Komornik zajmuje mi wynagrodzenie, a potem jeszcze konto bankowe?!

Witam, mam taki problem: komornik zabiera mi 50% wypłaty i reszta wpływa mi na konto, czyli koło 2000 tysięcy zł i z tych pieniędzy zabiera mi kolejną kwotę, pozostawiając 1570, czyli zabiera więcej niż 50% na koncie bankowym mam wpływy tylko z wypłaty z góry dziękuję za odpowiedź.


Jednoczesne zajęcie wynagrodzenia i konta bankowego

Komornik postępuje w sposób jasno określony we wniosku, który wierzyciel złożył na ręce komornika. Jeśli wierzyciel zaznaczył we wniosku wszczęcie egzekucji komorniczej przez zajęcie wynagrodzenia oraz zajęcie konta bankowego, to komornik musi wykonać te działania.

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

Teraz od dłużnika zależy, czy podda się on takiej nie do końca zgodnej z prawem egzekucji. Na szczęście Ty zauważyłaś, że zajęcie wynagrodzenia, a później konta bankowego, na który to wynagrodzenie wpływa, jest nie fair.

Takie działanie komornika i wierzyciela nosi znamiona nadmiernej egzekucji komorniczej i jeden wniosek, który powinnaś w takiej sytuacji złożyć na ręce komornika, nosi nazwę: wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego, gdy komornik już zajmuje wynagrodzenie.

Poniżej możesz ściągnąć właśnie ten wzór wniosku, wniosek należy wydrukować i wypełnić,a następnie zanieść lub wysłać listem poleconym na adres kancelarii komorniczej, która zajmuje się egzekwowaniem od Ciebie zadłużenia.

Wniosek o ograniczenie spod zajęcia rachunku bankowego – wzór (gdy komornik zajmuje już wynagrodzenie)

Wzór wniosku o ograniczenie zajęcia z rachunku bankowego - wzór

Wzór wniosku o ograniczenie zajęcia z rachunku bankowego – wzór

Wniosek ten powinien skutkować wyłączeniem spod egzekucji konta bankowego, na które wpływa Twoje wynagrodzenie, ponieważ w chwili obecnej masz dwukrotnie pomniejszaną pensję, raz komornik zabiera Ci 50% wynagrodzenia, a drugi raz, kiedy komornik zajmuje Ci drugą część pensji, która w całości powinna trafić do Ciebie, ale tak się nie dzieje, bo komornik, prowadząc egzekucję z rachunku bankowego, zabiera Ci kolejne kilkaset złotych, pozostawiając kwotę wolną w wysokości 1575 zł.

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się pozbyć dwukrotnego zajęcia wynagrodzenia. Nie możesz mieć pretensji do komornika, ponieważ tak jak pisałam, wykonuje on polecenia wierzyciela, który składając wniosek o wszczęcie przeciwko Tobie egzekucji, zaznaczył we wniosku zajęcie wynagrodzenia, oraz konta bankowego, na które to wynagrodzenie wpływa.

Mam nadzieję, że pomogłam Ci, udostępniając wzór tego wniosku, trzymam za Ciebie kciuki i życzę szybkiego wyjścia z długów. Przy okazji zachęcam Cię do przeczytania bardzo ciekawej lektury, jest to poradnik Pani Iwony Wendel, byłej dłużniczki, e-book nosi nazwę “Jak wyjść z długów – 12 kroków do wolności

Ebook ten da Ci ogromnego motywacyjnego kopniaka, pomoże Ci też wypracować właściwą strategię na wyjście z długów, e-book Pani Iwony zbiera bardzo ciekawe recenzje i jest naprawdę obowiązkową lekturą dla każdego dłużnika. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuły warte przeczytania:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

1 komentarz w “Komornik zajmuje mi wynagrodzenie, a potem jeszcze konto bankowe?!”
  1. Dwie wypłaty w tym samym miesiącu a egzekucja komornicza. Witam, moja mama ma zajęcie komornicze wynagrodzenia u pracodawcy, jak i na rachunku bankowym. Jej wypłata to 1630 zł, czyli kwota wolna od zajęcia. W tym miesiącu wypłata wpłynęła na jej konto bankowe. Ale w trakcie miesiąca moja mama zmieniła pracę i wypłatę z nowej pracy, dostanie w tym samym miesiącu. Wypłata ta to także najniższa krajowa. Czy w takim wypadku komornik ma prawo zabrać jej tę drugą wypłatę z nowej pracy? Dziękuję.

Comments are closed.