Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór
AvatarKlaudia E. zapytał 4 miesiące temu

Chcę napisać wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym, ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Znalazłam tańsze biuro rachunkowe i chcę przejść do nich z początkiem nadchodzącego miesiąca, jak więc napisać wypowiedzenie z biurem rachunkowym? żebym nie ponosiła żadnych karnych opłat? dotychczasowa umowa z biurem rachunkowym Calculate jest umową na czas nieokreślony, robią dla mnie księgowość od 1,5 roku.

Proszę o pomoc w napisaniu wypowiedzenia umowy.

Pozdrawiam

6 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór

Wypowiedzenie-umowy-z-biurem-rachunkowym-wzor-doc-pdf
Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór

Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym może nastąpić w dowolnym momencie, ponieważ prawo cywilne nie ogranicza Cię w tej kwestii w żaden sposób.

Myśląc o rozwiązaniu umowy, bardzo ważną kwestię pełnią zapisy, które znalazły się w umowie z dotychczasowym biurem rachunkowym, którą podpisałeś.

Najczęściej bowiem zdarza się, że biura rachunkowe stosują 3-miesięczny okres wypowiedzenia, trzeba więc mieć ten okres na uwadze, aby rozstać się z biurem rachunkowym w zgodzie i bez żadnych kar umownych.

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by czekając, aż okres wypowiedzenia przeminie, od razu podpisać nową umowę z nowym biurem rachunkowym.

Ponadto przy zmianie biura rachunkowego, warto poradzić się nowej księgowości, jakie konkretnie dokumenty potrzebują ze starego biura, by móc bez przeszkód kontynuować rachunkowość Twojej firmy.

Na koniec dodam jeszcze, że jeśli jesteś właścicielami spółki z o.o. lub gdy prowadzisz pełną księgowość, to wypowiedzenie umowy księgowej koniecznie trzeba przeprowadzić na koniec okresu rozliczeniowego, a ponadto przekazać nowej księgowości wszystkie dokumenty do kontroli.

Niemniej ważne staje się również zgłoszenie nowego biura rachunkowego do Urzędu Skarbowego i poinformowanie o wygaśnięciu pełnomocnictwa dla starego biura rachunkowego.

Jak zmienić biuro rachunkowe krok po kroku?

  1. Poszukiwanie nowego biura rachunkowego
  2. Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym
  3. Podpisanie nowej umowy z księgowością
  4. Podpisanie pełnomocnictwa do reprezentowania w urzędach
  5. Przekazanie dokumentów do nowego biura rachunkowego

Podobne wyszukania:

  • Wzór wypowiedzenia umowy z biurem rachunkowym PDF
  • Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym
  • Wzór wypowiedzenia usług księgowych
  • Wypowiedzenie umowy księgowej PDF

AvatarTomek3 odpowiedział 4 miesiące temu

Witam, przesłałem wypowiedzenie umowy o świadczenie usług księgowych, dostałem telefon jakie są powody wypowiedzenia, biuro księgowe coś zaczyna kręcić i mataczyć,gdy uprzedziłem, że zgłoszę się po dokumenty. Mam nadzieję, że nie będę robić mi pod górkę dając mi tylko część dokumentów… całe 2 lata lecieli sobie w bambuko, teraz jak chcę odejść zaczynają inaczej rozmawiać.

AvatarDarek odpowiedział 3 miesiące temu

No u mnie księgowa gdy otrzymała wypowiedzenie umowy księgowej, nie robiła żadnych problemów, złożyłem natychmiastowe wypowiedzenie, ale niestety nie doczytałem umowy jaką podpisywałem 2 lata wcześniej, gdzie jak byk było napisane, że obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Nic by się nie stała gdyby nie fakt, że podpisałem umowę od razu z nową księgowością – skutek był taki, że przez 3 miesiące płaciłem za usługę z dwóch biur księgowych :)

AvatarOpal odpowiedział 2 miesiące temu

Witam, chcę podpytać o wypowiedzenie umowy Tax Care, jakieś pół roku temu zawarłem umowę na prowadzenie księgowości przez Tax Care, trochę się naczytałem o tej firmie w internecie, niestety mają sporo negatywnych opinii, czy mogę teraz rozwiązać z nimi umowę? czy mogę prosić o wzór takiego pisma? jaki obowiązuje mnie termin wypowiedzenia?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witaj,

Nie wiem, jaki obowiązuje Cię okres wypowiedzenia, bo trzeba by było sięgnąć do umowy, którą podpisałeś z Tax Care, niemniej jednak jeśli umowę podpisywałeś na rok, to niebawem możesz ją rozwiązać z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Poniżej zamieszczam wzór, który należy pobrać, wypełnić i wysłać do Tax Care:

Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór

Wypowiedzenie-umowy-z-biurem-rachunkowym-wzor-doc-pdf
Wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym wzór

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Często pytacie, jakie dokumenty biuro rachunkowe powinno zwrócić po wypowiedzeniu umowy:

odzyskanie-dokumentow-ksiegowych-po-rozwiazaniu-umowy-z-biurem-rachunkowym

Twoja odpowiedź