Jak znaleźć swojego komornika? [PORADNIK] krok po kroku

Witam. Jak znaleźć swojego komornika? aktualnie przebywam za granicą, mam słaby kontakt z ojcem, poinformował mnie tylko, że był komornik w mojej sprawie i mnie szukał, nic więcej nie wiem.

Chciałabym znaleźć swojego komornika i zacząć spłacać swoje długi. Tylko nie wiem gdzie i jak go mogę znaleźć?


Jak znaleźć swojego komornika?

Jeśli przebywałabyś pod swoim adresem zameldowania, to na pewno dostałabyś pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej, wtedy od razu wiadomo:

 • jaki komornik
 • za jakie długi
 • jaka jest wysokość zadłużenia

…sprawa komplikuje się wtedy, gdy przebywamy poza granicami Polski.

Jeśli zastanawiasz się jak odnaleźć swojego komornika, to postaram się Ciebie pokierować, najlepiej jak potrafię. Nie jest wcale takie trudne…

Szukanie komornika krok po kroku

 1. Zarejestruj się w BIK-u i pobierz raport. Raz na pół roku można pobrać raport Bik za darmo, nosi on nazwę Informacja Ustawowa. Informację ustawową możesz pobrać w wersji elektronicznej lub listem poleconym.
  1. Możesz też pobrać Raport PLUS, który zawierać będzie zapytania składane przez banki oraz pełny obraz Twojej historii kredytowej – koszt 30 zł.
  2. Możesz też zamówić Raport PLUS + Ocenę Punktową. Raport taki dodatkowo prezentuje scoring BIK (ocena historii kredytowej w formie liczbowej) – koszt 35 zł.
 2. Następnie przeglądając raport, szukaj tabeli: Przeterminowane zobowiązania” – znajdziesz tam dane banku oraz zadłużenie, jakie obecnie w nim masz.
 3. Znając wierzyciela (bank), należy skontaktować się poprzez infolinię lub czat i zapytać o podanie danych komornika, który obsługuje Twój dług. Każdy wierzyciel, szczególnie bank, wie jaki komornik prowadzi egzekucję komorniczą.

Kondycja zobowiązania

Nie zawsze raport Bik jest dość czytelny dla kogoś, kto pierwszy raz widzi go na oczy. Jeśli odnajdziesz kody, których nie będziesz rozumieć, to przyda Ci się to objaśnienie:

Każde Twoje zobowiązanie, które widzisz w raporcie BIK, może przyjąć jeden z 8 statusów:

 • Zaległość 0-30 dni – kod statusu 0
 • Zaległość 31-90 dni – kod statusu 1
 • Zaległość 91-180 dni – kod statusu 2
 • Zaległość powyżej 180 dni – kod statusu 3
 • Windykacja – kod statusu W
 • Egzekucja komornicza – kod statusu E
 • Odzyskany – kod statusu O
 • Umorzony – kod statusu U

Czyli w Twoim przypadku, szukasz zobowiązania, które będzie miało kod statusu W.

Jeśli bank, SKOK, czy firma pożyczkowa prześle Ci dane komornika, to jak najprędzej skontaktuj się z nim w celu uregulowania wszystkich swoich należności.


Z tego, co widzę, to ludzie bardzo często pytają o tego typu sprawy, czyli jak znaleźć swojego “kochanego” komornika. To dobra wiadomość, bo sygnalizuje chęć spłaty długu, zupełnie tak jak w Twoim przypadku. O co najczęściej Polacy pytają Google?

 • jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika
 • jak sprawdzić, czy ktoś ma komornika
 • gdzie sprawdzić zajęcie komornicze
 • gdzie sprawdzić swoje długi
 • sprawdź swoje długi za darmo
 • jak dowiedzieć się, czy ktoś ma długi
 • jak sprawdzić swoje zadłużenie za darmo
 • jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika

Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że szybko poradzisz sobie ze swoim zadłużeniem. Komornik na głowie to duże obciążenie psychiczne. Szczególnie jeśli nie ma nas na miejscu, to i tak człowiek wciąż o tym myśli…prawda?

Zapytanie do komornika o stan sprawy egzekucyjnej

Zapytanie komornika o stan sprawy egzekucyjnej

Zapytanie komornika o stan sprawy egzekucyjnej

Koniecznie przeczytaj też poniższe artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

2 komentarzy w “Jak znaleźć swojego komornika? [PORADNIK] krok po kroku”
 1. Witam. Chodzi o znalezienie komornika. Dostałam pismo od komornika w sprawie natychmiastowej spłaty zadłużenia do danego dnia, jeśli tego nie zrobię to komornik wejdzie do domu z asystą policji. Niestety zanim zdążyłam zadzwonić, pismo gdzieś się zagubiło.

  Pamiętam, że zadłużenie było na podstawie długu z banku. Zadzwoniłam do banku, lecz oni w systemie nic nie widzą na moje nazwisko i nie są w stanie powiedzieć, który komornik prowadzi sprawę. Jak mogę to sprawdzić na własną rękę? Martwię się, że komornik wejdzie do domu gdzie aktualnie nie mieszkam, a termin jest już za 2 dni.

 2. Potrzebuję pomocy aby znaleźć komornika i się z nim skontaktować. Komornik zajął mi świadczenia rodzinne, mam tylko sygnaturę akt, nie wiem kto jest Komornikiem i jak się z nim skontaktować, numer to Km431xxx – bardzo proszę o pomoc, dwa tygodnie temu zostałam wdową na utrzymaniu, mam 3 małoletnich dzieci, bardzo proszę o pomoc w znalezieniu mojego komornika żeby móc się z nim skontaktować…

Comments are closed.