Jaki kredyt dla bardzo zadłużonych? MAMY ogromne długi • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jaki kredyt dla bardzo zadłużonych? MAMY ogromne długi

Mam emeryturę, mąż pracuje, nasze dochody to 4100 zł a raty kredytów przekraczają dochody, rozmawialiśmy z bankami o obniżeniu rat ale nic z tego, bo mąż ma wpis w KRD i BIG InfoMonitor z firmy Ultimo przedawnionego długu.

Rzeczywiście, banki bardzo niechętnie przyznają kredyt konsolidacyjny osobom, które znajdują się w rejestrze dłużników. To dlatego, że skoro raz zawiedliście swojego wierzyciela, to istnieje wg banku ryzyko, że sytuacja może ponownie się powtórzyć.

Jaki kredyt dla bardzo zadłużonych?

A może nie tędy droga? a może fakt, że zadłużyliście się „pod korek”, bo raty wszystkich Waszych kredytów i pożyczek przekraczają miesięczne wpływy, to już ostatecznie koniec zapożyczania się?

Niestety nie napisałaś, ile dokładnie wynosi Wasze zadłużenie, ale wnioskuję z wysokości rat, że długi są nie małe prawda? Myślę, że bardzo nieroztropnym było zaciąganie tylu długów, przecież jeśli spłacicie każdą ratę jaką macie w danym miesiącu do zapłaty, to nie zostanie Wam na życie? a jedzenie, rachunki, dojazdy męża do pracy itp?

… naprawdę nie tędy droga….

Nie możecie więcej zadłużać się! Pewnie przeszło Wam już przez myśl, że ok, skoro bank nie chce dać kredytu na konsolidację długów, to pójdziemy gdzieś indziej?!

Poza bankami, to są jedynie do Waszej dyspozycji – firmy pożyczkowe, z których korzystanie szczerze odradzam, bo koszty takiego kredytu konsolidacyjnego będą horrendalne!

Myślę nadszedł czas na pewną refleksję…

Skoro zrobiliście już wszystko, żeby „zadłużyć się po uszy”, to może czas teraz, aby naprawić parę rzeczy w życiu i zacząć wychodzić z tych długów? Jak się domyślam jesteście już starsi i to nie jest dobry czas na stres i ciągłe potyczki z firmami pożyczkowymi, windykacją czy z komornikami.

Myślę, że pora stawić czoła problemom jakich sobie narobiliście, czas przyznać się do błędu, przecenienia swoich finansowych możliwości. Czas wyjąć głowę z piasku i najnormalniej w świecie, zacząć negocjować z wierzycielami, podpisać umowę ugodową tam gdzie się da i spłacać krok po kroczku swoje wszystkie długi – ale już bez zaciągania kolejnych ok? bo kto udzieli pożyczki zadłużonym tak bardzo?

Co zrobić żeby wyjść z długów?

Uporządkujcie głowę

Tylko silna motywacja będzie w stanie pchać Was do przodu, walka z dużym zadłużeniem nie jest łatwa, bo nie widać końca rat a piętrzące się odsetki, przysparzają palpitacji serca. Jesteście w ciężkiej sytuacji materialnej i musicie podjąć radykalne kroki, żeby pozbyć się wszystkich długów!

Warto naprawdę przyznać się samym przed sobą, do czego to wszystko doprowadziło, jak to się w ogóle stało, że jest zaciągniętych tyle długów, długów których już nie jesteście w stanie na czas spłacać…

Wyjęcie głowy z piasku to krok numer jeden w wypowiedzeniu wojny wszystkim Waszym długom, im szybciej się z tym pogodzicie, tym lepiej dla Was, bo czas niestety nie gra tutaj na Waszą korzyść.

Oszczędzanie

Z teorii w praktykę, czas maksymalnie ograniczyć swoje wydatki, a więc: musicie zrezygnować ze stałych i dużych comiesięcznych kosztów, np. wysoki abonament za telefon, telewizję, czy cokolwiek tam macie zbędnego…

Czas także na negocjacje z wierzycielami, czas na sprzedaż majątku, jeśli posiadacie jakieś cenne przedmioty, które nie są Wam tak naprawdę potrzebne do życia, to należy je sprzedać i odzyskać choćby część pieniędzy, może to być drogi samochód, kolekcja monet czy znaczków, albo 60 calowy TV.

Pieniądze które uzyskacie ze sprzedaży tych zbędnych przedmiotów, posłużą Wam na spłatę najpilniejszej raty pożyczki.

Zwiększanie dochodów

Skoro jesteś już na emeryturze, to rozważ ponowne pójście do pracy, choćby na 1/2 etatu. Rozważcie oboje podjęcie pracy dodatkowej, czy nadgodziny. Każda dodatkowa złotówka, jest w Waszej sytuacji na wagę złota!

Jeśli nie dacie rady, to możecie rozważyć upadłość konsumencką, każde inne wyjście, tylko nie zaciągnięcie kolejnej pożyczki – będzie dobre…  Musicie w końcu zacząć coś robić z tymi długami, one same przecież tak po prostu nie znikną…

Wiele bitew z długami jest przed Wami, trzymam za Was bardzo mocno kciuki i mam nadzieję, że zajrzycie w głąb swojego serca, by dostrzec to, co w życiu naprawdę najważniejsze, a więc spokój, poczucie bezpieczeństwa i harmonia, to czego Wam właśnie teraz brakuje.

Podejmijcie walkę z długami już dziś! Czas na szczerą rozmowę.

Koniecznie warto przeczytać też:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...


4 komentarzy

 1. Mariola

  6 lat temu wzięłam kredyt. Sama nie wiem czy będę miała problem. Wiem że muszę spłacić. Ale nie wiem kto ten dług przejął. Wiem że przychodzi list polecony. Ale nie odbieram. Ponieważ mieszkam za granicą.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   No tak, kredyt trzeba będzie spłacić, chyba, że uległ przedawnieniu. Niestety nie jestem w stanie Ci nic więcej doradzić, ponieważ nie mieszkasz pod adresem na który przychodzą listy, więc ciężko cokolwiek powiedzieć na ten temat. Dług niekoniecznie musiał przejąć ktoś inny, bank w którym zaciągałaś kredyt wciąż może być właścicielem tego długu i być może domaga się on jego spłaty poprzez działania windykacyjne i komornicze. Co martwi, to fakt, że od tego kredytu mogły już urosnąć dość duże odsetki za zwłokę, warto więc dowiedzieć się ile w chwili obecnej masz zadłużenia i wprowadzić plan wyjścia z długu i spłaty tego kredytu.

 2. Maria Dowąska

  Potrzebuje 150 tysięcy na zakup mieszkania, z mężem nie dostaniemy kredytu w banku, bo mam trochę zadłużenia. Co możemy zrobić?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jeśli obecnie macie zadłużenie, to odradzam w tym momencie zaciąganie kredytu na zakup mieszkania. Spłaćcie wszystkie swoje długi, odczekajcie aż BIK przetrawi Wasze dane i postarajcie się o kredyt na mieszkanie w banku, bo tam po prostu ten kredyt będzie najtańszy… pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ