Mam konto m.in. w Banku Pocztowym. Wiem że czyha na to konto komornik. Na razie nie może nic zrobić, gdyż jest to zasiłek z pomocy społecznej. Od grudnia idę na emeryturę. Gdzie założyć konto bankowe, żeby się komornik do niego nie dobrał? Zaległości są sprzed minimum 4-5 lat.

Czy obowiązuje jakiś termin ważności długów? Wiem, że komornik nie weźmie pieniędzy z tej karty, ale w jaki sposób przelać pieniądze na tą kartę. Czy otwieracie konta na tą kartę?


A więc interesuje Cię założenie konta bankowego wolnego od komornika? <– w tym poradniku dowiesz się wszystkiego na ten temat. Generalnie mówiąc, kiedyś w Polsce były dostępne takie konta, gdzie użytkownikiem mogła być osoba anonimowa.

Niestety prawo zmieniło się, aby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy przez zorganizowane grupy przestępcze, wtedy rykoszetem dostali dłużnicy, którzy chcieli ukryć swoje dochody przed komornikiem zakładając anonimowe konta bankowe.

Od momentu nowelizacji prawa bankowego, żaden bank nie może udostępniać konta bankowego klientowi, bez wzięcia danych osobowych oraz adresu zamieszkania klienta.

Komornik ma jeszcze jedno narzędzie, aby wspomóc poszukiwanie konta bankowego dłużnika, tym narzędziem jest system OGNIVO, który umożliwia komornikowi zaledwie dwoma kliknięciami, znaleźć konto lub konta bankowe należące do dłużnika.

Konto bez komornika zatem, powiedzmy sobie szczerze, to już dawno zapomniany i nie możliwy już do zrealizowania plan ucieczki przed komornikiem. Konto bankowe bez OGNIVO nie istnieje, bo jego istnieniu zapobiega nowe prawo bankowe i każdy bank, który nie dopełni obowiązku rejestracyjnego klienta przy zakładaniu konta bankowego, naraża się na ogromne sankcje, który wymierzy bankowi Prawo polskie.

To gdzie założyć konto bankowe bez komornika?

Aby chronić swoje pieniądze przed komornikiem, można zdecydować się na założenie konta bankowego, którego właścicielem jest bank zlokalizowany poza terenem Polski. W tym miejscu są dwie opcje najczęściej wybierane przez dłużników:

Zakładając konto na wyżej wymienionych platformach, dostaniesz kartę przedpłaconą, którą można płacić na terenie całej Polski, korzystanie z niej odbywa się zupełnie tak samo, jak korzystanie z tradycyjnych kart płatniczych. Czyli można kartą przedpłaconą płacić w lokalnym sklepie, przez internet, czy nawet wyciągnąć pieniądze z bankomatu.

Egzekucja z emerytury

Pytasz gdzie założyć konto bankowe, by komornik nie zajął Ci emerytury, gdy już na nią odejdziesz. Tak sobie myślę, czy w ogóle warto uciekać przed komornikiem w Twojej sytuacji, bo jeśli chodzi o egzekucję komorniczą z emerytury, to od 1 lipca 2017 r. Rząd polski zwiększył kwotę wolną od potrącenia komorniczego do 75% najniższej emerytury, czyli kwota wolna wynosi teraz około 800 zł.

Przed nowelizacją, kwota wolna wynosiła jednie 50% najniższej emerytury, czyli było to około 500 złotych. Mająca miejsce nowelizacja przepisów, miała zwiększyć ochronę świadczeniobiorców przed konsekwencjami zajęcia przez komornika lwiej części emerytury.

Musisz się dobrze zastanowić, czy warto komplikować sobie życie, aby zaoszczędzić powiedzmy te 250 zł miesięcznie (przy najniższej emeryturze).

Przedawnienie długów

Pytasz też, czy długi mają swoją ważność, odpowiedź brzmi: TAK. Każdy dług ma swoją datę ważności, ale jest to bardzo szeroki temat, dlatego odeślę Cię od razu do artykułu: Kiedy przedawnia się dług?. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj w komentarzu pod artykułem, zazwyczaj odpowiadam w ciągu 10 minut. Pozdrawiam!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień