KOMORNIK czyha na moje KONTO BANKOWE, jak go przechytrzyć? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

KOMORNIK czyha na moje KONTO BANKOWE, jak go przechytrzyć?

Mam konto m.in. w Banku Pocztowym. Wiem że czyha na to konto komornik. Na razie nie może nic zrobić, gdyż jest to zasiłek z pomocy społecznej. Od grudnia idę na emeryturę. Gdzie założyć konto bankowe, żeby się komornik do niego nie dobrał? Zaległości są sprzed minimum 4-5 lat.

Czy obowiązuje jakiś termin ważności długów? Wiem, że komornik nie weźmie pieniędzy z tej karty, ale w jaki sposób przelać pieniądze na tą kartę. Czy otwieracie konta na tą kartę?


A więc interesuje Cię założenie konta bankowego wolnego od komornika? <– w tym poradniku dowiesz się wszystkiego na ten temat. Generalnie mówiąc, kiedyś w Polsce były dostępne takie konta, gdzie użytkownikiem mogła być osoba anonimowa.

Niestety prawo zmieniło się, aby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy przez zorganizowane grupy przestępcze, wtedy rykoszetem dostali dłużnicy, którzy chcieli ukryć swoje dochody przed komornikiem zakładając anonimowe konta bankowe.

Od momentu nowelizacji prawa bankowego, żaden bank nie może udostępniać konta bankowego klientowi, bez wzięcia danych osobowych oraz adresu zamieszkania klienta.

Komornik ma jeszcze jedno narzędzie, aby wspomóc poszukiwanie konta bankowego dłużnika, tym narzędziem jest system OGNIVO, który umożliwia komornikowi zaledwie dwoma kliknięciami, znaleźć konto lub konta bankowe należące do dłużnika.

Konto bez komornika zatem, powiedzmy sobie szczerze, to już dawno zapomniany i nie możliwy już do zrealizowania plan ucieczki przed komornikiem. Konto bankowe bez OGNIVO nie istnieje, bo jego istnieniu zapobiega nowe prawo bankowe i każdy bank, który nie dopełni obowiązku rejestracyjnego klienta przy zakładaniu konta bankowego, naraża się na ogromne sankcje, który wymierzy bankowi Prawo polskie.

To gdzie założyć konto bankowe bez komornika?

Aby chronić swoje pieniądze przed komornikiem, można zdecydować się na założenie konta bankowego, którego właścicielem jest bank zlokalizowany poza terenem Polski. W tym miejscu są dwie opcje najczęściej wybierane przez dłużników:

Zakładając konto na wyżej wymienionych platformach, dostaniesz kartę przedpłaconą, którą można płacić na terenie całej Polski, korzystanie z niej odbywa się zupełnie tak samo, jak korzystanie z tradycyjnych kart płatniczych. Czyli można kartą przedpłaconą płacić w lokalnym sklepie, przez internet, czy nawet wyciągnąć pieniądze z bankomatu.

Egzekucja z emerytury

Pytasz gdzie założyć konto bankowe, by komornik nie zajął Ci emerytury, gdy już na nią odejdziesz. Tak sobie myślę, czy w ogóle warto uciekać przed komornikiem w Twojej sytuacji, bo jeśli chodzi o egzekucję komorniczą z emerytury, to od 1 lipca 2017 r. Rząd polski zwiększył kwotę wolną od potrącenia komorniczego do 75% najniższej emerytury, czyli kwota wolna wynosi teraz około 800 zł.

Przed nowelizacją, kwota wolna wynosiła jednie 50% najniższej emerytury, czyli było to około 500 złotych. Mająca miejsce nowelizacja przepisów, miała zwiększyć ochronę świadczeniobiorców przed konsekwencjami zajęcia przez komornika lwiej części emerytury.

Musisz się dobrze zastanowić, czy warto komplikować sobie życie, aby zaoszczędzić powiedzmy te 250 zł miesięcznie (przy najniższej emeryturze).

Przedawnienie długów

Pytasz też, czy długi mają swoją ważność, odpowiedź brzmi: TAK. Każdy dług ma swoją datę ważności, ale jest to bardzo szeroki temat, dlatego odeślę Cię od razu do artykułu: Kiedy przedawnia się dług?. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj w komentarzu pod artykułem, zazwyczaj odpowiadam w ciągu 10 minut. Pozdrawiam!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Dawid

  Witam, jestem młodym człowiekiem mam dopiero 20 lat, a już mam komornika na głowie, byłem głupi i teraz trzeba ponieść karę, a mianowicie wziąłem parę telefonów z telefonii komórkowej i nie spłacałem abonamentu. I pytanie jest takie: jeśli otrzymuję wynagrodzenie do ręki i wpłacę te pieniążki samodzielnie na konto zaznaczając, że jest to darowizna bądź inne, to komornik może mi to zabrać ?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Egzekucja z rachunku bankowego podlega kwocie wolnej od zajęcia, która na 2018 rok wynosi 1575 zł. Jeśli na Twoim koncie bankowym znajdzie się naglę 1575 zł, to komornik bez względu na źródło wpływu tych pieniędzy nie będzie mógł zabrać Ci ani złotówki. Jeśli natomiast na Twoje konto bankowe wpłynie 1576 zł, to komornik bez względu na źródło pieniędzy, będzie mógł zająć Ci tylko 1 zł. Całkowicie wyłączone spod egzekucji są świadczenia pochodzące od Państwa jak np. 500, zasiłki rodzinne czy inne dodatki. Pozdrawiam!

 2. ona

  Chodzi o moje konto bankowe na które wpływa mi zasiłek macierzyński, a dług jest mojej mamy, która na bieżąco spłacała raty, ale po prostu jedną ratę jakoś przeoczyła i komornik automatycznie zajął moje konto bankowe. Oczywiście komornik zajął konto nie tylko mi ale i mojej siostrze i mamie.

  Kwota zadłużenia wynosi 15000 tysięcy, a my mamy na kontach po -14.970 zł i co najlepsze, moja mama jest właścicielem mieszkania o które tu chodzi i jej konto bankowe komornik zablokował na końcu.

  I tu moje pytanie: bo bank bez mojej wiedzy przelał wszystkie moje pieniądze nie zostawiając mi nic na życie, mojej siostrze wpływa wynagrodzenie i jej nie zabrał komornik nic, ani złotówki, a mojej mamie komornik zabrał pozostałość długu… czy to jest zgodne z prawem?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jeśli długi są Twojej mamy, to komornik nie ma prawa zajmować ani Waszych konta bankowych ani Waszych wynagrodzeń. Komornik w tym momencie postąpił niezgodnie z prawem i powinniście złożyć skargę na czynności komornika i żądać zwrotu zajętych pieniędzy.

 3. Marcin

  Witam. Mam zablokowane konto. Komornik zabiera mi z wypłaty ok 1500 zł miesięcznie i pozostała kwota 1530 zł trafia mi na konto bankowe. Konto mam w pekao s.a. Uciążliwe jest dla mnie wypłacanie tych 1530 chodząc do placówki banku… czy jest możliwość zmienić konto do innego banku by móc wypłacać ta kwotę kartą i moc robić przelewy?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Oczywiście, że możesz zmienić konto na jakie trafia wypłata, tylko powiadom o tym komornika, mimo, że zajmuje Ci on wynagrodzenie. A może nawet w Twoim obecnym banku dało by radę przekształcić konto jakie masz w kont z którego można za pomocą internetu robić przelewy? przed zmianą banku zapytaj w PEKAO S.A. czy jest taka możliwość.

NAPISZ KOMENTARZ