dziecka na nasze dziecko może być ogromny.

Agresja w szkole eskaluje dość szybko, ponieważ dzieci które obserwują agresywne zachowania, same chcąc zaimponować swoim rówieśnikom, posuwają się do podobnych zachowań.

Najczęściej agresywny uczeń przejawia takie zachowania:

  • przeklina,
  • używa agresywnego jeżyka,
  • przepycha i popycha inne dzieci,
  • karze je publicznie, znęcając się nad nimi,
  • często dochodzi do bicia,
  • rzucania przedmiotami i niszczenia ich.

W jaki sposób pismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia może przynieść efekt? należy pamiętać, że dyrektor szkoły ma prawny obowiązek, aby zareagować na każde pismo w sprawie agresywnego ucznia, obowiązek ten nakłada na niego Kodeksy cywilny.

Zgodnie więc z przepisami Kodeksu cywilnego obowiązkiem szkoły jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom zarówno podczas lekcji, jak i w przerwach między nimi.

co jeszcze ważniejsze:

Zgodnie z art. 427, art. 415 i art. 444 odpowiedzialność cywilna za wypadek na terenie szkoły ponosi nauczyciel, pod którego opieką doszło do nieszczęścia.

Zatem pismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia może w poważnych przypadkach skutkować objęciem agresywnego ucznia indywidualnym nauczaniem.

Warto też wiedzieć, że rodzice, składając pismo do dyrektora szkoły odnośnie agresywnego ucznia, dają dyrektorowi “zielone światło” do tego, by dyrektor mógł zaproponować rodzicom agresywnego ucznia pomoc psychologiczną (podstawa prawna: § 2 ust. 2 pkt 4, § 3, § 23 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 09.08.2017 r.)

…co więcej, dyrektor może wtedy też powiadomić sąd rodzinny, że w szkole jest problem z agresywnym uczniem, a w przypadkach ciężkich, dyrektor szkoły może zgłosić agresywnego ucznia do kuratorium z prośbą o natychmiastowe przeniesienie ucznia do innej szkoły (podstawa prawna: art. 68 ust. 3 p.o.

Jeśli Twoje dziecko stało się ofiarą agresywnego ucznia w szkole, lub gdy Twoje dziecko ma choćby kontakt z takim uczniem, warto reagować szybko i zdecydowanie, od razu kontaktując się z dyrektorem szkoły poprzez złożenie oficjalnego pisma w sprawie agresywnego ucznia.

Warto przeczytać:

Duda M. odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam, potrzebuję wniosek o przeniesienie dziecka do innej klasy…

Ola D. odpowiedział 4 miesiące temu

Witam, ile czasu ma dyrektor szkoły na odpowiedź na pismo rodziców do dyrektora szkoły w sprawie agresywnego ucznia? wiem, że nie jesteśmy wyjątkami, ale w środowisku naszego dziecka jest bardzo agresywny uczeń, chodzą do tej samej klasy, uczeń ten namawia i nagabuje dzieci do bójek, podjudza dzieci przeciwko sobie, tworzą się grupy i dochodzi do konfliktów między dziećmi.

Niektóre dzieci są nękane przez tego ucznia, czy pismo do dyrektora szkoły przyniesie skutek? ewentualnie gdzie zgłosić nękanie dziecka w szkole? gdzie szukać pomocy? Z tego co wiemy, ogólna opinia o tym dziecku agresywnym w szkole jest taka sama, każdy źle wypowiada się na jego temat…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 tygodnie temu

agresywny-uczen-w-szkole-co-robic

pismo-rodzicow-na-agresywnego-ucznia-do-dyrektora-szkoly-podstawowej

Dyrektor szkoły powinien odpowiedzieć w ciągu 7 dni na pismo rodziców. Rodzice ponadto powinni jak najszybciej reagować na niewłaściwe zachowania agresywnego ucznia, oczywiście nie musi to być agresja fizyczna, ale też słowna, przepychanki, wandalizm inne niewłaściwe zachowania, które podświadomie kopiować mogą nasze dzieci.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 tygodnie temu

Znalezione na forum dla rodziców:
agresywny-kolega-syna-w-szkole-co-robic-skarga

G.B. odpowiedział 3 tygodnie temu

Mam wrażenie, że dzieci z roku na rok są coraz gorsze, coraz trudniej je kontrolować i coraz częściej to dzieci kontrolują rodziców, gdzie ten świat zmierza?

Mój syn chodzi do klasy z agresywnym uczniem i znam temat od podszewki, syn teraz jest w drugiej klasie, pierwsza klasa to był koszmar, mnóstwo problemów z uczniem, i co gorsza, ten właśnie agresywny uczeń namawiał innych uczniów do robienia głupot w szkole, pyskowania do nauczycieli, takich spraw w ciągu roku szkolnego było mnóstwo… spodziewam się, że w drugiej klasie też będą z nim kłopoty.

Najgorsze z tego wszystkiego, że ten uczeń potrafi uderzyć inne dziecko z pięści w twarz, co dla mnie jest nie do pomyślenia! Ja i kilku innych rodziców zamierzamy wejść na drogę oficjalną, bo rozmowy z rodzicem tego dziecka i nauczycielami nic nie dają. Zamierzamy wystosować pismo bezpośrednio do dyrektora szkoły, chcemy, by sprawa trafiła do Kuratorium.

Barbara M. odpowiedział 1 tydzień temu

Czy szkoła może ujawnić rodzicom „złego ucznia”, kto pisał i co było zamieszczone w piśmie do dyrektora w sprawie ich dziecka ? Czy jest to objęte tajemnicą

Twoja odpowiedź